logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
15.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
10

Warszawa: Przegląd filmów Androgyne

Od Fassbindera po Sharmana

Dodano: 25.03.2004, Aktualizacja: 25.03.2004

Od 22 do 28 kwietnia 2004 w Kino.Lab, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Aleje Ujazdowskie 6 w Warszawie odbędzie się przegląd filmów "Androgyne".
Słowo "androgyne" znaczy tyle co połączenie elementu męskiego (z greckiego: andro-) z kobiecym (z greckiego: gyne-). I to właśnie istota androgyniczna, stojąca gdzieś na przecięciu dwu płci albo też pomiędzy nimi, ma być głównym bohaterem przeglądu filmowego. Nie ma jedynie dwóch płci. Są dwa bieguny - kobieta i mężczyzna, a pomiędzy nimi rozpościera się fascynująca przestrzeń zamieszkana przez istoty niedookreślone, żyjące poza stereotypami i sztywnymi normami płci...

Od 22 do 28 kwietnia 2004 w Kino.Lab, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Aleje Ujazdowskie 6 w Warszawie odbędzie się przegląd filmów "Androgyne". Słowo "androgyne" znaczy tyle co połączenie elementu męskiego (z greckiego: andro-) z kobiecym (z greckiego: gyne-). I to właśnie istota androgyniczna, stojąca gdzieś na przecięciu dwu płci albo też pomiędzy nimi, ma być głównym bohaterem przeglądu filmowego. Nie ma jedynie dwóch płci. Są dwa bieguny - kobieta i mężczyzna, a pomiędzy nimi rozpościera się fascynująca przestrzeń zamieszkana przez istoty niedookreślone, żyjące poza stereotypami i sztywnymi normami płci. Wszystko, co istnieje poza tymi normami zwykle traktuje się jako nienormalne, nie do zaakceptowania, a w najlepszym przypadku jako śmieszne raniąc i wyrzucając poza nawias społeczeństwa tych, którzy czują, że nie chcą lub nie potrafią żyć w więzieniu jednej płci. Właśnie ci wszyscy, którzy czują się albo kobietą i mężczyzną jednocześnie, albo też ani kobietą, ani mężczyzną, są bohaterami proponowanych filmów. Pokazani są jako ludzie odważni, często nieszczęśliwi, tęskniący za wolnością, za światem, który akceptowałby ich takimi, jacy są. Współczesność wymaga od nas nowego spojrzenia - pomiędzy biegunami płci istnieje ogromna pr...   ( Pozostało znaków: 5418 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186227   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku