Strona główna Aktualności Społeczność
Profile Grupy Przewodnik Wydarzenia Wsparcie
Ogłoszenia
Towarzyskie Pokoje i mieszkania Praca Ogłoszenia drobne Edukacja Pozostałe Dodaj
Queeroteka
Książki Filmy i seriale Quizy Patronat Queer.pl
Magazyn
Artykuły Galerie Tematy Tagi
Kontakt Reklama Regulamin
Queer.pl Portal osób LGBT+
Menu
Logowanie Rejestracja
TOP Sport LGBT Profile i ogłoszenia Marsze Równości 2026 Kino LGBT Coming out
Czwartek, 05.06.2003, Aktualizacja: Czwartek, 02.04.2026

Szwarcaria: Partnerstwo dla gejów w Zurychu

Podziel się Tweetnij Skomentuj (1)
Podziel się Tweetnij Skomentuj (1)

Niedługo w całym kraju

Pary homoseksualne, żyjące w szwajcarskim kantonie Zurych mogą od pierwszego czerwca 2003 zarejestrować swój związek w urzędach, uzyskując w ten sposób uprawnienia, zarezerwowane dotąd dla par heteroseksualnych. Kanton jest w Szwajcarii samodzielną prowincją, która należy do Federacji Helweckiej - czyli Szwajcarii. Zurych jest najbardziej postępowym ze wszystkich szwajcarskich kantonów i pierwszym który umożliwia legalizację związków jednopłciowych.

Po rejestracji, pary gejowskie i lesbijskie uzyskują prawa w dziedzinie pomocy społecznej, zabezpieczenia emerytalnego, dziedziczenia i ustanawiania darowizn. Przywileje te mają ważność tylko w granicach administracyjnych kantonu a nie całej Szwajcarii.

W ubiegłym roku, w kantonie Zurych odbyło się referendum na temat partnerstwa homoseksualnego, którego wynik był pozytywny. Podobna ustawa, która ma obowiązywać w całej Szwajcarii znajduje się już w odpowiednich gremiach parlamentarnych.

Frank Nathusius - Lucerna
OCEŃ ARTYKUŁ
Podoba mi się (0)
Nie podoba mi się (0)
Komentarze (1)
HEJT STOP!Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Komentuj
Moja ikona
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Ikona
08.06.2003 8:58 Korektor :)
„Szwarcaria”? A gdzie to? :) Nikt tego nie poprawi?
Serdecznie pozdrawiam całą redakcję! :*
cytuj zgłoś 0 0
Autor
Redakcja Queer.pl
Pierwszy polski portal ludzi LGBT
TAGIWięcej
dziedziczenie emerytury Frank Nathusius Lucerna Partnerstwo dla par jednopłciowych w Zurychu Polityka Prawo referendum rejestracja związku Społeczeństwo Szwajcaria Zurych związki partnerskie
Powiązane
Obraz Poniedziałek, 23.09.2002 Szwajcaria: Partnerstwo zalegalizowane w Zurychu Obraz Poniedziałek, 02.12.2002 Szwajcaria: Ustawa o partnerstwie gejowskim już blisko Obraz Czwartek, 03.10.2002 Szwajcaria: Biskupi przepraszają gejów Obraz Czwartek, 24.01.2002 Małżeństwa gejowskie w Szwajcarii Obraz Wtorek, 30.10.2001 Małżeństwa gejowskie także w Szwajcarii
Inne tematy
Transkrypcja małżeństw jednopłciowych: była radość - są problemy, niepewność i rozczarowanie Wtorek, 26.05.2026 Transkrypcja małżeństw jednopłciowych: była radość - są problemy, niepewność i rozczarowanie
Prezydent Nawrocki zapowiada weto ws. ustawy o statusie osoby najbliższej. Będzie projekt prezydencki? Czwartek, 28.05.2026 Prezydent Nawrocki zapowiada weto ws. ustawy o statusie osoby najbliższej. Będzie projekt prezydencki?
Minister Kierwiński o parach jednopłciowych: "będą korzystać z większości praw, które mają wszyscy polscy małżonkowie" Wtorek, 19.05.2026 Minister Kierwiński o parach jednopłciowych: "będą korzystać z większości praw, które mają wszyscy polscy małżonkowie"
Kontakt Reklama Regulamin
Social media
Polub na Facebooku Obserwuj na Twitterze Instagram WhatsApp
© 1996-2026 Queermedia.pl, ISSN 2299-9019 Polityka prywatnościUstawienia prywatnościPrzerwij abonamentOdstąpienie od umowy







🌈
Odkryj więcej na Queer.pl
Zalogowani użytkownicy mogą oglądać zdjęcia innych osób, zakładać profile, komentować artykuły i oceniać filmy.
Dołącz do nas Zaloguj się