logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
4
1
25

Przyczyny homoseksualizmu: Geny, hormony...

Dużo odpowiedzi i jeszcze więcej pytań

Dodano: 03.01.2005, Aktualizacja: 03.01.2005

Dlaczego jedni ludzie są heteroseksualni, a inni homoseksualni? W poszukiwaniu odpowiedzi na to pytanie, naukowcy układają już od lat skomplikowaną mozaikę której fragmenty układają się powoli w czytelny obraz. Homoseksualizm istniał wśród ludzi od zawsze. Od początku istnienia homo sapiens trzy do pięciu procent mężczyzn i dwa do trzech procent kobiet preferuje kontakty emocjonalne i seksualne z własną płcią. Homoseksualizm istnieje także w świecie zwierząt - wśród małp, flamingów, pingwinów i mnóstwa innych gatunków.

Dlaczego jedni ludzie są heteroseksualni, a inni homoseksualni? W poszukiwaniu odpowiedzi na to pytanie, naukowcy układają już od lat skomplikowaną mozaikę której fragmenty układają się powoli w czytelny obraz. Homoseksualizm istniał wśród ludzi od zawsze. Od początku istnienia homo sapiens trzy do pięciu procent mężczyzn i dwa do trzech procent kobiet preferuje kontakty emocjonalne i seksualne z własną płcią. Homoseksualizm istnieje także w świecie zwierząt - wśród małp, flamingów, pingwinów i mnóstwa innych gatunków. Badania nad przyczyną występowania homoseksualizmu są żmudne i długotrwałe, ponieważ przeprowadzane być muszą nad możliwie dużą grupą osób, a obserwacje trwają niejednokrotnie przez długie lata. W taki właśnie sposób, niemieccy naukowcy z uniwersytetu w Kilonii zajmowali się zagadkowym fenomenem tzw. "syndromu beniaminka". Polega on na tym, że im więcej chłopiec ma starszych braci, tym bardziej zwiększa się prawdopodobieństwo że jest gejem. Z każdym kolejnym starszym bratem współczynnik ten podnosi się aż o 33 procent. Seksuolog Hartmut Bosinski, który jest profesorem uniwersytetu kilońskiego, uspokaja: "Wyniki n...   ( Pozostało znaków: 4861 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186324   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku