"Niemieccy politycy byli z nami - chcemy im się jakoś zrewanżować"
Łukasz Pałucki, członek Platformy Programowej SDPL "Prawa Człowieka i Podstawowe Wolności", weźmie udział w paradzie Christopher Street Day w dniu 25 czerwca w Berlinie. SDPL to partia Europejska i Europę postrzegamy jako wielką rodzinę. Niemieccy politycy byli z nami na Paradzie Równości w Warszawie, a teraz chcemy im się jakoś zrewanżować - powiedział Bartosz Dominiak, koordynator Platformy i jednocześnie szef SDPL w województwie mazowieckim.
Jadący do Berlina Łukasz Pałucki jest działaczem środowiska LGBT i współzałożyciele Platformy Praw Człowieka w SDPL. Oprócz udziału w Paradzie CSD, Łukasz Pałucki przekaże list przewodniczącego SDPL w województwie mazowieckim do Przewodniczącego SPD w Berlinie.
Socjaldemokratyczna Partia Niemiec(SPD) ma duże osiągnięcia w walce o przestrzeganie prawa człowieka. Za rządów SPD tolerancja wobec mniejszości wzrosła, Bundestag uchwalił również ustawę o związkach rejestrowanych dla par tej samej płci, którą w niektórych niemieckich landach starają się zablokować "chrześcijańscy demokraci" (CDU).
Niemieccy Socjaldemokraci uczestniczą w Paradzie CSD od wielu lat, a specjalna socjaldemokratyczna grupa ds. mniejszości seksualnych - SCHWUSOS (www.schwusos.de) przygotowuje platformę SPD.
W marcu br. Marek Borowski podpisał umowę o współpracy pomiędzy SDPL a niemiecką SPD.
(informacja nadesłana)