logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
16.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
1
0
19

Kraków w kolorach tęczy

106 zdjęć z Marszu Tolerancji

Dodano: 29.04.2006, Aktualizacja: 29.04.2006

Nie udało się dwa lata temu - udało się w tym roku: Wawel zdobyty! Mimo kilku ataków krakowskich pseudokibiców i faszystowskich bojówek, uczestnicy marszu dotarli pod Zamek Królewski na Wawelu(...) Do dziś nie opublikowana została liczba uczestników marszu. Z naszych szacunków wynika, że podczas, gdy na placu Matejki pojawiło się "zaledwie" kilkaset osób, to na wysokości Filharmonii, w pochodzie brało udział już około 2.000 osób...

Nie udało się dwa lata temu - udało się w tym roku: Wawel zdobyty! Mimo kilku ataków krakowskich pseudokibiców i faszystowskich bojówek, uczestnicy marszu dotarli pod Zamek Królewski na Wawelu. Dzięki akcjom plakatowym Stowarzyszenia Kultury "Chrześcijańskiej" im. Piotra Skargi i Młodzieży Wszechpolskiej o Marszu wiedział cały Kraków. Gdy pod koniec tygodnia pojawiły się plakaty organizatorów festiwalu Kultura dla Tolerancji i solidaryzującej się z mniejszościami seksualnymi SDPL, każdy mieszkaniec Krakowa była już poinformowany o zbliżającym się przemarszu gejów, lesbijek i ich przyjaciół. Mając na uwadze przykre doświadczenia sprzed dwóch lat, organizatorzy wraz z policją przywiązali szczególną wagę do bezpieczeństwa uczestników marszu. O godz. 11 podano informację o zmianie miejsca zbiórki manifestantów. Marsz rozpoczął się na placu Matejki. Już przed godziną 15.00 na plac...   ( Pozostało znaków: 3768 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186515   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Kraków w kolorach tęczy Marsz Tolerancji 2006
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku