logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
20.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
42
3
14

Kobiece granie

Ranking: polska muzyka ma się coraz lepiej?

Dodano: 04.07.2012, Aktualizacja: 31.03.2015

Monika Brodka, Julia Marcell, Mela Koteluk, Mary Komasa, Rebeka - nasza polska scena obrodziła w młode piosenkarki, które zaskakują świeżością i ambitnym podejściem do muzyki popowej. I co ciekawe – są uwielbiane przez gejów i lesbijki. Przedstawiamy subiektywny mini-ranking wakacyjny.

5. Mary Komasa Siostrę Jana Komasy, reżysera m.in. „Sali samobójców”, będziecie mogli podziwiać podczas tegorocznego Festiwalu Nowe Horyzonty, gdzie zagra przed samym Billem Laswellem. Muzyczną edukację rozpoczęła w wieku 6 lat, chciała zostać śpiewaczką operową. Muzycznie dokształcała się w Paryżu i Berlinie, nie ukrywa, że inspiruje się Billie Holliday, Milesem Davisem, Jimem Morissonem, Ettą James… 4. Rebeka Rebeka to Iwona Skwarek i Bartosz Szczęsny. Przyznajemy, że gdy pierwszy raz usłyszeliśmy utwór „Stars” nie mogliśmy uwierzyć, że… to polska muzyka… „Wszystko zaczęło się od bunkra atomowego, gdzie pewnej nocy powstała piosenka „Stars”. Keyboard z komunii przydał się na coś. Płaski bit jak z Ameryki i poszło. Potem były inne piosenki. W 2010 Rebeka rozpoczęła współpracę z utalentowanym producentem, instrumentalistą i kompozytorem Bartoszem Szczęsnym” – dowiadujemy się o duecie z ic...   ( Pozostało znaków: 3926 )
Redakcja Queer.pl Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 187113   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Kobiece granie Mary Komasa (Fot. R. Mleczko/facebook.com/pages/Mary-Komasa/138731662866897)
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku