logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
20.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
173
9
18

Niepełnomocnik kontratakuje

Radziszewska kontra "Inna Strona"

Dodano: 08.11.2010, Aktualizacja: 19.05.2015

Gdyby minister Radziszewska z taką samą determinacją i z takim zapałem walczyła o prawa osób dyskryminowanych, co o swój stołek, to problem nierównego traktowania przestałby w Polsce istnieć. Tymczasem odnoszę wrażenie, że najbardziej dyskryminowaną osobą w Polsce jest Elżbieta Radziszewska... przynajmniej według Elżbiety Radziszewskiej. Powtarzam więc z uporem maniaka: ona musi odejść. Jeśli odejść nie chce, to należy ją zdymisjonować - wywalić z hukiem.

Niebawem minie rocznica skandalicznej wypowiedzi pani minister o "nieakceptowalności" związków osób tej samej płci. Było głośno, ale Radziszewska wbiła szpony w stołek i wyszła z tej afery obronną ręką. Po drodze zaliczyła kilka drobnych wpadek, by wreszcie we wrześniu pozbawić nieistniejącą na szczęście lesbijkę pracy w nieistniejącej szkole. Całkiem realne było natomiast oburzenie społeczności LGBT, mediów oraz organizacji pozarządowych. Sprawa być może by ucichła, gdyby nie wypowiedź Viviane Reding z Komisji Europejskiej oraz bezprecedensowa próba uciszenia swoich krytyków przez minister Radziszewską. Pani Reding - Komisarz ds. sprawiedliwości w KE - odniosła się do co najmniej kontrowersyjnej oceny odmowy zatrudnienia lesbijki przez dyrekcję katolickiej szkoły. Komisarz Reding dostrzega wprawdzie konflikt "pomiędzy prawami podstawowymi", kończy swoją wypowiedź nie pozostawiając żadnych wątpliwości: "Komisja nie dostrzega, żeby orientacja seksualna nauczyciela mogła stanowić istotny i determinujący wymóg zawodowy". To proste zdanie, ale żeby uniknąć nieporozumień chciałbym je uprościć: wara ci pracodawco od orientacji seksualnej pracownika. Redakcję naszego portalu ucieszyła tak jasna ocena spornej kwestii. Doniesienie o odpowiedzi pani...   ( Pozostało znaków: 5294 )
Radek Oliwa Autor: Radek Oliwa Queer.pl Założyciel portalu Queer.pl, fundator Równość.org.pl, członek Grupy Inicjatywnej ds. Związków Partnerskich.

https://twitter.com/roliwa


Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186938   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Niepełnomocnik kontratakuje Premier Tusk powoje Elżbietę Radziszewską na stanowisko pełnomocnika rządu ds. równego traktowania (premier.gov.pl)
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku