logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
21.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
51
2
5

Czuli barbarzyńcy

"Braterstwo" w kinach

Dodano: 19.09.2011, Aktualizacja: 19.09.2011

"Latem znalazłem się na obozie szkoleniowym Młodzieży Wszechpolskiej. Nuda, dużo złej muzyki (...) plus symulujący gejowski seks nawaleni chłopcy, którzy w nocy nie mieli nic przeciw obciąganiu pod śpiworem" - tak swój epizod w prawicowej młodzieżówce opisywał w wywiadzie na łamach "Repliki" Michał Zygmunt, pisarz, publicysta, dziś autor dwóch powieści i wyoutowany gej.

Latem znalazłem się na obozie szkoleniowym Młodzieży Wszechpolskiej. Nuda, dużo złej muzyki (...) plus symulujący gejowski seks nawaleni chłopcy, którzy w nocy nie mieli nic przeciw obciąganiu pod śpiworem - tak swój epizod w prawicowej młodzieżówce opisywał w wywiadzie na łamach "Repliki" Michał Zygmunt, pisarz, publicysta, dziś autor dwóch powieści i wyoutowany gej. Wokół buzującej podskórnie homoerotyki mocno prawicowych środowisk (np. Kościoła katolickiego) panuje u nas zmowa milczenia przełamywana przez wyjątki takie, jak Zygmunt. Filmu na ten temat nie ma i pewnie jeszcze długo nie będzie. W Danii jest trochę inaczej, to w końcu pierwszy kraj na świecie, który zalegalizował związki partnerskie (w 1989 r.). Homoseksualizm czy w ogóle seks nie stanowią w tym kraju takiego tabu, jak w Polsce. Może dlatego właśnie stamtąd przychodzi do nas "Braterstwo" (od 9 września w kinach) - film, który opowiada o czymś jeszcze bardziej "nie do pomyślenia" niż pokątne obciąganie pod śpiworem - o miłości między dwoma neonazistami. Kiedy Lars poznał Jimmiego Lars - młody mężczyzna o urodzie archetypicznego Aryjczyka "czystej rasy" - nagle kończy karierę w zawodowej armii. Odmówiono mu awansu z niejasnych powodów, ale mogło chodzić o molestowanie niższych rangą żołnierzy. Ledwo rozpoczęte dorosłe życie Lars musi przemyśleć od n...   ( Pozostało znaków: 5644 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 187028   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Czuli barbarzyńcy "Braterstwo" (fot. rainbowcollection.pl)
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku