Już w następny weekend startuje festiwal Audioriver, a wraz z nim strefa Queer.pl. Wpadnijcie, zobaczyć, co dla Was przygotowaliśmy! Jedną z atrakcji naszego namiotu będzie wystawa prac ilustratorów i ilustratorek LGBTQ+!
Do wzięcia udziału w wystawie zaprosiliśmy 21 osób tworzących wspaniałe ilustracje. Prace opowiadają o kulturze i społeczności osób nieheteronormatywnych. Podejście ilustratorek i ilustratorów do tego tematu jest bardzo różne. Poruszane są kwestie związane z seksualnością, tożsamością płciową, aktywizmem, ale nie brakuje także celebracji życia, fantazji i dobrej zabawy.
Przedstawiamy Wam sylwetki ilustratorek i ilustratorów wraz z krótkim opisem i linkiem do Instragama.
„Roommates”, 2022
@olabylica
Ola Bylica (ona/jej) – ilustratorka pochodząca z małego małopolskiego miasta, obecnie studiuje Projektowanie Graficzne na Katowickiej ASP. Uwielbia rysować zwierzaki i naturę:)
„BOYZ”, 2020
@lukasz_drzycimski
Łukasz Drzycimski (on/jego) – absolwent filologii angielskiej UAM oraz projektowania graficznego UAP. Ilustrator i projektant graficzny, członek poznańskiego kolektywu ilustratorskiego ILU NAS JEST. Bezwzględny pożeracz komiksów.
„Watching The Real Housewives and eating junk food”, 2021
@klementyna.epa
Klementyna Epa (ona/jej) - ilustratorka i graficzka z Wrocławia. W swoich pracach porusza głównie wątek jednostki wplątanej w niepokojący kontekst społeczno-polityczny, jednocześnie opowiadając o swoich własnych doświadczeniach. Dowcipna i smutna jednocześnie.
„love you for who you are”, 2020
@nekrofobia
Zuza Kamińska (ona/jej) – artystka, ilustratorka oraz aktywistka. Pochodzi z Poznania, ale aktualnie mieszka w Berlinie. W swoich pracach porusza tematy takie jak prawa kobiet, LGBTQ+, prawa zwierząt, prawa mniejszości oraz grup dyskryminowanych. Kocha szczury i ma ich 6 <3
„Pobawmy się, 2021”
@bartecky_
Bartek Kolczykiewicz (on/jego) - ilustrator, queerowy artysta z Podlaskich Klepacz, studiował Grafikę na ASP w Warszawie. Inspiruje się kulturą drag i modą. Kocha odważne kolory i śmiałe kompozycje.
„Pride”, 2021
@namazane
Natalia Konca (ona/jej) – ilustratorka, rysowniczka, projektantka tkanin, szerzej znana jako namazane. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, dyplom magisterski obroniony z wyróżnieniem w 2021 roku.
„Queer mates, 2021”
@meg.krajewska
Meg Krajewska (ona/jej) - absolwentka wydziału Grafiki na warszawskiej ASP, Graphic, Prepress i Font Designerka. Jej dyplom został wyróżniony wśród Najlepszych Dyplomów Projektowych 2021 „Design 32”. Ilustratorka, tatuatorka, dwukrotna laureatka konkursu „Sztuka dla klimatu”. Prowadzi queerowe warsztaty i działa na rzecz społeczności LGBTQ+, której jest częścią.
„Hello there”, 2022
@crunchesterart
Adam Lepieszkiewicz (on/jego lub ono/jego) - ilustratorem i artysta komiksowy z pasją do rysowania miśków i potworków. Obecnie studiuje na Akademii Sztuki w Szczecinie na kierunku Grafiki Projektowej.
„After the Storm”, 2021
@marcelolczynski
Marcel Olczyński (on/jego) – ma 30 lat i mieszka w Warszawie. Nagrywa synthpopowe piosenki, które potem ilustruje, inspirując się swoim życiem, snami i stylistyką anime z lat 80/90.
„Sending lesbian love from Poland”, 2022
@samsara_acid_notes
Sam Sara Acid Notes (ona/jej) – queerowa to jest sztuka postpsychodeliczna w nurcie „mieszkam w Polsce” i trwam tu wspólnie z Wami.
„Same man I was before”, 2021
@nepook
Majka Sakowicz (on/jego ona/ jej) - zajmuje się głównie ilustracją oraz technikami druku warsztatowego. Tematyka prac Nepok kręci się wokół fantastyki, ludowych legend oraz emocji.
„Czytanie”, 2021@agata_sth
Agata Stachowiak (ona, jej) – ilustratorka. Inspiruje ją sztuka średniowieczna i renesansowe połączenia delikatności i masywności. Lubi absurd, czarny humor, niespodziewane zwroty akcji i wylegiwanie się w naturze.
„ Arigato”, 2022
@mateuszsuda
Mateusz Suda (on/jego) –projektant graficzny, ilustrator, wykładowca akademicki, dyrektor kreatywny, projektant mody i artysta Nowych Mediów. Doceniany w świecie mody za energiczną kreskę, eksperymenty z fakturą i kolorem. Jak sam mówi: „W mojej pracy nie lubię się ograniczać do jednego zadania, stylu, bądź techniki”.
,,Love is love”, 2022
@weronika_syrkowska
Weronika Syrkowska (ona/jej) - ilustratorka z Gdańska. Zajmuje się głównie typografią, ilustrowaniem artykułów oraz rysowaniem portretów.
„Powrót”,2022
@rafal___szczepaniak
Rafał Szczepaniak (on/jego) - głowa dizajnu w agencji Plej. Art director, ilustrator, animator. Śpiewa w projekcie Tłuste Kwiaty. Ojciec, mąż, rowerzysta.
„Playtime”, 2022
@_hakashi
Klaudia Szlifińska (she/they) - Ilustratorka i designerka mieszkająca w Amsterdamie. Jej twórczość celebruje społeczność queer - jej niezależność, siłę i ekspresję.
„Flaga”, 2021
@pszlotawa
Paweł Szlotawa (on/jego) – ur. 1995 roku, ilustrator, grafik, początkujący tatuażysta. Miłośnik kotów i muzyki elektronicznej.
„Non binary”, 2020r.
@zocha.szymańska
Zosia Szymańska (ona/jej) – od niedawna odkrywa swoją queerowość, co przyniosło wspaniałe zmiany w jej życiu. Skończyła ASP, teraz stara w pełni rozwinąć się jako ilustratorka.
„Swingers Party”, 2020
@rendermylife
Raf Ślusarczyk (on/jego) – mieszka w Krakowie. Marzy mu się duży ogród ze szklarnią.
„Wolne Ptaki”, 2022
@zablocka.klaudia
Klaudia Zabłocka (ona/jej) - ilustratorka, projektantka graficzna z Poznania. Najbardziej odnajduje się w ilustracji i plakacie. W swoich pracach często skupia się na tematach społecznych, ale czasem lubi po prostu narysować coś przyjemnego dla oka.
Jeśli nie wiesz gdzie wstawić cień zostań przy grafikach 2D będą wyglądać zwyczajnie lepiej.
Dramatyczne jest to, że profile wrzucające rysunki wykonane na kolanie mają podobną liczę followersów co te które powinny mieć co najmniej jedno zero więcej.