logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
25
10
32

Wywiady Queer.pl: Artur Dunin (PO)

Prezydent i premier nie mówią "nie" ustawie

Dodano: 09.05.2012, Aktualizacja: 09.05.2012

Z Arturem Duninem, posłem Platformy Obywatelskiej, autorem projektu ustawy o związkach partnerskich, rozmawia Magda Dropek

Z Arturem Duninem, posłem Platformy Obywatelskiej, autorem projektu ustawy o związkach partnerskich, rozmawia Magda Dropek Jakiś czas temu rozmawialiśmy o tym, że projekt Pana ustawy miał być dyskutowany na Klubie Platformy Obywatelskiej. W kwietniu projekt miał znaleźć się w Sejmie. Była dyskusja? Co dalej z ustawą? Po długich rozmowach podjęliśmy decyzję, że projekt ustawy o związkach partnerskich zostanie złożony do laski marszałkowskiej po uchwaleniu ustawy zrównującej i podwyższającej wiek przejścia na emeryturę. Pojawiają się głosy, że Platforma chce odwrócić uwagę właśnie od tej sprawy. Nie może być sytuacji w której pojawią się zarzuty, że rozmywamy temat lub nie chcemy o tym rozmawiać czy też, że wykorzystujemy ją do „przykrywania” innych ważnych problemów. Krótko mówiąc ustawa o związkach partnerskich zostanie przekazana wraz z ustawą o „in vitro” do laski marszałkowskiej po zakończeniu prac związanych z ustawą o podwyższeniu wieku emerytalnego. Jest szansa, że to będzie przed wakacjami? Tak. Ustawa popularnie nazywana – „67”, obojętnie jak zostanie ostatecznie przegłosowana, ma swoją procedurę w parlamencie, która powinna zakończyć się w maju. Mam nadzieję, że już wtedy będzie pod nią widniał podpis Pana Prezydenta. A właśnie, czy wiadomo, czy Pan Prezydent Bronisław Komorowski podpisze ustawę o związkach partnerskich, były rozmowy? Tak, miałem możliwość przeprowadzić wstępne rozmowy z Panem Prezydentem. Zostałem również zaproszony do Pałacu namiestnikowskiego na bardziej konkretną, merytoryczną rozmowę. Na dzisiaj mogę powiedzieć, że Pan Prezydent nie mówi „nie” tej ustawie. A premier Donald Tusk? Również pan premier Donald Tusk nie mówi „nie” ustawie w tym kształcie. Tu też były już rozmowy? Tak, rozmawiałem z Premierem. Zarówno głowa państwa, jak i premier RP w podobnym klimacie wypowiedzieli się, że sprawy związków partnerskich wymagają konkretnych uregulowań. Obaj Panowie chcą bezpośrednio ode mnie poznać ustawę wraz z uzasadnieniem i jak wspomniałem przed chwilą, dzisiaj nie mówią „nie”. A jak z resztą PO? Wiemy, że duża grupa PO to konserwatyści. Jest poparcie? Jest bardzo różnie, w końcu nasze ugrupowanie jest bardzo szerokie jeśli chodzi o poglądy, od lewicowych przez liberalne aż do prawicowych, ale proszę mi wierzyć, że jest wiele osób, które mówią mi po prostu: Artek super, dawaj jak najszybciej… Na przykład kto? Nie będę mówił o nazwiskach. Ale podkreślają, że będą u siebie w regionach promow...   ( Pozostało znaków: 10560 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 187096   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Wywiady Queer.pl: Artur Dunin (PO) Artur Dunin (fot. md)
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku