logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
17.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
51
2
13

LGBT i telewizja - za czym tęsknimy? (lista)

Powrót „Will & Grace”

Dodano: 20.01.2017, Aktualizacja: 20.01.2017

Minęło 10 lat i NBC ma dla nas niespodziankę – sitcom „Will & Grace” wróci z kolejnymi 10. odcinkami. Will Truman, Grace Adler, Karen Walker i Jack McFarland znów nas będą bawić i zaskakiwać! Premiera – sezon 2017/2018. Wydaje nam się jednak, że to nie jedyny serial, który mógłby wrócić. Zapraszamy do naszego subiektywnego (i sentymentalnego) rankingu!

Tak, tak, wiemy, że dobry serial to taki, który musi się kiedyś skończyć. Żebyśmy mieli niedosyt, żebyśmy tęsknili za bohaterami… Czasem udaje się przedłużyć produkcję i… nastaje płacz oraz zgrzytanie zębów. Jednak w przypadku „Will & Grace” trzymamy mocno kciuki, żeby się udało. Twórcy serialu, Mat Mutchnick i David Kohan, będą producentami, a reżyserią zajmie się wciąż James Burrows. „Dave i ja jesteśmy absolutnie urzeczeni, że możemy dowiedzieć się, co bohaterowie myślą o 2017 roku!” – mówią. Rodzi się zatem pytanie, czy potrzebujemy wskrzeszenia sitcomu? Czasy się zmieniły. Coming outy przestają dziwić, osoby transpłciowe biorą udział w międzynarodowych kampaniach, świat jest zachwycony. Geje są wszędzie! Są tacy, co twierdzą, że trzęsą światem. Lesbijki? Jest Ellen – pewnie pod przykryciem także współrządzą światem. Queer stał się trochę codziennością, trochę narzędziem marketingu. Jest nas dużo w mainstreamie, czy więc potrzebujemy w związku z tym seriali, które kiedyś faktycznie były częścią społecznej zmiany, a teraz stałyby się tylko zwykłą rozrywką? Oczywiście, wówczas również nią były. Ale w innym wymiarze. Branża filmowa LGBT ma się bardzo dobrze. Mamy głos, świat stał się przystępniejszy, milszy, bardziej tolerancyjny. No może po części, biorąc pod uwagę na przykład Donalda Trumpa, o polskiej polityce nie mówiąc. Było słodko-gorzko, teraz wróćmy na chwilę do przeszłości i radości. Czy w związku z tym,  że "Will & Grace" wracają, nadszedł czas na inne wielkie comebacki? Czy zamiast tworzyć nowe, nie powinniśmy się zachwycić raz jeszcze "starym", a może powinniśmy je właśnie wznawiać? Przygotowaliśmy dla Was krótkie, subiektywne zestawienie naszych ulubionych produkcji telewizyjnych, za którymi tęsknimy.  Roseanne – 1988-1997 Zaczynamy od tego, co pamiętać mogą najstarsi... Żartujemy oczywiście. Tematyka LGBT – wreszcie zostaje pokazana. Niby zwyczajna amerykańska rodzina, a jednak wyjątkowa. Dużo uśmiechu i wdzięczności. Odwaga w poruszaniu kwestii prawa gejów i lesbijek, aborcji, przemocy domowej, biedy… Kto by pomyślał, że byle ...   ( Pozostało znaków: 9042 )
Redakcja Queer.pl Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 198852   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
LGBT i telewizja - za czym tęsknimy? (lista) Fot. za: Facebook
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku