logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
50
9
58

Cztery partie na Paradzie Równości

...niestety bez Platformy Obywatelskiej

Dodano: 08.06.2016, Aktualizacja: 08.06.2016

Partie Razem, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Zieloni i Nowoczesna pojawią się na tegorocznej Paradzie Równości, która już w sobotę. Niestety, kolejny raz nie zobaczymy Platformy Obywatelskiej.

Zapytaliśmy na Twitterze partie polityczne, czy wezmą udział w tegorocznej Paradzie Równości. "Stawimy się tłumnie" - odpowiada Partia Razem, Zieloni przypominają, że będą z własną platformą, a obecność grupy z Nowoczesnej zapowiada rzeczniczka Parady, Jej Perfekcyjność. "Odpowiedź zawiera się niejako w pytaniu" - podkreśla SLD. Reszta partii milczy, milczy przede wszystkim opozycyjna Platforma Obywatelska.


W grudniu, sejmowe głosowanie nad kandydatami do Trybunału Konstytucyjnego poprzedziły pytania ze strony opozycji, które przede wszystkim były demonstracją niezgody na działania Prawa i Sprawiedliwości. Jedną z osób, które zabrały głos był były wiceminister spraw zagranicznych, poseł Platformy Obywatelskiej, Rafał Trzaskowski. Polityk nawiązał m.in. do słów Jarosława Kaczyńskiego o tolerancji: "Pan prezes, który niestety wyszedł, mówił w swoim długim exposé, że będzie tolerował pewne odchylenia od normy. Chciałem bardzo serdecznie podziękować za to, że jesteście tak łaskawi, że będziecie takie odchylenia od normy tolerować. Ja i my wszyscy tutaj, po tej stronie sali, będziemy właśnie takim odchyleniem od waszej normy" - mówił Trzaskowski, dodając, że "Będziemy odchyleniem od waszej normy i będziemy stać na straży praworządności. Będziemy odchyleniem od waszej normy i będziemy bronić praw opozycji, nawet tej najmniejszej, której tak bardzo nie lubicie. Będziemy odchyleniem od waszej normy, kiedy będziemy bronić praw mediów publicznych. Będziemy odchyleniem od waszej normy, broniąc praw mniejszości.
ZOBACZ TEŻ Co musi się stać, by polityk PO poszedł na Paradę? PiS musi wygrać wybory

Nawet chyba skłonicie mnie do tego, żeby pójść na paradę równości. Będziemy odchyleniem od waszej normy i będziemy ją tworzyć razem z obywatelami. I wiecie co? Wydaje mi się, że po prostu nie dacie rady. Dziękuję bardzo" - powiedział też poseł PO, a jego słowa entuzjastycznie przyjęła reszta partii.

Coś się ruszyło! Na sobotniej Paradzie Równości pojawią się 4 partie polityczne: Nowoczesna, Razem, SLD i Zieloni. Nie będzie oczywiście PiS-u, PSL-u i przedstawicieli Kukiz '15.

Nas martwi szczególnie kompletny brak zainteresowania ze strony Platformy Obywatelskiej. Najwidoczniej ludzie Schetyny nie wyciągnęli z wyborczej porażki żadnych wniosków. Konsekwentne ignorowanie tak dużej grupy to kontynuacja polityki prowadzonej bez dialogu z ludźmi. Polityki, która stała się gwoździem do trumny PO i doprowadziła do zwycięstwa Prawa i Sprawiedliwości.

(red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (58)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Monika   dodane przez Facebooka 11.06.2016 23:48
Małe sprostowanie.. dwóch kolesi szło z flagą platformy ;)
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej 10.06.2016 16:37
x.:
W roku 2016 to cieszy. Ostatnie czego potrzebuje lgbt to obecność na Paradzie aferzystów i ludzi skompromitowanych. No może przedostatnie. Bo sa jeszcze drag queens,. Które jak co roku nie mogą zawieść prawej strony internetu.

Ty też jestes "prawa strona internetu".
x. (?) 10.06.2016 10:30
W roku 2016 to cieszy. Ostatnie czego potrzebuje lgbt to obecność na Paradzie aferzystów i ludzi skompromitowanych. No może przedostatnie. Bo sa jeszcze drag queens,. Które jak co roku nie mogą zawieść prawej strony internetu.
przyprawa do herbaty (39) Wrocław 10.06.2016 9:54
Zacznę od SLD: "Odpowiedź zawiera się niejako w pytaniu".
Może mój mózg wyjechał na Rodos a ciało zostało, ale nie można odpowiedzieć prościej?
"Oj tam Alina czepiasz się." czy jakoś tak. ;) (Swoją drogą: czy serial FAKTycznie wróci na wizję czy też szukają kolejnej "sensacji" w tym Fakcie? "„Miodowe lata" wracają do telewizji? Cezary Żak i Artur Barciś sia na tak?"
Sia czy nie sia? :})

A co do PO.
Wszystko zostało POwiedziane.

Miłego dnia koszatniczki niepospolite.
Piotr   dodane przez Facebooka 10.06.2016 9:35
Platforma jest skonczona
Kuba   dodane przez Facebooka 09.06.2016 20:43
a jakie były pretensje ze glosujemy z obrzydzeniem na komora, albo i w ogóle...
Danuta   dodane przez Facebooka 09.06.2016 18:51
Przepadna z kretesem!
Więckowski   dodane przez Facebooka 09.06.2016 18:03
Platforma Obłudy
Joanna   dodane przez Facebooka 09.06.2016 13:06
Przepraszam za dosadność, ale niech spierdlalają. Już mniej mnie mierzi pis. Są dokładnie tacy sami, tyle, że nie stroją sie dla niepoznaki w piórka nowoczesnych Europejczyków. Tfy!
Hubert   dodane przez Facebooka 09.06.2016 11:46
Platforma idzie w ślady SLD. Za dwie kadencje zniknie z parlamentu. (Y)

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Cztery partie na Paradzie Równości Fot. Elżbieta Hołoweńko, za: facebook.com/partiazieloni
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku