logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
17.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
1
6

Lipa! Czyli Kochanowski komentuje

Polecam: Marian Pankowski - "Rudolf"

Dodano: 10.10.2005, Aktualizacja: 10.10.2005

Niezawodna Korporacja Ha!Art, wydawca m.in. książki Michała Witkowskiego, uraczyła nas kolejną, znakomitą powieścią. Jej autorem jest Marian Pankowski, w biografii którego możemy przeczytać, iż urodził się w 1919 r. w Sanoku, ukończył polonistykę na UJ, był więźniem obozów koncentracyjnych, zaś po zakończeniu wojny osiadł w Brukseli. Książka, o której słów kilka chciałbym napisać, nosi tytuł "Rudolf" i w moim przekonaniu eksploruje te same rewiry, wokół których oscylowały myśli Witkowskiego, gdy pisał swoje "Lubiewo". Rewiry świata wyklętego...

Niezawodna Korporacja Ha!Art, wydawca m.in. książki Michała Witkowskiego, uraczyła nas kolejną, znakomitą powieścią. Jej autorem jest Marian Pankowski, w biografii którego możemy przeczytać, iż urodził się w 1919 r. w Sanoku, ukończył polonistykę na UJ, był więźniem obozów koncentracyjnych, zaś po zakończeniu wojny osiadł w Brukseli. Książka, o której słów kilka chciałbym napisać, nosi tytuł "Rudolf" i w moim przekonaniu eksploruje te same rewiry, wokół których oscylowały myśli Witkowskiego, gdy pisał swoje "Lubiewo". Rewiry świata wyklętego. Tak, w "Rudolfie" zderzają się dwa światy: porządny, poprawny świat Tomasza, profesora uniwersytetu, Polaka, byłego więźnia obozu koncentracyjnego oraz niepoprawny, grzeszny świat Rudolfa, Niemca dobiegającego kresu swoich dni. Te dwa światy spotykają się pewnego słonecznego dnia w kawiarnianym ogródku na brukselskiej starówce. Tomasz i...   ( Pozostało znaków: 3790 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186439   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku