logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
24.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
0

CSD w Stuttgarcie: 11-13 sierpnia

Czy też jesteś normalny?

Dodano: 10.08.2006, Aktualizacja: 10.08.2006

Przesłanie tegorocznej parady CSD Stuttgart jest jak najbardziej polityczne. W roku ubiegłym hasłem była "Rodzina dziś", w bieżącym "Bist du auch normal?" ("Czy też jesteś normalny?") Normalność nie jest stanem statycznym, lecz pojęciem. Co właściwie znaczy być normalnym? Kto wyznacza granice, kiedy można przypiąć mężczyźnie czy kobiecie tę, tak pożądaną, etykietkę? I w końcu, co właściwie wyraża to enigmatyczne, ale i rzekomo oczywiste określenie?

Przesłanie tegorocznej parady CSD Stuttgart jest jak najbardziej polityczne. W roku ubiegłym hasłem była "Rodzina dziś", w bieżącym "Bist du auch normal?" ("Czy też jesteś normalny?") Normalność nie jest stanem statycznym, lecz pojęciem. Co właściwie znaczy być normalnym? Kto wyznacza granice, kiedy można przypiąć mężczyźnie czy kobiecie tę, tak pożądaną, etykietkę? I w końcu, co właściwie wyraża to enigmatyczne, ale i rzekomo oczywiste określenie? Do refleksji nad tymi kwestiami ma zachęcić tegoroczne motto parady. Nie jest to zagadnienie nowe- przyznaje Christoph Michl, przewodniczący zarządu i główny organizator CSD Stuttgart 2006. Istnieje jednak ciągła potrzeba zadawania sobie i innym tego pytania. Każdy człowiek w procesie seksualnej identyfikacji dochodzi do punktu, w którym zadaje sobie pytanie: czy jestem normalny, czy też od powszechnie obowiązujących schematów odbiegam? Szczególnie w wypadku gejowskiego Coming Out-u moż...   ( Pozostało znaków: 3987 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186549   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
CSD w Stuttgarcie: 11-13 sierpnia "Czy też jesteś normalny?"
Plakat reklamujący CSD w Stuttgarcie
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku