logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
19.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
47
4
3

Zima wasza, wiosna nasza, a maj queerowy!

Za nami kolejna edycja krakowskiego festiwalu Queerowy Maj

Dodano: 20.05.2013, Aktualizacja: 20.05.2013

Za nami piąta odsłona krakowskiego festiwalu LGBTQ – Queerowy Maj, który już na stałe wpisał się w kalendarz krakowskich wydarzeń. Spotkania, debaty, projekcje filmowe, spektakl, wystawy, premiery, słuchowisko - w ciągu sześciu dni działo się tak dużo, że nie było możliwości uczestniczenia (niestety) we wszystkim, ale przeżyjmy to jeszcze raz!

Wszyscy jesteśmy homo! Kulminacyjnym punktem programu Queerowego Maja jest zawsze Marsz Równości. W tym roku zaczęliśmy na Placu Wolnica, przeszliśmy ulicami Krakowską, Stradomską, Grodzką, głośno daliśmy o sobie znać na Rynku, by zakończyć na Placu Szczepańskim. Pogoda dopisała (co można było zauważyć po czerwonych karkach, ramionach i dekoltach uczestników i uczestniczek). Było kolorowo, głośno, ale też politycznie. Pojawiła się wielka tęczowa flaga, a na Placu Wolnica można było zjeść... tęczowe lody. Organizatorzy i organizatorki przypomnieli dlaczego Marsz idzie ulicami Krakowa, o co walczymy: o równość i sprawiedliwość społeczną, o to – by postulaty LGBT nie były „tematem zastępczym”, by zaprotestować przeciwko homo- i transfobicznym wypowiedziom polityków i polityczek. „Wszyscy jesteśmy homo” – wszyscy jesteśmy ludźmi i należą nam się takie same prawa – to hasło tegorocznego Marszu Równości. Pojawili się i politycy: prof. Joanna Senyszyn oraz Anna Grodzka. Co o rodzinie myślą uczestnicy Marszu Równości? Jesteśmy wkurzeni i wkurzone! Tegoroczny festiwal rozpoczął się we wtorek – 14 maja, wernisażem wystawy „Złość. Własnym głosem o sobie” w Bunkrze Sztuki. Całkowicie otwarta, oddolna i niec...   ( Pozostało znaków: 5256 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 193750   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Zima wasza, wiosna nasza, a maj queerowy! Krakowski marsz równości, fot. R. Oliwa
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku