logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
108

Ale mi łyso

Łysienie androgenozalne czyli alopecja

Dodano: 04.01.2002, Aktualizacja: 04.01.2002

Nie - nie będę tu pisać o estetycznych walorach mężczyzn obciętych na tzw. zero, chociaż wiem, że wielu z Was taki "crew-cut" uważa za bardzo erotyczny. Artykuł ten kieruję raczej do osób, które mają problemy ze swoimi włosami, a dokładniej mówiąc z ich brakiem lub drastycznie spadającą ilością. Coraz częściej spotyka się dwudziestokiloletnich chłopaków, którym w bardzo widoczny sposób daje się we znaki alopecja - czyli łysienie androgenozalne.

Nie - nie będę tu pisać o estetycznych walorach mężczyzn obciętych na tzw. zero, chociaż wiem, że wielu z Was taki "crew-cut" uważa za bardzo erotyczny. Artykuł ten kieruję raczej do osób, które mają problemy ze swoimi włosami, a dokładniej mówiąc z ich brakiem lub drastycznie spadającą ilością. Coraz częściej spotyka się dwudziestokiloletnich chłopaków, którym w bardzo widoczny sposób daje się we znaki alopecja - czyli łysienie androgenozalne. Choć ostatnimy czasy problem ten się nasila, nie jest on nowy i już od dawna podejmowane są próby wynalezienia cudownego preparatu, który po naniesieniu na głowę obdarzy pacjenta bujną czupryną. Do niedawna służyły one raczej kieszeniom koncernów kosmetycznych i farmaceutycznych, które produkowały coraz to nowe mikstury. Niektóry ładnie pachniały, inne były opakowane w ładne buteleczki, jednak żadne nie wpływały na porost włosów. Dopiero pod koniec lat 90-tych pojawił się na rynku pierwszy preparat, który w testach klinicznych wykazał skuteczne działanie. Mowa tu o lekarstwie o nazwie Propecia™. Podstawy Zanim jednak bliżej zajmiemy się leczeniem alopecji, warto zapoznać się z samym zjawiskiem łysienia. Może mieć ono wiele przyczyn: nieprawidłowe odżywianie, choroby lub stres. Najczęstszą jest jednak odziedziczone łysienie, czyli łysienie androgenozalne. Alopecja nie została jeszcze do końca zabadana, jedak dziś wiemy już, że przyczyną łysienia androgenozalnego jest przemiana testosteronu w dehydrotestosteron (DHT). Proces ten skraca cykl produkowania nowych włosów aż do zupełnego zaprzestania ich wytwarzania. Nie jest to ...   ( Pozostało znaków: 6754 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186361   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku