logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
24.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
4

Wirusowe zapalanie wątroby typy A i B

Zaszczep się przed wyjazdem

Dodano: 21.05.2004, Aktualizacja: 21.05.2004

Wakacje to czas relaksu i zasłużonego odpoczynku. Rocznie w kraju i za granicą wypoczywa ponad 19 milionów Polaków. Wielu z nas pozostanie nad Bałtykiem lub wyjedzie w Tatry, inni nad Morze Śródziemne, a spora grupa wybierze dalekie egzotyczne podróże. Rzadko zdajemy sobie sprawę z zagrożeń zdrowotnych jakie na nas czyhają. Co zrobić, by z wakacyjnego wyjazdu przywieźć tylko pamiątki i cudowne wspomnienia? Pierwszym krokiem do pełnego bezpieczeństwa są szczepienia ochronne. Przede wszystkim przeciwko tzw. żółtaczce pokarmowej (WZW typu A) i wszczepiennej (WZW typu B). Przed obydwoma rodzajami wirusa uodporni nas szczepionka skojarzona. Dzięki niej możemy być pewni, że przez długie lata nic nam nie grozi...

Wakacje to czas relaksu i zasłużonego odpoczynku. Rocznie w kraju i za granicą wypoczywa ponad 19 milionów Polaków. Wielu z nas pozostanie nad Bałtykiem lub wyjedzie w Tatry, inni nad Morze Śródziemne, a spora grupa wybierze dalekie egzotyczne podróże. Rzadko zdajemy sobie sprawę z zagrożeń zdrowotnych jakie na nas czyhają. Co zrobić, by z wakacyjnego wyjazdu przywieźć tylko pamiątki i cudowne wspomnienia? Pierwszym krokiem do pełnego bezpieczeństwa są szczepienia ochronne. Przede wszystkim przeciwko tzw. żółtaczce pokarmowej (WZW typu A) i wszczepiennej (WZW typu B). Przed obydwoma rodzajami wirusa uodporni nas szczepionka skojarzona. Dzięki niej możemy być pewni, że przez długie lata nic nam nie grozi. A wyjazdy - te bliskie i te najbardziej egzotyczne - staną się tylko czystą przyjemnością. Przygotowując się do wyjazdu zwykle zapominamy o najważniejszym - naszym zdrowiu i bezpieczeństwie. Wiele osób za wyjazdowe choroby uważa tylko malarię, dur brzuszny, tężec lub polio, nie przypuszczając nawet, jak łatwo jest zakazić się wirusami żółtaczki typu A lub B. Zagrożenia czyhają wszędzie. Według danych Instytutu Turystki w 2003 roku ponad 15,8 milionów Polaków (powyżej 15. roku życia) uczestniczyło w krajowych wyjazdach turystycznych, a 3,3 milionów w wyjazdach zagranicznych. Z tego blisko 60% podróżujących, którzy wybrali się do krajów o podwyższonym ryzyku zachorowań na WZW typu A, nie było zaszczepionych, w konsekwencji byli więc narażeni na zachorowania na żółtaczkę pokarmową. Nawet najbardziej komfortowe warunki podróży i zachowanie zasad higieny nie gwarantują bezpieczeństwa. Wirusem żółtaczki pokarmowej zakazić się można nawet w najlepszym hotelu lub ekskluzywnej restauracji. Wystarczy umyć ręce w zakażonej wodzie lub mieć przypadkowy kontakt z osobą w bezobjawowym stad...   ( Pozostało znaków: 7606 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186255   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Wirusowe zapalanie wątroby typy A i B Zaszczep się!
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku