Strona główna Aktualności Społeczność
Profile Grupy Przewodnik Wydarzenia Wsparcie
Ogłoszenia
Towarzyskie Pokoje i mieszkania Praca Ogłoszenia drobne Edukacja Pozostałe Dodaj
Queeroteka
Książki Filmy i seriale Quizy Patronat Queer.pl
Magazyn
Artykuły Galerie Tematy Tagi
Kontakt Reklama Regulamin
Queer.pl Portal osób LGBT+
Menu
Logowanie Rejestracja
TOP Sport LGBT Profile i ogłoszenia Marsze Równości 2026 Kino LGBT Coming out
Poniedziałek, 30.09.2019, Aktualizacja: Środa, 01.04.2026

Za nami I Elbląski Marsz Równości

Podziel się Tweetnij Skomentuj (2)
Podziel się Tweetnij Skomentuj (2)

"Każdy ma prawo kochać kogo chce, każdy ma prawo żyć w sposób, jaki chce"

Za nami I Marsz Równości w Elblągu. To drugie tego typu wydarzenie w województwie warmińsko-mazurskim po olsztyńskim marszu równości. Wzięło w nim udział około 150 osób, które chciały pokazać swój brak zgody na wykluczanie ze społeczności przedstawicieli i przedstawicielek wszelkich mniejszości. Było bezpiecznie.

W ostatnią niedzielę, 29 września, ulicami Elbląga przeszedł I Marsz Równości - Przeciw wykluczeniom. Wzięło w nim udział około 150 osób, które domagały się równych praw dla osób LGBTQ, starszych, bezdomnych, niepełnosprawnych oraz mniejszości narodowych i etnicznych. 


Wcześniej Marsz musiał zmienić trasę w celu uniknięcia konfrontacji z uczestnikami i uczestniczkami zgłoszonych kontrmanifestacji, które w ostatecznym rozrachunku nie odbyły się. Wbrew obawom osób z lokalnego stowarzyszenia "Pryzmat" działającego na rzecz społeczności LGBTQ, początkowo zaangażowanego w organizację wydarzenia - było bezpiecznie. "Wolność, równość, tolerancja", "Róż, brokat, antyfaszyzm" - skandowano. 

ZOBACZ TEŻ Ulicami Lublina przeszedł II Marsz Równości "Mogłeś być Królową tej Parady" - skandowano dla prezydenta Żuka


"Jesteście świetną, odważną młodzieżą. Zebraliśmy się tu po to, by być razem, żeby pokazać, że każdy ma prawo kochać kogo chce, każdy ma prawo żyć w sposób, jaki chce i że fundamentalne prawa człowieka są najważniejsze" - mówiła do zebranych odpowiedzialna za przygotowanie wydarzenia, Angelika Domańska. 

(pk)

OCEŃ ARTYKUŁ
Podoba mi się (31)
wiolka-srolka upstairs_at_you martin-precious qvxbw potworzszafy yhnmju nayo-nayomi andre-2000 crashoverride vertha
Nie podoba mi się (1)
therearerules
Komentarze (2)
HEJT STOP!Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Komentuj
Moja ikona
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Ikona
02.10.2019 13:37 Pan_monster
Przyznam,że mieliśmy naprawdę nie złą imprezę ?
cytuj zgłoś 0 0
trnsui
30.09.2019 18:57 tyui
brawo Elbląg!
cytuj zgłoś 0 0
Autor
Redakcja Queer.pl
Pierwszy polski portal ludzi LGBT
TAGIWięcej
Angelika Domańska Elbląg I Elbląski Marsz Równości LGBTQ marsz równości Polityka Polska prawa człowieka Pryzmat równość Społeczeństwo tolerancja
Powiązane
Obraz Piątek, 27.09.2019 W niedzielę I Elbląski Marsz Równości Obraz Czwartek, 09.05.2024 Prezydent Miszalski pomaszeruje w Krakowie po równość Obraz Piątek, 19.08.2022 Pierwszy Marsz Równości w Koninie: wszystko zaczęło się od anulowania szkolnego konkursu o tolerancji Obraz Wtorek, 17.05.2022 Tęczowa flaga na Magistracie w Krakowie: rozpoczynamy Krakowski Maj Równości Obraz Wtorek, 29.09.2020 Szczygieł o sytuacji LGBT: polska założyła płaszcz z europejskości, teraz się rozrywa, wyłażą bebechy i kiszki
Inne tematy
Eurowizja 2026: największy bojkot w historii wydarzenia od 1970 roku. Kto i dlaczego odwrócił się od konkursu? Sobota, 16.05.2026 Eurowizja 2026: największy bojkot w historii wydarzenia od 1970 roku. Kto i dlaczego odwrócił się od konkursu?
Eurowizja 2026: Finlandia faworytem bukmacherów. Jakie szanse ma Polska? Piątek, 15.05.2026 Eurowizja 2026: Finlandia faworytem bukmacherów. Jakie szanse ma Polska?
Prezydent Nawrocki zapowiada weto ws. ustawy o statusie osoby najbliższej. Będzie projekt prezydencki? Czwartek, 28.05.2026 Prezydent Nawrocki zapowiada weto ws. ustawy o statusie osoby najbliższej. Będzie projekt prezydencki?
Kontakt Reklama Regulamin
Social media
Polub na Facebooku Obserwuj na Twitterze Instagram WhatsApp
© 1996-2026 Queermedia.pl, ISSN 2299-9019 Polityka prywatnościUstawienia prywatnościPrzerwij abonamentOdstąpienie od umowy







🌈
Odkryj więcej na Queer.pl
Zalogowani użytkownicy mogą oglądać zdjęcia innych osób, zakładać profile, komentować artykuły i oceniać filmy.
Dołącz do nas Zaloguj się