Administracja Donalda Trumpa wycofała się z poparcia dla skargi przeciwko zakazowi terapii afirmującej płeć w Tennessee. To znacząca zmiana stanowiska w kluczowej dla osób transpłciowych sprawie. Decyzja sprawia, że utrzymanie zakazu przez Sąd Najwyższy staje się bardziej prawdopodobne.
Administracja Donalda Trumpa wycofała poparcie dla skargi przeciwko zakazowi terapii afirmującej płeć dla nieletnich w stanie Tennessee. Zmiana stanowiska nastąpiła w trwającym postępowaniu przed Sądem Najwyższym USA, który rozpatruje jedną z najważniejszych spraw dotyczących praw osób transpłciowych w ostatnich latach. Efekt tej decyzji jest jasny – zmniejsza szanse na uchylenie zakazu przez Sąd Najwyższy, co może oznaczać jego utrzymanie.
Możesz uzyskać dostęp do wszystkich archiwalnych newsów i artykułów zostając abonentem Queer.pl+. Twoja opłata pomoże nam w utrzymaniu portalu.
Środa, 23.01.2019 USA: Sąd Najwyższy poparł zakaz służby w wojsku dla osób transpłciowych
Czwartek, 01.04.2021 USA: Joe Biden wydał proklamację z okazji Dnia Widoczności Osób Transpłciowych
Środa, 10.03.2021 Joe Biden wydał rozporządzenie przeciwko dyskryminacji ze względu na płeć w edukacji, w tym osób LGBTQ
Środa, 03.03.2021 Joe Biden opublikował memorandum, które głosi ochronę praw osób LGBT w polityce zagranicznej USA
Piątek, 05.02.2021 Biden zapowiada ochronę osób LGBT na całym świecie. To znak, że będzie zwracał uwagę także na Polskę