Strona główna Aktualności Społeczność
Profile Grupy Przewodnik Wydarzenia Wsparcie
Ogłoszenia
Towarzyskie Pokoje i mieszkania Praca Ogłoszenia drobne Edukacja Pozostałe Dodaj
Queeroteka
Książki Filmy i seriale Quizy Patronat Queer.pl
Magazyn
Artykuły Galerie Tematy Tagi
Kontakt Reklama Regulamin
Queer.pl Portal osób LGBT+
Menu
Logowanie Rejestracja
TOP Sport LGBT Profile i ogłoszenia Marsze Równości 2026 Kino LGBT Coming out
Środa, 07.06.2006, Aktualizacja: Czwartek, 02.04.2026

Lambda Cafe

Podziel się Tweetnij Skomentuj (0)
Podziel się Tweetnij Skomentuj (0)

W czerwcu spotkanie edukacyjne "Przeciwdziałanie dyskryminacji"

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu Lambda Cafe, jakie wyjątkowo odbędzie się w drugą sobotę miesiąca - dzień Parady Równości 2006.

W czerwcu zapraszamy na prezentację pakietu edukacyjnego dla trenerów i trenerek pt. "Przeciwdziałanie dyskryminacji", który został wydany w ubiegłym roku przez Stowarzyszenie Lambda Warszawa w ramach rządowego programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. W głównej mierze prezentacja jest adresowana do osób, które prowadzą lub zamierzają prowadzić szkolenia i warsztaty z zakresu przeciwdziałania dyskryminacji i promowania idei poszanowania praw człowieka.

Wydarzenia polityczne ostatnich miesięcy pokazują, że w Polsce dyskryminowane społeczności muszą w szczególny sposób zwracać uwagę na edukację w zakresie przestrzegania praw człowieka. Prezentowany pakiet opiera się na przeświadczeniu, że skuteczna polityka antydyskryminacyjna jest możliwa tylko wtedy, gdy różne mniejszości przemawiają jednym głosem.

Dlatego też zawarte w nim materiały uwzględniają, obok zagadnień związanych z dyskryminacją ze względu na orientację seksualną, również te które tyczą się wykluczenia mniejszości narodowych i etnicznych, osób niepełnosprawnych oraz opresji kobiet. W programie przewidziana jest prezentacja niniejszego pakietu oraz spotkanie z jego autorami i autorkami. Swój udział
zapowiedzieli: K. Bojarska (autorka wstępu o psychospołecznych uwarunkowaniach uprzedzeń i stereotypów), J. Molczyk (część o niepełnosprawności), A. Rogowska (cześć o orientacji seksualnej), M.
Starnawski (część o mniejszościach narodowych i etnicznych) i M. Pawlęga (pomysłodawca pakietu i koordynator projektu).

Spotkanie odbędzie się 10.06.2006 r. o godz. 18.00, w siedzibie Stowarzyszenia Lambda Warszawa, ul. Hoża 50/40.

Kontakt: [email protected]

(Lambda Warszawa)
OCEŃ ARTYKUŁ
Podoba mi się (0)
Nie podoba mi się (0)
Komentarze (0)
HEJT STOP!Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Komentuj
Moja ikona
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Autor
Redakcja Queer.pl
Pierwszy polski portal ludzi LGBT
TAGIWięcej
A. Rogowska dyskryminacja edukacja Fundusz Inicjatyw Obywatelskich J. Molczyk K. Bojarska Lambda Warszawa mniejszości narodowe niepełnosprawność Parada Równości Polityka Polska prawa człowieka Prezentacja pakietu edukacyjnego Przeciwdziałanie dyskryminacji Społeczeństwo Warszawa warsztaty
Powiązane
Obraz Poniedziałek, 24.11.2008 Lambda odpowiada władzom Opola ws. żywej biblioteki Obraz Środa, 30.05.2007 Lambda protestuje przeciw nowelizacji ustawy Giertycha Obraz Czwartek, 19.04.2007 Rzecznik całkiem do rzeczy Obraz Piątek, 16.03.2007 W sobotę demonstracja nauczycieli Obraz Czwartek, 01.03.2007 Globalna Wioska w centrum Warszawy
Inne tematy
Transkrypcja małżeństw jednopłciowych: była radość - są problemy, niepewność i rozczarowanie Wtorek, 26.05.2026 Transkrypcja małżeństw jednopłciowych: była radość - są problemy, niepewność i rozczarowanie
Eurowizja 2026: największy bojkot w historii wydarzenia od 1970 roku. Kto i dlaczego odwrócił się od konkursu? Sobota, 16.05.2026 Eurowizja 2026: największy bojkot w historii wydarzenia od 1970 roku. Kto i dlaczego odwrócił się od konkursu?
Prezydent Nawrocki zapowiada weto ws. ustawy o statusie osoby najbliższej. Będzie projekt prezydencki? Czwartek, 28.05.2026 Prezydent Nawrocki zapowiada weto ws. ustawy o statusie osoby najbliższej. Będzie projekt prezydencki?
Kontakt Reklama Regulamin
Social media
Polub na Facebooku Obserwuj na Twitterze Instagram WhatsApp
© 1996-2026 Queermedia.pl, ISSN 2299-9019 Polityka prywatnościUstawienia prywatnościPrzerwij abonamentOdstąpienie od umowy







🌈
Odkryj więcej na Queer.pl
Zalogowani użytkownicy mogą oglądać zdjęcia innych osób, zakładać profile, komentować artykuły i oceniać filmy.
Dołącz do nas Zaloguj się