logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
20.12.2014    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
1
28

Tusk nie chce rozmawiać

"Rada Ministrów nie będzie się zajmować problemami mniejszości seksualnych"

Dodano: 05.01.2008

Tuż bo objęciu rządów przez koalicję PO-PSL, środowiska gejowskie zaprosiły premiera Tuska do rozmów o problemach mniejszości seksualnych w Polsce. Prezes Rady Ministrów zareagował na zaproszenie oraz przedstawione postulaty dopiero wczoraj. Odpowiedź, którą reczniczka rządu Agnieszka Liszka przekazała "Dziennikowi" była krótka i dosadna: "Rada Ministrów nie zajmowała się i nie będzie zajmować się tą sprawą(...) Rząd nie podejmie inicjatywy tych środowisk, które przesłały na ręce szefa rządu projekt ustawy w tej sprawie (uznania przez państwo związków homoseksualnych - przyp. red.)".

Czy to już koniec obiecywanego przez premiera dialogu społecznego? W dniach 25-27 stycznia w Krakowie odbędzie się spotkanie środowisk LGBT, podczas którego ma zostać wypracowana wspólna strategia mniejszości seksualnych w Polsce. Jednym z punktów obrad będzie z pewnością skoordynowanie działań, mających na celu nawiązania dialogu z obecnym rządem.

Przypomnijmy, że odmowa premiera to nie jedyne stanowisko w PO. W połowie listopada Bronisław Komorowski zadeklarował w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" pomoc w kwestiach związanych z sytuacją prawną par homoseksualnych: "Jeśli istnieją bariery prawne, które utrudniają ludziom o odmiennej orientacji seksualnej okazywanie sobie opieki, wsparcia, dziedziczenia, to ja bym te bariery likwidował, bo w tej sprawie musi być równość". Być może jest więc nadal o co "walczyć".

(ro)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (28)
Komentuj Komentuj
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
bryts (48) Swidnica dolny śląsk 26.01.2008 21:45
karolla , naprawdę myslisz ,że, Tusk bedzie usilował wcuć się naszą role????
bryts (48) Swidnica dolny śląsk 26.01.2008 21:25
Postawa Premiera RP. w tym zakresie nie jest dla mnie zaskoczeniem. Po prostu, taki a nie inny bieg a raczej stanowisko tego pro Europejskiego Polityka i Partii PO było widać przed wyborami. Jeżeli ktos czuje się oszukany , taka postawą Tego Ptemiera może mieć pretensje, jedynie do siebie o ile głosował na PO . Moim zdaniem pan Tusk jest dość szczwanym człowiekiem? nie politykiem a jak wiadomo Polityk jest jak kalemeon zmienia równie łatwo własne poglady jak kameleon kolory:)
Jedno mnie zastanawia. Jest nas osób homoseksualnych w tym pieknym Kraju nad wisłą , kilkaset tysięcy ...więc może pora ???? na zorganizowanie jakiegoś tworu qwazi politycznego ? Kilku "Pedałów" w Polskim Sejmie nie było by większym problemem. Za to dość fajnym gestem dla nas "pedałow" Polskich
:)) pogdybać sobie zawsze mozna :)) a czy realistycznie czy nie to inna sprawa
karola_88 (?) 18.01.2008 18:58
gdyby sytuacja byla odwrotna moze wtedy prorodzinni antyhomo hetero politycy (chociaz nigdy nie wiadomo) poczuli by sie w naszej skorze.. szczerze im tego zycze
szymon goldman (?) 07.01.2008 19:35
Precz z Tuskie, precz z PO, precz z Kościołem !!!!!
szampans (?) 07.01.2008 5:00
Nie ma zadnych szans na poprawe sytuacji gejow w Polsce dopoki bedzie w niej rzadzil kler, gdyz jest w jego interesie potepianie "grzechu sodomskiego".
Piecze on w ten sposob dwie pieczenie: utrzymuje czesc spoleczenstwa w poczuciu winy, aby tym latwiej mogl nim rzadzic i powoduje najwiekszy chyba na swiecie naplyw kandydatow do seminariow duchownych.
Widzicie doskonale, ze KK sie umacnia z dnia na dzien. Spoleczenstwo nie reaguje, a znaczna jego czesc nawet to pochwala. Sytuacja jest beznadziejna, choc, mimo wszystko, walka nie moze ustac. Niestety, trzeba dzialac, trzeba walczyc, nawet nie widzac swiatelka w koncu tego tunelu. Tak wygladala walka sufrazystek w Anglii, tak wygladala walka afro-amerykanow w Stanach, a pozniej walka gejow w tychze Stanach i w Zachodniej Europie. Oni juz cos tam osiagneli. Im tez mowiono, ze powinni, dla wlasnego dobra, siedziec cicho i czekac. Trwalo to dlugo i nie bylo latwe. Ale nic nie robiac nie doszliby nigdy do niczego.
Byc moze nie wszyscy lewicowcy chcieliby nam pomoc, gdyz walka z polska ciemnota moze byc bardzo niebezpieczna. Lecz sa wsrod nich tacy (jak Pani Senyszyn, pan Borowski, czy pani Szyszkowska), ktorzy nie boja sie nas brac w obrone. Uszanujmy takich ludzi, pomozmy im. Z pewmoscia to docenia.
morg (?) 06.01.2008 23:46
nie wiem co do tego ma robienie zakupów. ani jak się przekłada niechec po do zajmowania sie lgbt do tego czy są czy nie są przygotowani do rządzenia. Chodzi o to że są sprawy ważne i pilne. I związki partnerskie nie należą do tych drugich.
zagarmistrz (?) 06.01.2008 18:16
Jest ktoś zaskoczony ? Przed wyborami już było wiadomo, że światopogląd Tuska niezbyt się różni od właściwego Kaczyńskim. I już podczas kampanii, PO zapytane o LGBT, mówiło, że związków, nie będzie.
Trzeba się jednak cieszyć, że nie jest prowadzona tak otwarta walka przeciwko mniejszością s. Tusk woli się nie narażać, gdy nie musi, ani jednym, ani drugim.
santi (34) Warszawa 06.01.2008 17:05
większość gejów i lesbijek głosowała na PO w ostatnich wyborach od poczatku było wiadomo, że to ugrupowanie homofobiczne. Geje po prostu mają gdzieś swoje własne prawa.

A może po prostu nie ma większych różnic pomiędzy lgbt a resztą społeczeństwa. lgbt tak samo dają się łapać na wyborczą propagadnę i dokonują wyborów wbrew swoim interesom.
Mik (?) 06.01.2008 15:55
Powiem brzydko,
Srata ta ta ta !
Sprawnemu politykowi nie przeszkadza kryzys w słuzbie zdrowia i inne 'kryzysy' które ponoć nam wieszcza ...analitycy.
Mozna zajmować się pielęgniarkami, lekarzami i spadkami indeksów na giełdzie jak ktos jest rzeczywiście
przygotowany do rządzenia i nie szuka fikcyjnych przeszkód żeby nic nie zrobić.
Argumenty które przytaczasz które maja uniemożliwić zajmowanie sie problematyką społeczno-obyczjową oraz LGBT są lekko mówiąc nietrafione, i tak to własnie wygląda. Czy ty odnówisz chodzenia do pracy i np wychodzenia na spacer z psem i robienia zakupów bo ... tak bardzo sa nagłosnione wszelakie kryzysy a w szpitalach nawet ktoś ciagle umiera???
Zapewnie nie - bo wszystkie sprawy w zyciu toczą się wielopłaszczyznowo i niezaleznie od siebie.

I tak to wygląda.
fitpink (35) london 06.01.2008 14:31
nie rozumiem po co to cale oburzenie.. ? O tym ze rzad Tuska nic nie zrobi w kierunku wyrownania praw gejow i lesbijek bylo wiadomo od dosc dawna.. i przed wyborami PO nie robilo zadnych deklaracji w tym kierunku.. Stad JA na nich NIE glosowalem.. Nie rozumiem skad tyle zaskoczonych???
Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran