logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
13.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
1

USA: Geje nie chcą powtórki z G.W. Busha

Małżeństwa homoseksualne ważnym elementem walki wyborczej

Dodano: 28.04.2004, Aktualizacja: 28.04.2004

Spór o zalegalizowanie małżeństw homoseksualnych w Stanach Zjednoczonych wchodzi w nową fazę. W miniony wtorek (20 kwietnia), komisja sprawiedliwości stanowego parlamentu w Kalifornii podczas publicznego posiedzenia przyjęła projekt ustawy, zrównujący pary homoseksualne z heteroseksualnymi.
Uchwalenie wspomnianego projektu ustawy ma raczej znaczenie symboliczne. Obserwatorzy wychodzą bowiem z założenia, że podczas głosowania nad ustawą, zwolennicy równouprawnienia par homoseksualnych nie uzyskają większości głosów. Tym niemniej, dziennik New York Times zauważył, że rewolucja obyczajowa przypomina tubę pasty do zębów...

Spór o zalegalizowanie małżeństw homoseksualnych w Stanach Zjednoczonych wchodzi w nową fazę. W miniony wtorek (20 kwietnia), komisja sprawiedliwości stanowego parlamentu w Kalifornii podczas publicznego posiedzenia przyjęła projekt ustawy, zrównujący pary homoseksualne z heteroseksualnymi. W ten sposób, po raz pierwszy w historii amerykańskiej legislatury, zapadła decyzja pomyślna dla gejów i lesbijek. Półtoragodzinne przesłuchanie w sprawie tak zwanego "wniosku AB 1967", w którym uczestniczyły zarówno organizacje lobbujące na rzecz homoseksualistów, jak obrońcy "świętości małżeństwa" miało przebieg dość niezwykły. Kiedy przed wysokim gremium pojawiła się sześcioletnia Emily Skeen, przywleczona przez matkę wraz pięciorgiem rodzeństwa w wieku od dwóch do szesnastu lat, dziennikarze nieomal się stratowali, wietrząc sensacyjne nagłówki. Z woli rodzicielki, nieszczęsna dziewczynka musiała wstać...   ( Pozostało znaków: 3820 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186241   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku