Polskie Towarzystwo Psychiatryczne wystosowało apel do "wszystkich przedstawicieli świata nauki i kultury", w którym postuluje zapobieganie jakimkolwiek przejawom dyskryminacji poprzez "przedstawianie opinii publicznej aktualnej wiedzy medycznej, społecznej i psychologicznej". PTP sprzeciwia się homofobicznej i antynaukowej retoryce, zauważając: "Chcemy w tym miejscu zwrócić uwagę na nasilające się w ostatnich latach tendencje do kierowania agresji w stronę osób o orientacji homoseksualnej, która w świetle wiedzy medycznej jest normalnym wariantem ludzkiej seksualności".
W związku z nasilającą się nagonką polityków i polityczek oraz niektórych przedstawicieli i przedstawicielek środowiska akademickiego na osoby LGBTQ oraz edukację w zakresie ludzkiej seksualności, Polskie Towarzystwo Psychiatryczne wydało oficjalne oświadczenie, w którym sprzeciwia się homofobicznej i antynaukowej retoryce.
Zarząd Główny PTP oraz Zarządy Sekcji Naukowych Psychoterapii i Terapii Rodzin PTP zaczęły od przypomnienia, że PTP zrzesza profesjonalistów i profesjonalistki psychiatrycznej opieki zdrowotnej oraz że jest tam miejsce dla osób o różnych poglądach i przekonaniach. Dodały, że zadaniem członków i członkiń jest "niesienie profesjonalnej pomocy wszystkim potrzebującym, którzy odczuwają trudności natury psychiatrycznej i psychologicznej".
Dalej czytamy: "Polskie Towarzystwo Psychiatryczne po raz kolejny wyraża
zaniepokojenie pojawiającymi się w debacie publicznej destrukcyjnymi i stygmatyzującymi wypowiedziami, które mogą powodować groźne skutki społeczne, rodzinne i indywidualne, gdyż często ich ofiarą padają osoby najsłabsze lub najbardziej narażone na dyskryminację. Są wśród nich osoby doświadczające różnych kryzysów psychicznych, ale także osoby, które odczuwają
stres mniejszościowy, ponieważ trudno im nadążyć za zmieniającą się rzeczywistością oraz
osoby, które odczuwają ten stres, ponieważ należą do grup społecznie piętnowanych. Chcemy w tym miejscu zwrócić uwagę na nasilające się w ostatnich latach
tendencje do kierowania agresji w stronę osób o orientacji homoseksualnej, która w świetle wiedzy medycznej jest normalnym wariantem ludzkiej seksualności".
Towarzystwo zwróciło się z apelem do "
wszystkich przedstawicieli świata nauki i kultury", by ci podjęli i podjęły kroki w kierunku zapobiegania "jakimkolwiek przejawom dyskryminacji, dążąc do wyjaśniania nieporozumień i pomagając w rozumienia różnych poglądów i stanowisk poprzez
przedstawianie opinii publicznej aktualnej wiedzy medycznej, społecznej i psychologicznej".
Na koniec PTP napisało: "Polskie Towarzystwo Psychiatryczne popiera profesjonalną edukację w dziedzinie zdrowia psychicznego, emocjonalnego i dotyczącego relacji międzyludzkich, w tym także edukację seksualną. Widzimy potrzebę podjęcia otwartej debaty zmierzającej do osiągnięcia społecznego konsensusu dotyczącego przygotowania młodych ludzi do odpowiedzialnej seksualności. Oparta o fakty wiedza na temat ludzkiej seksualności służy rozwojowi dojrzałej osobowości, jest częścią profilaktyki zdrowia psychicznego i może zmniejszać poziom indywidualnych i społecznych problemów i cierpienia".
Oświadczenie PTP w całości możecie przeczytać
tutaj.
(ab)
Ludzie są Homofobami, transfobami
Zazwyczaj to o osobach homo są różne poglądy., często krzywdzące, nieprawdziwe
A celem jest lgbt zawsze
Ku mojemu zdziwieniu dzielni reporterzy TVP i ich Eksperci oczywiście od razu zidentyfikowali przyczynę: wykazując skrajną niekompetencje Prezydenta Warszawy, by za moment ukazać łzawą migawkę z zatroskaną emerytką z cienkim odcinkiem emerytury- która jeszcze nie zapłaciła, ale za moment wydrą jej ostatni grosz bo zapłaci niemalże dwa razy więcej w poczuciu jawnej niesprawiedliwości i wyzysku. By w tej samej sekundzie powrócić do eksperta który rzeczowo stwierdził że mieszkańcy stolicy zapłacą wyższe rachunki za śmieci bo LGBT... i jak tu być zdrowym i nie zestresowanym?.....niedługo jak ktoś w markecie figurkę Świętego Mikołaja strąci to też będzie zapewne wina homolobby, a akcji sabotażowej z zamachem stanu na Polskie wartości.