logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
19.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
12
0
0

Kraków: kulturalne środy na Scenie 21!

Krakowski Kolektyw Twórczy zaprasza

Dodano: 30.03.2012, Aktualizacja: 30.03.2012

Zapraszamy do Krakowa na ul. na Gazową 21 (wejście - sala Coco, obok Klubu Cocon), gdzie przestrzeń dla swoich działań znalazło stowarzyszenie Krakowski Kolektyw Twórczy oraz Scena 21. W programie m.in. spektakle, spotkania, debaty, pokazy filmów, koncerty.


Rezerwujcie czas w środowe wieczory!

Zapraszamy do Krakowa na ul. na Gazową 21 (wejście - sala Coco, obok Klubu Cocon), gdzie przestrzeń dla swoich działań znalazło stowarzyszenie Krakowski Kolektyw Twórczy oraz Scena 21. W programie m.in. spektakle, spotkania, debaty, pokazy filmów, koncerty.

Rezerwujcie czas w środowe wieczory!

6 Czerwca godzina 20.00
Wieczór Tongariro Releasing. Tym razem obejrzymy „Zabiłem Moją Matkę” z 2009 roku. Niezwykły film o dorastaniu obsypany nagrodami. Głośny debiut Xaviera Dolana, twórcy "Wyśnionych miłości". Hubert jest zbuntowanym nastolatkiem, który nienawidzi swojej matki. Nie znosi jej kiczowatego gustu, niemodnych ubrań i upodobania do tanich bibelotów. Nade wszystko jednak nie znosi poczucia winy, jakie próbuje w nim wzbudzać. Matka natomiast nie rozumie, co dzieje się z jej ukochanym dzieckiem. Czuje się bezradna. Widzi, że dzieli ich coraz większa przepaść.

13 Czerwca godzina 20.00
Popmoderna na Scenie21. Autorzy portalu www.popmoderna.pl odsłonią swoje realne oblicza.

20 Czerwca godzina 20.00
Czerwcowy CyCoR – spotkanie z cyklu Cykliczne Czytania Reżyserowane. W tym miesiącu dramat Bernarda-Marie Koltčsa „Roberto Zucco”. Bernard-Marie Koltčs - (ur. w 1948 w Metz, zm. w 1989 w Paryżu) - francuski pisarz, aktor i reżyser. Koltčs był jednym z czołowych przedstawicieli francuskiego teatru absurdu i autorem wielu nowoczesnych, zwykle wywołujących kontrowersje sztuk. Będąc gejem spotykał się często z postawami niechęci i homofobii. Doprowadzało go to do wyobcowania ze społeczeństwa w jakim żył, samotności i stanów depresyjnych. Jego sztuki, (podobnie, jak wiele prac Geneta, który był jego literacką muzą) budują obraz człowieka uwikłanego w wewnętrzne spory, próby ucieczki od samotności i protest wobec nieczułego społeczeństwa państw zamożnych.
Urodził się w 1948 w Metz, we Francji. Tamże ukończył studia w Collčge Saint Clčment. W 1967 uczęszczał na wykłady w Szkole Dziennikarstwa w Strassburgu. W wieku 22 lat napisał i wyreżyserował swoją pierwszą sztukę teatralną „La Nut justee avant les foręts”. Był to okres jego pierwszych teatralnych prób i nauki u boku znanego reżysera francuskiego, Patrice Chéreau. Światowe uznanie przyniosła mu wystawiona w 1985 w teatrze Amandiers sztuka „Combat de nčgre et de chiens”. Inną jego znaną sztuką jest „Samotność pól bawełnianych”. Adaptowana na sceny polskiego teatru (Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach) przez reżysera Radosława Rychcika w oryginalnej, ascetycznej inscenizacji grana była przez kielecki zespół w Polsce, Ameryce Północnej i Południowej. Przedstawienia w Los Angeles i w Vancouverze zyskały bardzo pochlebne opinie krytyków. Koltes zmarł w wyniku komplikacji AIDS w 1989. Wkrótce przed śmiercią ukończył swój ostatni dramat „Roberto Zucco”, oparty na życiu psychopatycznego zabójcy Roberto Succo. Premiera tej sztuki odbyła się w Berlinie w rok po śmierci pisarza.

21 Czerwca godzina 20.00
Edward Pasewicz „Trzej Bracia” - Próba Generalna.

22 Czerwca godzina 20.00
Edward Pasewicz „Trzej Bracia” Premiera - Arturko, Pawełko i Rafałko tkwią w swym zapyziałym domu sparaliżowani strachem przed wiadomością o śmierci Matki - wprawdzie ojców mają trzech, ale Matkę tylko jedną. Tkwią i piją, bo tylko to im pozostało. Piją i czekają. Czekają, a czekać nie chcą. Nie chcą czekać, więc piją. Snują się po domu bez luster, bez Lacana, bez serc, bez ducha. Aż w końcu pojawia się Ona... Kalina... Czy będzie ich Godotem?

reżyseria: Edmil Błoszewicz (Edward Pasewicz / Kamil Błoch);
grafika i wizuale: Paweł Sobierajski;
oprawa muzyczna: Łukasz Laxy.

23 Czerwca godzina 20.00
Edward Pasewicz „Trzej Bracia” Spektakl - Teatr Krakoteka.

27 Czerwca godzina 20.00
Dumicz Ensemble - Warsztaty z muzyką kameralną.
Morice Ravel - Sonata na Skrzypce i Wiolonczelę.
Johan Halvorsen - Passacaglia / Sarabande
Samuel Barber - Kwartet Smyczkowy
Samuel Osborne Barber (ur. 9 marca 1910 w West Chester w Pensylwanii, zm. 23 stycznia 1981 w Nowym Jorku) –amerykański kompozytor. Zaczął komponować już w wieku 7 lat. Studiował w Filadelfii i w Rzymie. Komponował opery, muzykę symfoniczną i kameralną. Był orientacji homoseksualnej i będąc nastolatkiem poznał Giana Carla Menottiego, który stał się jego życiowym partnerem, z którym obok relacji personalnych łączyły go również zawodowe. W swej twórczości potrafił w harmonijny sposób połączyć wiele różnych gatunków muzycznych takich jak jazz czy muzyka okresu romantyzmu. Był laureatem wielu nagród.

Zapraszamy: środy, godz. 20.00, ul. Gazowa 21!

Odpowiedzialny za realizację cyklu: Edward Pasewicz.

Scena 21
Scena 21 na Facebooku
Autor: Brak informacji

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku