logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
13.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
10

Lipa! Czyli Kochanowski komentuje

Dzień Kobiet

Dodano: 08.03.2004, Aktualizacja: 08.03.2004

Zadzwoniła do mnie pani z radiowej Trójki i powiedziała, że chce porozmawiać że mną na antenie o tym, czy emancypantki są potrzebne. Na początku zbaraniałem - o jakie emancypantki jej chodzi? Potem dopiero dotarło do mnie, że chodzi jej o feministki po prostu, a używa, biedactwo, archaicznego słowa, bo nie zdaje sobie sprawy z tego, że od czasu pierwszych zwolenniczek emancypacji kobiet, czyli wyzwolenia ich spod mężowskiej władzy, zmieniła się nie tylko nazwa ruchu, ale i jego cele i formy...

Zadzwoniła do mnie pani z radiowej Trójki i powiedziała, że chce porozmawiać że mną na antenie o tym, czy emancypantki są potrzebne. Na początku zbaraniałem - o jakie emancypantki jej chodzi? Potem dopiero dotarło do mnie, że chodzi jej o feministki po prostu, a używa, biedactwo, archaicznego słowa, bo nie zdaje sobie sprawy z tego, że od czasu pierwszych zwolenniczek emancypacji kobiet, czyli wyzwolenia ich spod mężowskiej władzy, zmieniła się nie tylko nazwa ruchu, ale i jego cele i formy. Cieszę się, że polski Dzień Kobiet z idiotycznego pseudo-święta peerelowskiej szarzyzny przemienił się w dzień przypomnienia o celach ruchu feministycznego. A cele te - i nigdy dość przypominania o tym - są w ogromnym stopniu zbieżne z celami ruchów lesbijskich (co oczywist...   ( Pozostało znaków: 3234 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186218   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Lipa! Czyli Kochanowski komentuje Jacek Kochanowski
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku