logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
21.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
0

Sztuka bycia mężczyzną (2)

Mężczyzna - słaba płeć?

Dodano: 26.03.2008, Aktualizacja: 26.03.2008

Chłopcy on najmłodszych lat tresowani są w ukrywaniu emocji i uczuć. Pozbawieni zatem zdolności empatii bywają odbierani przez środowisko jako nieczuli i niezdolni do pogłębionej refleksji uczuciowej. Oni niczym zaprogramowane roboty pracują, zatem zarabiają pieniądze, rolą zaś kobiet (wg. tzw. tradycyjnego, konserwatywnego modelu rodziny) ma być płodzenie i wychowywanie dzieci...

- Janusz Boguszewicz - Chłopcy on najmłodszych lat tresowani są w ukrywaniu emocji i uczuć. Pozbawieni zatem zdolności empatii bywają odbierani przez środowisko jako nieczuli i niezdolni do pogłębionej refleksji uczuciowej. Oni niczym zaprogramowane roboty pracują, zatem zarabiają pieniądze, rolą zaś kobiet (wg. tzw. tradycyjnego, konserwatywnego modelu rodziny) ma być płodzenie i wychowywanie dzieci. W tej roli współcześni faceci czują się niedowartościowani. Ograniczeni w swej pozycji dostarczyciela gotówki, żywiciela i opiekuna czują się w tym konserwatywno- tradycyjnym modelu niczym piąte koło u wozu. Pragną bowiem miłości a tę zabiera im często właśnie spłodzony potomek. Wywołuje to nierzadko agresję w stosunku do dziecka i małżonki a strategią przetrwania staje się rola "dużego dziecka" albo Piotrusia Pana. Mężczyźni już od okresu dojrzewania wiedzieć powinni iż najbardziej swą męskość spełniać będą w sprawach seksualnych. Zawsze do działań bojowych gotowi (z wiekiem to mija, bo mijać musi), prezentować winni swą nieustającą (omni-) potencję. To daje zadowolenie, ale na krótką metę, bo samce z natury nie są monogamiczne. W momencie usidlenia przez partnerkę, takim monogamicznymi stać się muszą co nie przychodzi łatwo. W tym okre...   ( Pozostało znaków: 5337 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186707   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku