logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
7
4
7

Telewizyjna kłótnia o dowody na bycie gejem i hetero

Piers Morgan nie jest zwolennikiem "terapii reparatywnej"

Dodano: 05.09.2017, Aktualizacja: 06.09.2017

"Udowodnij, że nie jesteś gejem" - tymi słowami prowadzący telewizję śniadaniową, Piers Morgan, skomentował sprawę przemiany dra Mike'a Davidsona... z geja na hetero. Tematem programu była prowokacja dziennikarska odnośnie tzw. "terapii reparatywanej", oferowanej w Liverpoolu przez wspólnotę chrześcijańską.

W porannym programie "Good Morning Britain" Morgan dosłownie zmierzył się z drem Davidsonem, który zajmuje się terapią gejów i "czyni z nich" hetero. Skutecznie, jak sam zaznacza, choć nie do końca, jak się zaraz przekonamy.

Program dotyczył prowokacji dziennikarskiej Josha Parry'ego, który chciał się poddać leczeniu z homoseksualności. Wybrał się do "Mountain of Fire and Miracles Ministries" w Anfield, gdzie spotkał dra Davidsona. Prócz nieustannej modlitwy, zafundowano mu również trzydniową głodówkę. 

Davidson twierdzi, że homoseksualizm jest nienormalnością, aberracją i niedostosowaniem, a nawet poszedł dalej - to podstęp szatana. Na pytanie o jego orientację seksualną odpowiedział, że przestał praktykować kontakty seksualne z innymi mężczyznami. "I tak, to było zachowanie, które jest grzechem. To obrzydliwość, tak to jest nazwane w Starym Testamencie" - dodaje. Jego przypadek ma dowodzić skuteczności terapii poprzez modlitwę. 

Morgan nie wytrzymał i skomentował: "to jest niedorzeczne". Na dość agresywne podejście prowadzącego zareagował Davidson, zadając pytanie: jakie masz dowody, że homoseksualizm jest wrodzony? 

Nazywając go bigotem i dewotem, Piers zadał pytanie: gdzie jest dowód, że jesteś hetero? Ten wyliczył: ma dwójkę dzieci i jest w długoletnim związku z kobietą. Homoseksualizm jest wyleczalny - nie ma dowodów, że jest genetycznie warunkowany. "Uważam, że ludzie z natury nie mogą być homoseksualni, ale pozwalają sobie na takie zachowania" - wyjaśnia. 

57-letni Davidson przyznaje, że nie chciał być gejem, źle się z tym czuł. Piers wciąż zadawał to samo pytanie: gdzie jest dowód, że jest hetero? Odpowiedzi nie usłyszał. Ale na swoją obronę dr Mike mówił, że leczy tylko tych, którzy tego chcą i potrzebują. W odpowiedzi, Morgan oskarżył go o bycie niebezpiecznym elementem społeczeństwa. 

W dyskusji brał udział dziennikarz, Josh Parry. W jego opinii terapeuci powinni pomagać w pogodzeniu się ze swoją seksualnością i jej zaakceptowaniu, a nie - jej "zmianie". 

Dr Mike zapytany o skuteczność swojej terapii, odpowiedział, że aktualnie ma 14 pacjentów, których terapia będzie trwać dwa lata. Ale z tych wcześniejszych - 2-3 jest w heteroseksualnym związku. Piers Morgan zakończył rozmowę: "Doktorze Michael, proszę się już zamknąć". Dr Davidson zasłynął w 2012 roku, kiedy wraz ze swoimi współpracownikami chciał umieścić na miejskich autobusach napis: "Not Gay! Ex-Gay, Post-Gay and Proud. Get over it."

(ar)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (7)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
vraios (25) Rzeszów 06.09.2017 20:37
Rozmowa dwóch kretynów. Jeden myli biseksualizm z homoseksualizmem, a drugi to Piers Morgan.
NeuroscienceIsAnswer (?) 06.09.2017 16:56
@jędza ma to jaknajbardziej sens co napisałaś. Biseksualizm może być sekwencyjny. Raz ta płeć raz inna. Komuś się może wydawać że zmienił orientację ale tak naprawdę nadal jest biseksualny i czuje pociąg do osoby w której jest zakochany (monogamia seryjna demiseksualna) . Na modelu zwierzęcym u morsów ponoć samce w sezonie godowym są heteroseksualne, ale poza to się homosią:)
Jędzowata Jędza (?) 05.09.2017 22:46
Jeszcze jeden krótki komentarz, mam nadzieję, że szanowny moderator (moderatorka) pozwoli. To znowu ja i tylko ja, Jędzowata Jędza!

Ale na poważnie i krótko. Zapominamy, że istnieją także osoby biseksualne. Nie każdy, kto uważa siebie za geja czy lesbijkę, jest nim czy nią w rzeczywistości. Myślę, że gros z tych "wyleczonych gejów", zakładających związki z kobietami, w istocie jest bi. Dlaczego tak sądzę? Przeczytałam wiele "świadectw uzdrowienia" takich ludzi i nigdzie, w żadnym z nich nie zauważyłam zdania, że po "terapii" przeszedł im pociąg do tej samej płci.
shingao (31) Szczecin 05.09.2017 22:09
Ktoś kto wierzy w Szatana sam powinien poddać się leczeniu, a nie wmawiać swoje omamy innym osobom.
VanZeeland (23) Szczecin 05.09.2017 21:20
"Ten wyliczył: ma dwójkę dzieci i jest w długoletnim związku z kobietą." - niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy w życiu swym nie natknął się na historię geja (lesbijki również), który był w długoletnim, owocnym, zawierającym potomstwo, związku z kobietą (mężczyzną w przypadku lesbijki)? Takie argumenty to żadne argumenty.
NeuroscienceIsAnswer (?) 05.09.2017 19:49
Ten egodystoniczny psychol co twierdzi, że modlitwa go przemieniła czy co tam kolwiek innego niech podda się badaniam neuroobrazowym i zobaczymy jaki jest hetero. Owszem genetyka nie decyduje o orientacji ale epigenetyka tak .Możesz mieć zestaw genów, ale czynniki środowiskowe takie jak np. hormony w życiu płodowym decydują które geny się wyciszą a które ujawnią.Neurony nie obumierają tak jak większość innych komórek w ciele (wyjątek np. hipokamp) .Rozwój komórek w mózgu odpowidzialnych za seksualność następuje do około 20r.ż. być może do tego czasu możliwa jest jakaś przemiana ,ale później w to już nie wierzę.

Tu jak zbudowany jest mózg ludzki wedle orientacji:
https://en.wikipedia.org/wiki/Neuroscience_and_sexual(...)entation

tu szczegółowe badanie budowy układu rozpoznawania feromonów
prestiżowego uniwersytetu Karolinska Institut w Sztokholmie:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1129091/

Nie będę pisał szczegółów bo żeby to dokładnie zrozumieć musielbyście mieć wiedzę z biologii molekularnej i neuropsychiatrii.
Jędzowata Jędza (?) 05.09.2017 18:12
W Starym Testamencie mamy tylko trzy opisy homoseksualnych zachowań, wszystkie odnoszą się albo do gwałtów, albo do rytuałów ku czci bogini płodności, bardzo popularne w tamtych czasach. W Nowym Testamencie jest to samo. Należy też bardzo uważać, gdy chcemy zastosować zasady z czasów biblijnych do współczesności - ówczesna kultura była zupełnie inna niż ta, którą znamy z naszego otoczenia. Pomijam już to, jakie są skutki takiej "terapii": jeśli ktoś poczuje znowu pociąg do osoby tej samej płci, to może po takim praniu mózgu doznać nienawiści do siebie, a nawet popełnić samobójstwo... A w końcu "po owocach je poznacie". Owoce takich "terapii" są zgniłe.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Telewizyjna kłótnia o dowody na bycie gejem i hetero Fot. za: Youtube
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku