Strona główna Aktualności Społeczność
Profile Grupy Miejsca Wydarzenia Wsparcie
Ogłoszenia
Towarzyskie Pokoje i mieszkania Praca Ogłoszenia drobne Edukacja Pozostałe Dodaj
Queeroteka
Książki Filmy i seriale Quizy Patronat Queer.pl
Magazyn
Artykuły Galerie Tematy Tagi
Kontakt Reklama Regulamin
Queer.pl Portal osób LGBT+
Menu
Logowanie Rejestracja
Tematy Marsze Równości 2026 "Pillion" w kinach Wyrok TSUE Związki partnerskie Kino LGBT
Poniedziałek, 23.04.2012 10:21

Media, pop i seksualność u Grodzkiej

Podziel się Tweetnij Skomentuj (0)
Podziel się Tweetnij Skomentuj (0)

Pierwsze spotkanie na Brackiej

Biuro poselskie Anny Grodzkiej zaprasza w czwartek na pierwsze spotkanie dyskusyjne z cyklu "Grodzka na Brackiej". Gośćmi spotkania "Media, pop i seksualność" będą Karolina Sikorska oraz Michał Gulik. Spotkanie poprowadzi Samuel Nowak.

Spotkanie zostanie poświęcone roli, jaką media oraz kultura popularna odgrywają w kształtowaniu seksualności - tego jak o niej mówimy, myślimy i do jakich kategorii ją odnosimy. Media są zwykle ulubionym chłopcem do bicia feministycznie/lewicowo zorientowanej krytyki, która zarzuca im utrwalanie negatywnych stereotypów dotyczących płci i seksualności. Podczas naszej rozmowy spróbujemy zaproponować alternatywną perspektywę oraz przyjrzeć się na ile popularne programy i konwencje mogą być nośnikiem społecznej zmiany. Czy seriale, gry komputerowe i telewizyjne show mogą przekraczać tradycyjne rozumienie kobiecości i męskości? Jakie miejsce w tej przestrzeni zajmują tożsamości nieheteroseksualne? Czy popkultura może być naszym sprzymierzeńcem politycznym?

W dyskusji udział wezmą:

Karolina Sikorska - kulturoznawczyni, absolwentka filologii polskiej (UMK), Podyplomowych Studiów z Zakresu Gender na UJ, doktorantka na Wydziale Nauk Społecznych UAM (kulturoznawstwo). Interesuje się mediami audiowizualnymi i problematyką feministyczno-genderową w obszarze sztuki i kultury popularnej, w szczególności telewizji. Pracuje w Galerii Miejskiej Arsenał.

Michał Gulik - doktorant w Instytucie Sztuk Audiowizualnych UJ. Sędzia Polskiego Związku Tenisowego. Interesuje się kulturą popularną oraz filozofią posthumanistyczną. Współredaktor tomu "Remiks. Teorie i praktyki" (2011).

Biuro Poselskie Anny Grodzkiej w Krakowie, ul. Bracka 15, I piętro
Czwartek, 26 kwietnia 2012 r. o godz. 18.00

Wstęp wolny

https://www.facebook.com/events/285133608236584/
OCEŃ ARTYKUŁ
Podoba mi się (16)
labryska89 esensja faggotcore ernest panna-pomiedzy blaze_me_up dexter morganaensland bemibem anteq87
Nie podoba mi się (0)
Komentarze (0)
HEJT STOP!Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Komentuj
Moja ikona
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Autor
Redakcja Queer.pl
Pierwszy polski portal ludzi LGBT
TAGIWięcej
anna grodzka dyskusja grodzka na brackiej popkultura spotkanie
Powiązane
Obraz Środa, 27.06.2012 Seks i polityka u Grodzkiej Obraz Środa, 23.05.2012 O krakowskim feminizmie u Grodzkiej Obraz Piątek, 27.04.2012 Dym na Brackiej Obraz Piątek, 10.02.2012 Coraz bliżej złożenia ustaw? Obraz Środa, 23.11.2011 Anna Grodzka prywatnie i politycznie
Inne tematy
Sąd Najwyższy Ukrainy uznał parę jednopłciową za rodzinę. Co to właściwie zmienia? Środa, 11.03.2026 Sąd Najwyższy Ukrainy uznał parę jednopłciową za rodzinę. Co to właściwie zmienia?
Lesbinton: w Poznaniu powstał klub badmintonowy dla lesbijek Wtorek, 10.03.2026 Lesbinton: w Poznaniu powstał klub badmintonowy dla lesbijek
"Kochający inaczej mają miejsce w kościele" - kardynał Konrad Krajewski nowym metropolitą łódzkim Wtorek, 17.03.2026 "Kochający inaczej mają miejsce w kościele" - kardynał Konrad Krajewski nowym metropolitą łódzkim
Kontakt Reklama Regulamin
Social media
Polub na Facebooku Obserwuj na Twitterze Instagram
© 1996-2026 Queermedia.pl, ISSN 2299-9019 Polityka prywatnościUstawienia prywatności