logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
30.03.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
25
133
92

Donald Trump prezydentem USA

LGBT komentują wyniki wyborów

Dodano: 09.11.2016, Aktualizacja: 09.11.2016

Donald Trump wygrał wybory prezydenckie w USA - podają CNN i Associated Press. Kandydat Partii Republikańskiej zdobył 288 głosów elektorskich, Hillary Clinton - 215. "Obiecuję każdemu obywatelowi, że będę prezydentem wszystkich Amerykanów" - mówił po ogłoszeniu wygranej Trump i podziękował Clinton za jej "służbę dla kraju". Jak wyniki wyborów komentują Amerykanie i media LGBT?

Powiedzieć, że świat jest w szoku to mało - Donald Trump wygrał wybory i został kolejnym prezydentem USA. Co to oznacza dla LGBT? Podczas kampanii kandydat Partii Republikańskiej unikał poruszania kwestii LGBT (chociaż ostatnio pojawił się na wiecu z tęczową flagą), ale "The Advocate" przypomina dziś, że Trump zapowiadał m.in. powołanie sędziów Sądu Najwyższego, którzy obalą równość małżeńską o ile będą mieli okazję, czy popierał rozwiązania prawne (takie jak w Karolinie Północnej), umożliwiające dyskryminację ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową.
ZOBACZ TEŻ Donald Trump z tęczową flagą na wiecu Wybory w USA za sześć dni

Wiceprezydentem zostanie Mike Pence, gubernator Indiany, który przeszedł już do historii jako jeden z najbardziej konserwatywnych (wobec LGBTQ) Republikanów. To on podpisał w 2015 roku ustawę Religious Freedom Restoration Act, pozwalającą właścicielom firm, placówek detalicznych oraz organizacjom odmowę świadczenia usług ludziom LGBTQ z powodu przekonań religijnych. Republikański polityk nigdy też nie ukrywał swojej niezgody na równość małżeńską i był przeciwko obaleniu zasady "don't ask, don't tell", uniemożliwiającej ujawnionym ludziom LGBTQ pracę w wojsku.

"To nie była kampania, ale wielki ruch kobiet i mężczyzn, którzy chcieli lepszej przyszłości dla swojego kraju. Czas, abyśmy razem stanęli wspólnie jako jeden naród. Obiecuję każdemu obywatelowi, że będę prezydentem wszystkich Amerykanów" - mówił Trump po ogłoszeniu zwycięstwa.

Jak wynik wyborów komentowali na Twitterze znani Amerykanie LGBT?
















Polecamy także komentarz Przemysława Pełki, który nam wydaje się bardzo trafną oceną całej sytuacji:


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (92)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
psom_na_pożarcie (?) 17.11.2016 14:53
pierwszy raz się zdarzyło, aby "pas rdzy" głosował na partię Pana Trumpa...
może poszło o to, że Bernie Sanders musiał ustąpić miejsce Pani Clinton, bo tak zdecydowały władze partii...

oby Pan Trump okazał się dobrym prezydentem... szaleniec z kciukiem na "atomowym guziku" i z ksenofobicznymi hasłami w gospodarce??? niezbyt fajna perspektywa...dla USA i dla reszty świata... tylko Rosja się cieszy
shingao (30) Szczecin 13.11.2016 15:52
upstairs_at_you:
BoyPol:
Nic nowego, ja tutaj lewackie bule dupy przerabiam przy co drugim artykule.

Logicznie rzecz biorąc przy co drugim artykule bul dupy masz Ty!


Zwłaszcza, gdy w artykule użyto żeńskich słówek.
upstairs_at_you (48) miasteczko raczej 13.11.2016 15:46
BoyPol:
Shasta:
Heh,ale lewaków na tym portalu masakra ....


Nic nowego, ja tutaj lewackie bule dupy przerabiam przy co drugim artykule.

Logicznie rzecz biorąc przy co drugim artykule bul dupy masz Ty!
psom na pożarcie (?) 12.11.2016 14:30
Zapatrzone w reżimowego Kolonkę dzieciaki referujące tonem znawcy światową politykę to w sumie gotowy program na najbliższą noc kabaretową.
Oraz szacun dla rodziny delikwenta, który chcąc dowalić lewakom pisał o "libertariańskich łzach" - mieszkanie z kolesiem, który sika do lodówki musi wymagać archanielskiej cierpliwości.
upstairs_at_you (48) miasteczko raczej 12.11.2016 13:48
anybothways:
Cynizm i metoda "dziel i rządź" przegrała.

Co do cynizmu się nie wypowiadam ale jeśli chodzi o dzielenie to Donald był w tej kampanii mistrzem.
Może nie mówił o "sortach" ale jeszcze się wyrobi.
floyt (31) Kraków 12.11.2016 0:14
anybothways:
W końcu przegrała pogarda wobec ludzi, którą tak bardzo manifestował szeroko pojęty obóz Clinton. A kto wygrał? Wygrali ludzie, wygrał idealizm, wygrała zmiana. Teraz czas się ostro brać do roboty, by uczynić Amerykę znowu wielką.

Nie, za to Trump nie prezentuje pogardy wobec ludzi. Wcale.
To co wygrało to naiwność, i wcale mnie to nie dziwi, że takie rzeczy pisze nastolatek. Starsi się już na populizm tak łatwo nie nabierają.
shingao (30) Szczecin 11.11.2016 21:36
anybothways:
(...) A kto wygrał? Wygrali ludzie, wygrał idealizm, wygrała zmiana. Teraz czas się ostro brać do roboty, by uczynić Amerykę znowu wielką.


Facet, który nie płaci podatków, oszukuje ludzi, kłamie , uważa, że może molestować kobiety, bo jest znany i bogaty, to dla Ciebie wygrana idealizmu?
anybothways (20) Warszawa 11.11.2016 19:55
A ja się cieszę, że Trump wygrał. Czy raczej: wszyscy złoczyńcy przegrali. Media, które stały za Clinton murem i były w stanie zignorować wszystko złe u niej, przegrały. Wiara w to, że celebryci mają wpływ na wyborców, przegrała. Polityka tożsamościowa, niszcząca tkankę społeczną tego kraju, przegrała. Bojownicy "sprawiedliwości społecznej" przegrali. Cynizm i metoda "dziel i rządź" przegrała. W końcu przegrała pogarda wobec ludzi, którą tak bardzo manifestował szeroko pojęty obóz Clinton. A kto wygrał? Wygrali ludzie, wygrał idealizm, wygrała zmiana. Teraz czas się ostro brać do roboty, by uczynić Amerykę znowu wielką.
noiseless87 (29) Jak wiele innych... 10.11.2016 23:46
BoyPol: Bo Stany Zjednoczone (jak sama nazwa wskazuje) jest federacją 50 stanów, które mają szeroką autonomię. I to jest prawdziwa demokracja, bo każdy z tych 50 stanów urządza własne wybory i w tych wyborach wygrywa ten kandydat, który zdobywa więcej głosów od rywala. I wtedy ten stan desygnuje określoną liczbę elektorów. Nie na podstawie rzutu kostką, ale na podstawie głosu wyborców danego stanu.

System elektorski jest min. nierówny w wadzę głosów wyborczych w różnych stanach. Weź sobie porównaj np. stan Kalifornia, który ma 55 głosów elektorskich a np. jakiś mały stan który jest wyceniany na 3 głosy, niby demokracja a głosy wyborcze są różnie wyceniane, bo w zależności od miejsca zamieszkania.


BoyPol: Porównaj to sobie do UE, wolałbyś jako kraj mieć prawo głosu odrębne i ważne, czy wolałbyś mieć jedną wielką sumę głosów z całej Europy, gdzie wybór Twojego kraju nie miałby żadnego znaczenia?

Nie da się porównać USA do UE. USA jast w praktyce państwem podzielonym na stany, tak jak Niemcy na landy, Polska na województwa. Jak sobie wyobrażasz ''Stany (państwa) UE'' w systemie wyborczym elektorskim gdzie masz 27 państw z różnymi językami, obyczajami, kulturą, odmiennymi interesami geopolitycznymi i gospodarczymi i inną historią (?). To jest niedorzeczne... Pytanie chyba miało brzmieć: ''...czy chciałabym system elektorski w Polsce...''? No raczej nie, bo wybory w których głosy wyborców, są ważone wedle wielkości województwa, i gdy w końcowym rozrachunku wychodzi na to że, kilkaset tysięcy głosów idzie do śmietnika, to takie wybory nie są demokratyczne. A co do ruchów autonomicznych w Polsce to masz np. RAŚ z którego mało co wychodzi i przy okazji budzi podziały na Śląsku.
cafedelmar27 (?) 10.11.2016 23:09
Nian:
Nie masz zupełnie pojęcia, o czym do mnie mówisz. Wspomnę tylko, iż to właśnie dzięki temu że patrzę na swoje własne dobro głosowałbym i jestem za Trumpem, a nie niestabilną psychicznie kobietą. Pozdrawiam.
Nian:
call-me-nicky xDD gratuluję zachowania kultury i podania sensownych argumentów, które wniosą wiele do dyskusji. Również nie jestem za pomysłem aby ograniczyć prawo do aborcji, ale samo przyzwolenie na broń już jest dla mnie bardzo pozytywne. Nie ma ludzi idealnych, Trump również ma swoje minusy, ale nadal - masz do wyboru Clinton lub niedoświadczonego biznesmena, który pcha się do polityki. Wow, wybieram...!


Pisałes o pokoju a teraz uważasz że posiadanie broni jest ok? w ramach przypomnienia: Nie postrzegajmy naszej rzeczywistości w odniesieniu do USA. Kogo obchodzi wybór kolejnego prezydenta? mamy tu swojego ch....a nikt o nim jakos nie pisze tyle co o Trumpie
Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Donald Trump prezydentem USA Fot. za: facebook.com/DonaldTrump