logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
6

Hiszpańska Wiosna Gejów

Socjaliści forsują przemiany obyczajowe

Dodano: 16.08.2004, Aktualizacja: 16.08.2004
Kiedy wiosną tego roku Episkopat katolickiego królestwa Hiszpanii ogłosił dokument, ostro krytykujący "rewolucję seksualną i relatywizm moralny", żaden z biskupów nie przypuszczał, że minie zaledwie kilka miesięcy, a spełni się ich kasandryczna wizja: "Politycy i media dopuścili do tego, że Hiszpania przekształciła się w kraj postchrześcijański i pogański, w którym przekaz Ewangelii uważa się za przestarzały". Tak jest w istocie. Najpierw wybory wygrała partia socjalistyczna PSOE z charyzmatycznym reformatorem Jose Luis Rodriguez Zapatero. Potem okazało się, że społeczeństwo w ogromnej większości (66 procent) popiera nawet tak kontrowersyjne projekty rządu, jak legalizacja małżeństw homoseksualnych. Jednak plany socjalistów idą znacznie dalej. Ich celem jest budowa "estado laico" - państwa laickiego, w którym wpływy Kościoła zostałyby radykalnie ograniczone, nauka religii wycofana ze szkół, ustawa aborcyjna zliberalizowana a klonowanie komórek ludzkich do celów terapeutycznych dozwolone. Jednym słowem - realizowany obecnie program hiszpańskich socjalistów zawiera wszystko to, o czym socjaldemokraci w Polsce boją się nawet pomyśleć...

Kiedy wiosną tego roku Episkopat katolickiego królestwa Hiszpanii ogłosił dokument, ostro krytykujący "rewolucję seksualną i relatywizm moralny", żaden z biskupów nie przypuszczał, że minie zaledwie kilka miesięcy, a spełni się ich kasandryczna wizja: "Politycy i media dopuścili do tego, że Hiszpania przekształciła się w kraj postchrześcijański i pogański, w którym przekaz Ewangelii uważa się za przestarzały". Tak jest w istocie. Najpierw wybory wygrała partia socjalistyczna PSOE z charyzmatycznym reformatorem Jose Luis Rodriguez Zapatero. Potem okazało się, że społeczeństwo w ogromnej większości (66 procent) popiera nawet tak kontrowersyjne projekty rządu, jak legalizacja małżeństw homoseksualnych. Jednak plany socjalistów idą znacznie dalej. Ich celem jest budowa "estado laico" - państwa laickiego, w którym wpływy Kościoła zostałyby radyk...   ( Pozostało znaków: 3602 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186289   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Hiszpańska Wiosna Gejów Premier Hiszpanii:
Jose Luis Rodriguez Zapatero
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku