Strona główna Aktualności Społeczność
Profile Grupy Miejsca Wydarzenia Wsparcie
Ogłoszenia
Towarzyskie Pokoje i mieszkania Praca Ogłoszenia drobne Edukacja Pozostałe Dodaj
Queeroteka
Książki Filmy i seriale Quizy Patronat Queer.pl
Magazyn
Artykuły Galerie Tematy Tagi
Kontakt Reklama Regulamin
Queer.pl Portal osób LGBT+
Menu
Logowanie Rejestracja
Tematy Marsze Równości 2026 "Pillion" w kinach Wyrok TSUE Związki partnerskie Kino LGBT
Piątek, 14.08.2015 12:12

Prawdziwe polskie gejowskie wesele

Podziel się Tweetnij Skomentuj (30)
Podziel się Tweetnij Skomentuj (30)

Nowy klip zespołu "Video"

Pijani wujkowie, eleganckie ciotki, kicz, alkohol i torty... W nowym teledysku "Ktoś Nowy" zespół Video zagrał na klasycznym, polskim, gejowskim weselu...

"Video" powstało w 2007 roku, od tego czasu zespół wydał dwie świetne płyty "Video gra" (2008) i "Nie obchodzi nas rock" (2011). Uwagę mediów i sympatię tłumów zapewniły im hity takie jak "Bella", "Papieros" czy "Fantastyczny lot".
Na swoim koncie mają Nagrodę Viva Comet w kategorii "Płyta roku".

Znany z oryginalnych rozwiązań zespół, tym razem branżowym klipem zaskoczył wszystkich.
Lider zespołu Wojtek Łuszczykiewicz tłumaczył co sprawiło, że Video zabrało muzyczny głos w kwestii równości małżeńskiej w Polsce: "Uważamy, że jeśli ktoś chciałby pobrać się chociażby ze swoją paprotką, to tak długo jak będzie o nią dbał i regularnie podlewał, to mamy na to ogromny wyluz. Nie twierdzimy jednocześnie, że paprotka jest najlepszym materiałem na matkę, ale jeśli komuś się z nią wspaniale ogląda telewizję i rozlicza PIT, to możemy tylko przyklasnąć prawdziwej miłości".



Teledysk reżyserował Tomasz Bulenda, który współpracował już wcześniej z zespołem przy piosence "Wszystko jedno". Autorem słów utworu „Ktoś nowy” jest Wojtek Łuszczykiewicz, muzykę skomponował Marek Kisieliński.

(ng)
OCEŃ ARTYKUŁ
Podoba mi się (218)
kamila-kaluzna2 youandyou piter2650 oops-too-late xdeirdre marcelinaa foxie-91 farawayy merka0 oli2
Nie podoba mi się (31)
masochistprincekiller buszujacy89 adhezja bodywoman strawberrylips lipcowa gay97 incoqnito robaczq zashi
Komentarze (30)
HEJT STOP!Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Komentuj
Moja ikona
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Ikona
20.08.2015 22:49 grzegorz
KarusoweDrzewo a nie pomyślałoś że każdy odbiera tą piosenkę na swój sposób ? akurat dla mnie jest prawdziwa i bardzo "tu i teraz". ja w tej piosence widzę całe moje życie w kilku zwrotkach. domyślam się że jesteś hetero i obce Ci są podobne refleksje .
cytuj zgłoś 0 0
Ikona
20.08.2015 22:45 grzegorz
KarusoweDrzewo:
Zastanawiam się, czy teraz każdy zespół którego sprzedać płyt spada w zawrotnym tempie i w ogóle ludzie mniej słuchają, to wtedy będzie starał się zrobić coś kontrowersyjnego. Czy głosem i pomysłem już nie wystarcza zaistnieć?
Video "Ktoś Nowy" i Marysia Niklińska i nowy przebój "Ile jeszcze" są do siebie podobne mam wrażenie.
Utwory podobają mi się momentami, ale nie mogę pozbyć się wrażenia, że chodzi tu o konkretny efekt wśród publiki..
cytuj zgłoś 0 0
Ikona
19.08.2015 7:59 rum z cola
Kamil :D jaki on elegancki!! :D pozdro dla barmana
cytuj zgłoś 0 0
Ikona
18.08.2015 9:05 KarusoweDrzewo
Zastanawiam się, czy teraz każdy zespół którego sprzedać płyt spada w zawrotnym tempie i w ogóle ludzie mniej słuchają, to wtedy będzie starał się zrobić coś kontrowersyjnego. Czy głosem i pomysłem już nie wystarcza zaistnieć?
Video "Ktoś Nowy" i Marysia Niklińska i nowy przebój "Ile jeszcze" są do siebie podobne mam wrażenie.
Utwory podobają mi się momentami, ale nie mogę pozbyć się wrażenia, że chodzi tu o konkretny efekt wśród publiki..
cytuj zgłoś 0 0
Ikona
17.08.2015 14:43 x.
Oni są zdecydowanym lewactwem tzw. ;) Zresztą po tym jak przedstawiona jest para w teledysku chyba widać, że są gay friendly. Spoko muzyka, chwytliwy poprock z trafiającymi tekstami.
cytuj zgłoś 1 0
Ikona
16.08.2015 14:16 sicksadgirl
Ale teledysk i nuta całkiem spoko :)
cytuj zgłoś 2 0
Ikona
16.08.2015 12:06 Sammy Jankis
fajna piosenka, taka niepretensjonalna :)
cytuj zgłoś 0 0
Ikona
15.08.2015 20:47 sicksadgirl
Udajmy, że każda taka głupkowata wypowiedź kogoś znanego to kamień milowy w akceptacji lgbt, bo inaczej będziemy oskarżeni o przewrażliwienie. :):):)
cytuj zgłoś 5 2
Hitch
15.08.2015 16:33 Hitch (39) Wrocław
Wyrażenie opinii na temat tej pozbawionej sensu i w gruncie rzeczy zaskakująco infantylnej wypowiedzi nie wygląda, przynajmniej z mojego punktu widzenia, na jakiś szczególny wyraz przewrażliwienia. Oczywiście, że można by obok tej sprawy przejść w milczeniu, ale czy warto gdy w przebraniu wsparcia kryje się stereotyp, obelga i ignorancja? Nie doszukując się na siłę złych intencji można powiedzieć - fajnie, że jesteś za równością małżeńską, ale nie licz że za twoje pozbawione empatii wsparcie typu „mam to gdzieś, wiec jestem za” ktoś ci tutaj podziękuje.
cytuj zgłoś 9 3
dep
15.08.2015 12:28 dep
Nie należę do przewrażliwionych, ale zastanawiam się czy paprotka odpowie "Tak" podczas przysięgi małżeńskiej. Nie wiem, no nie wiem.
cytuj zgłoś 4 3
  • 1
  • 2
  • 3
Autor
Redakcja Queer.pl
Pierwszy polski portal ludzi LGBT
TAGIWięcej
muzyka ktoś nowy małżeństwa jednopłciowe muzyka pop równość małżeńska video łuszczykiewicz wojtek
Powiązane
Obraz Wtorek, 16.12.2014 Tajwańska królowa popu pocałowała inną kobietę Obraz Wtorek, 11.08.2015 The Veronicas apelują o równość Obraz Środa, 31.08.2016 Ślub jako wideoklip? Obraz Poniedziałek, 23.02.2015 The Veronicas z tęczową flagą Obraz Poniedziałek, 12.01.2015 Ladyhawke poślubiła dziewczynę
Inne tematy
Lesbinton: w Poznaniu powstał klub badmintonowy dla lesbijek Wtorek, 10.03.2026 Lesbinton: w Poznaniu powstał klub badmintonowy dla lesbijek
Sąd Najwyższy Ukrainy uznał parę jednopłciową za rodzinę. Co to właściwie zmienia? Środa, 11.03.2026 Sąd Najwyższy Ukrainy uznał parę jednopłciową za rodzinę. Co to właściwie zmienia?
Kontakt Reklama Regulamin
Social media
Polub na Facebooku Obserwuj na Twitterze Instagram
© 1996-2026 Queermedia.pl, ISSN 2299-9019 Polityka prywatnościUstawienia prywatności