logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
546
13
68

Geje i lesbijki w naszej klasie!

Nowa akcja KPH

Dodano: 17.05.2013, Aktualizacja: 17.05.2013

17 maja ruszyła nowa akcja Kampanii Przeciw Homofobii, w której młode osoby LGBT mówią o sobie.

- Mariusz Kurc - KPH zrealizowała pięć kilkuminutowych filmów. Pierwszy z nich jest w sieci od dziś – reszta będzie się ukazywała co tydzień przez najbliższy miesiąc. Skromne środki, prosty pomysł, ale efekt – niesamowity, bo oto ci, którzy milczeli, zaczynają mówić. Dają sobie prawo głosu. Ich historie zaczynają być słyszalne. Większość z uczestników/-czek akcji to tegoroczni maturzyści. Opowiadają o swych coming outach, o pierwszych miłościach i o szkolnej homofobii. Rozmyślanie sam na sam Patryk mówi, że po coming oucie częściej rozmawia z rodzicami. Wcześniej z nikim nie rozmawiałem o moich uczuciach, zawsze to było rozmyślanie sam na sam. Oliwia wyjawia swoje największe marzenie: Żebyśmy mogli swobodnie wyrażać nasze uczucia nawet w miejscach publicznych. To jest ciężkie marzenie, boję się, że nie do spełnienia, ale chciałabym mieć żonę, dzieci i normalną rodzinę. Kamil wspomina szkolną homofobię: Na przerwach ciągle słyszałem za sobą krzyki „ciota”, „pedał”. Jak wracałem do domu, to zamykałem się w swoim pokoju. Ze strony nauczycieli spotkałem się z ignorancją – mówili, że przecież to tylko przezwiska i tylko dzieci się czymś takim przejmują, to przecież nic groźnego. Drugi Patryk: Byłem strasznie szczęśliwy, kiedy okazało się, ze znalazł się chłopak, który myśli podobnie jak ja i żywi wobec mnie takie uczucia, jak ja wobec niego. Margo: C...   ( Pozostało znaków: 5930 )
Mariusz Kurc Autor: Mariusz Kurc Stały publicysta Queer.pl, redaktor naczelny pisma „Replika”, członek Kampanii Przeciw Homofobii i Grupy Inicjatywnej ds. Związków Partnerskich Z Krzysztofem Tomasikiem prowadzi w radiu TOK FM audycję "Lepiej późno niż wcale" o tematyce LGBT, z Bartoszem Żurawieckim prowadzi Klub Filmowy LGBT w Krytyce Politycznej w Warszawie.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 193744   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Geje i lesbijki w naszej klasie! Bohaterki i bohaterowie filmiku "Wspieraj swoich znajomych LGBT"
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku