Strona główna Aktualności Społeczność
Profile Grupy Przewodnik Wydarzenia Wsparcie
Ogłoszenia
Towarzyskie Pokoje i mieszkania Praca Ogłoszenia drobne Edukacja Pozostałe Dodaj
Queeroteka
Książki Filmy i seriale Quizy Patronat Queer.pl
Magazyn
Artykuły Galerie Tematy Tagi
Kontakt Reklama Regulamin
Queer.pl Portal osób LGBT+
Menu
Logowanie Rejestracja
TOP Sport LGBT Profile i ogłoszenia Marsze Równości 2026 Kino LGBT Coming out
Środa, 05.06.2024, Aktualizacja: Środa, 01.04.2026

Chris Colfer ujawnia, że ostrzegano go przed coming outem, bo miał "zrujnować" jego karierę

Podziel się Tweetnij Skomentuj (0)
Podziel się Tweetnij Skomentuj (0)

Chris Colfer, gwiazda serialu "Glee", podzielił się swoimi doświadczeniami związanymi z coming outem. Pomimo ostrzeżeń, zdecydował się być wzorem dla innych. Jakie były tego konsekwencje?

Chris Colfer, znany z roli Kurta Hummela w serialu "Glee", wyznał, że wielokrotnie ostrzegano go przed coming outem jako gej. Obawiano się, że mogłoby to zrujnować jego karierę aktorską.

W podcaście "And That’s What You REALLY Missed", Chris wspominał: "Kiedy dowiedziałem się, że napisali tę postać specjalnie dla mnie, byłem zachwycony. Gdy w końcu dostałem scenariusz, zdałem sobie sprawę, że to postać geja i byłem przerażony." Colfer dodał, że jego rodzinne miasto Clovis w Kalifornii było miejscem, gdzie bycie otwartym gejem było niebezpieczne.

Chris miał zaledwie 19 lat, gdy dostał rolę w "Glee". Granie geja było wówczas tak kontrowersyjne, że nawet członkowie rodziny doradzali mu, aby nie przyjmował tej roli, twierdząc, że zrujnuje to jego życie.

Chris Colfer postanowił jednak zignorować te ostrzeżenia i sam dokonał coming outu w programie "Chelsea Lately" w 2009 roku. Organizacja GLAAD pisała wtedy: "W wieku zaledwie 19 lat, ogłoszenie Colfera czyni go jednym z najmłodszych otwarcie gejowskich aktorów w Hollywood."

Mimo to, jego droga nie była łatwa. Colfer wyznał, że: "na przesłuchaniach nazywano mnie 'pedałem'. Kiedy opowiadałem o tych sytuacjach, ludzie mówili: 'Czego się spodziewasz? Jesteś otwarcie gejowskim aktorem w Hollywood.'"

W niedawnym wystąpieniu w programie "The View", 34-letni dziś Chris Colfer powiedział, że wielokrotnie ostrzegano go przed coming outem, mówiąc, że zaszkodzi to jego karierze. Jednak spotkanie z młodym chłopcem przed premierą "Glee" uświadomiło mu, że bycie wzorem do naśladowania jest dla niego ważniejsze niż sława w Hollywood - donosi portal Buzzfeed.com.

„Przed premierą serialu odbyliśmy wielką trasę podpisywania plakatów. Jeden chłopiec dyskretnie wręczył mi kopertę, którą otworzyłem później. Była tam notka z napisem 'Dziękuję' i mały łańcuszek z papierowych klipsów w kolorach tęczy. W tym momencie wiedziałem, że muszę dokonać coming outu.”

Chris Colfer odniósł ogromny sukces dzięki "Glee", zdobywając Złoty Glob w 2011 roku oraz trzy kolejne nagrody People's Choice. Dwa razy był również nominowany do nagrody Emmy za najlepszą rolę drugoplanową w serialu komediowym, a obecnie jest uznanym autorem.


(mz)

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum


Możesz uzyskać dostęp do wszystkich archiwalnych newsów i artykułów zostając abonentem Queer.pl+. Twoja opłata pomoże nam w utrzymaniu portalu.

Uzyskaj dostęp

Zostań abonentem Queer.pl+ by czytać materiały bez bez ograniczeń.
Autor
Redakcja Queer.pl
Pierwszy polski portal ludzi LGBT
TAGIWięcej
aktor Chris Colfer Clovis Coming out Chrisa Colfera GLAAD Glee Hollywood Kultura LGBTQ+ Media Społeczeństwo USA
Powiązane
Obraz Środa, 17.03.2021 Elliot Page udzielił pierwszego wywiadu po coming oucie jako osoba transpłciowa. Aktor wiedział, że jest chłopcem, odkąd skończył 9 lat Obraz Piątek, 08.11.2019 Coming out gwiazdora serialu "Sense8" Obraz Środa, 30.05.2018 Ian McKellen krytykuje "Fantastyczne Zwierzęta" Obraz Piątek, 16.06.2017 Kontrowersje wokół Bomera Obraz Poniedziałek, 23.06.2014 Ethan Hawke: większa widzialność w mediach, mniej samobójstw
Inne tematy
Prezydent Nawrocki zapowiada weto ws. ustawy o statusie osoby najbliższej. Będzie projekt prezydencki? Czwartek, 28.05.2026 Prezydent Nawrocki zapowiada weto ws. ustawy o statusie osoby najbliższej. Będzie projekt prezydencki?
Minister Kierwiński o parach jednopłciowych: "będą korzystać z większości praw, które mają wszyscy polscy małżonkowie" Wtorek, 19.05.2026 Minister Kierwiński o parach jednopłciowych: "będą korzystać z większości praw, które mają wszyscy polscy małżonkowie"
Eurowizja 2026: największy bojkot w historii wydarzenia od 1970 roku. Kto i dlaczego odwrócił się od konkursu? Sobota, 16.05.2026 Eurowizja 2026: największy bojkot w historii wydarzenia od 1970 roku. Kto i dlaczego odwrócił się od konkursu?
Kontakt Reklama Regulamin
Social media
Polub na Facebooku Obserwuj na Twitterze Instagram WhatsApp
© 1996-2026 Queermedia.pl, ISSN 2299-9019 Polityka prywatnościUstawienia prywatnościPrzerwij abonamentOdstąpienie od umowy







🌈
Odkryj więcej na Queer.pl
Zalogowani użytkownicy mogą oglądać zdjęcia innych osób, zakładać profile, komentować artykuły i oceniać filmy.
Dołącz do nas Zaloguj się