W czerwcu prawicowe środowiska próbowały spopularyzować akcję odsyłania książek Oldze Tokarczuk w związku z wywiadem, jakiego udzieliła zagranicznej prasie. Finalnie do autorki dotarło niewiele egzemplarzy. Fundacja noblistki postanowiła wykorzystać je w szczytnym celu.
Czerwcowy wywiad Olgi Tokarczuk dla „Corriere della Sera” w wyniku kłamliwej manipulacji, nagłośnionej jako zrównanie przez Tokarczuk sytuacji w Polsce z sytuacją na Białorusi, spowodował „wielką narodową akcję odsyłania książek” noblistce. Naród okazał się około trzydziestoosobową, w większości anonimową grupą ludzi, którzy zdecydowali się nie tylko odesłać książki autorce, lecz także barbarzyńsko je zniszczyć.Trzy miesiące temu fundacja obiecała, że wystawi książki na aukcje, a zgromadzone pieniądze przekażą na rzecz organizacji walczących o prawa osób LGBT+.
Szczegóły organizacyjne i przewodnik dla chcących wziąć udział w aukcji zostaną przedstawione przez prowadzących w trakcie wydarzenia – zapraszamy przed ekrany.
działania statutowe fundacji ze szczególnym uwzględnieniem § 7 ust. 6 statutu, który stanowi o „działalności upowszechniającej ochronę i rozwój wolności i praw człowieka związanej w szczególności z ochroną i promowaniem wolności słowa, swobodnej wymiany myśli i idei oraz równego traktowania, jak również przeciwdziałaniem dyskryminacji ze względu na m.in. tożsamość, orientację seksualną i płeć”.Oznacza to, że tak jak obiecywano, środki zebrane podczas licytacji zostaną przekazane fundacji związanej z prawami osób LGBTQ+.
Środa, 26.08.2020 Czy to początek "Atlasu Miłości"? Zielona Góra zawraca rzekę nienawiści
Poniedziałek, 13.06.2022 Nacjolski scam, za którym stoją faszole z MW - Tęczowy papier toaletowy proLGBTQ+ to prowokacja?
Środa, 23.03.2022 Kierowca homofobicznej furgonetki skazany: pół roku prac społecznych oraz 5 tysięcy złotych kary
Wtorek, 08.02.2022 Kolejna uchwała anty-LGBT w sądzie: dotychczas udało się unieważnić już 6 z nich
Poniedziałek, 07.02.2022 Kierowniczka IKEA uniewinniona: konserwatywny pracownik przegrał sprawę o dyskryminację LGBTQ+