logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
17.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
9
29
37

TIME: Donald Trump człowiekiem roku

Internet zawrzał

Dodano: 08.12.2016, Aktualizacja: 08.12.2016

Magazyn TIME już po raz 90. ogłosił swojego człowieka roku. Tym razem, ku zaskoczeniu wielu osób, został nim Donald Trump. "Przedstawia tak wiele wyzwań i tak wiele wyborów, co do tego, jak ma wyglądać Ameryka i jakie są jej wartości" - podkreśla redakcja magazynu, ale pozostaje też sceptyczna i przypomina, że Trump wywołał wiele, ukrytych do tej pory, demonów. Prezydent podzielonych stanów Ameryki? - jak głosi podpis na okładce.

W listopadzie Donald Trump wygrał wybory prezydenckie w USA, zaprzysiężenie w styczniu.

Redaktorzy magazynu TIME mieli zapewne wątpliwości, ale nie ukrywają, że nie mogło być inaczej: czy się to podoba, czy nie, Donald Trump powinien zostać człowiekiem roku. TIME przypomina, że to człowiek, który do tej pory znany był z programów telewizyjnych, skandali, człowiek, który dbał tylko o swoje interesy i nie ma żadnego doświadczenia publicznego. Równocześnie magazyn docenia to, co się wydarzyło: Trump pokazał, jak wiele problemów ma Ameryka i jak bardzo społeczeństwo jest podzielone, pokazał zmęczenie elitami i dynastiami politycznymi, które od lat rządziły krajem.
ZOBACZ TEŻ Donald Trump prezydentem USA LGBT komentują wyniki wyborów

Szefowa TIME'A, Nancy Gibbs podkreśla też, że w chwili obecnej ciężko jest jednak ocenić, ile zamętu wywoła prezydentura Trumpa.

Internet zawrzał. Wiele osób krytykuje TIME'A za legitymizowanie Donalda Trumpa, zwłaszcza jego seksizmu i rasizmu i rezygnuje z prenumeraty. Wypomina, że w przeszłości na ludzi roku wybierano Hitlera i Stalina. Druga strona usprawiedliwia magazyn i podkreśla, że obiektywne dziennikarstwo na tym właśnie polega: na zwracaniu uwagi i reagowaniu na historyczne momenty.

Co na to sam Trump? "To zaszczyt, który wiele dla mnie znaczy" - powiedział prezydent USA, odnosząc się jednak do wspomnianego podpisu na okładce: "Kiedy mówicie o podzielonych stanach Ameryki pamiętajcie, że to nie ja je podzieliłem. Są podzielone w obecnej chwili na wielu płaszczyznach, a teraz wszyscy postaramy się je na powrót zjednoczyć".

TRUMP I LGBT

- przed wyborami Trump sam siebie nazywał "przyjacielem gejów i lesbijek" i zapowiadał, że będzie "ich bronił przed islamskimi terrorystami",

- równocześnie zapowiadał m.in. powołanie sędziów Sądu Najwyższego, którzy obalą równość małżeńską o ile będą mieli okazję i popierał rozwiązania prawne (takie jak w Karolinie Północnej), umożliwiające dyskryminację ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową,

- zaraz po wyborach Donald Trump powiedział, że kwestia małżeństw jednopłciowych została "rozstrzygnięta" i "nie mam z tym problemu",

- wiceprezydentem zostanie jeden z najbardziej homofobicznych polityków Partii Republikańskiej, gubernator Indiany, Mike Pence,

- prawie wszyscy powołani przez Trumpa do tej pory członkowie jego gabinetu - sprzeciwiali się w przeszłości kwestiom LGBT.

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (37)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
don_diego44 (52) Tychy 10.12.2016 21:13
@alessandro68
Większość mediów jest w rękach zagranicznych i będą one w pierwszej kolejności realizowały interesy właścicieli, więc określenie "polskojęzyczne media " jest jak najbardziej uprawnione. Jak ostatnio w Niemczech jacyś Duńczycy chcieli przejąć jedną gazetę, to była z tego wielka afera. Przyrównywanie obecnego rządu do ruskich zbrodniarzy komunistycznych jest dużym nadużyciem.
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej 10.12.2016 21:01
don_diego44:
@upstairs_at_you
Oczywiście wszyscy ministrowie w rządzie są inteligentni, rozsądni i zrównoważeni.

Przynajmniej masz poczucie humoru.
Dobre i to.
don_diego44 (52) Tychy 10.12.2016 20:58
@upstairs_at_you
Oczywiście wszyscy ministrowie w rządzie są inteligentni, rozsądni i zrównoważeni.
alessandro68 (?) 10.12.2016 20:57
upstairs_at_you:
don_diego44:
@shingao
W rządzie jest wiele mądrych osób i moim zdaniem, całkiem dobrze sobie radzą.

Masz prawo tak sądzić ale czy zamiast tych mądrych mógłbyś mi wymienić kilku inteligentnych, rozsądnych lub zrównoważonych?


Też się chętnie dowiem, kogo don_diego uważa za mądrego w tym rządzie oraz z czym i z kim te osoby "całkiem dobrze sobie radzą". Poznawczo jest interesujące czytać na portalu społeczności LGBT określenia "polskojęzyczne media", bo to określenie propagują środowiska ziejące do ludzi LGBT niechęcią, nienawiścią. W najłagodniejszej formie określają ją lewactwem, częściej zboczeniem, oferując leczenie lub eksterminację (może nawet humanitarną). A co do "nie histeryzuj", to były już takie czasy, w których pouczano, że wielki głód na Ukrainie to histeria wrogów postępu i atak na słuszną linię postępowej partii, zorganizowany przez wrogą i obco ideową zagraniczną, "nie naszą" prasę. Ten postęp szerzył człowiek roku dwukrotnie nominowany przez Time'a (w 1939 i 1942 r.), i tak wracamy do źródła tej dyskusji.
don_diego44 (52) Tychy 10.12.2016 20:53
@maxoku
Chodzi o odpowiedzialność polityczną. Na przykład SLD rządziło 8 lat ,skompromitowali się totalnie, głównie przez afery i wyborcy powiedzieli im won. I teraz ta partia nie ma prawie żadnego znaczenia i nikogo nie obchodzi kto jest jej przywódcą.
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej 10.12.2016 15:50
don_diego44:
@shingao
W rządzie jest wiele mądrych osób i moim zdaniem, całkiem dobrze sobie radzą.

Masz prawo tak sądzić ale czy zamiast tych mądrych mógłbyś mi wymienić kilku inteligentnych, rozsądnych lub zrównoważonych?
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej 10.12.2016 15:48
don_diego44:
(...) jeżeli będzie coś nie tak, to głównie on poniesie konsekwencje polityczne.

don_diego44:
A jeżeli coś spartolą, to wtedy i tak wyborcy zadecydują czy będą mieli wpływ na rządzenie czy nie.

Wszystko prawda ale jest coś idiotycznego, że za ewentualne przestępstwa pójdą siedzieć "żołnierze" a wódz pozostanie bezkarny...
maxoku (31) Radom 10.12.2016 0:51
don_diego44:
Jednak on jest niekwestionowanym przywódcą swojej partii i automatycznie jego odpowiedzialność jest największa. A jeżeli coś spartolą, to wtedy i tak wyborcy zadecydują czy będą mieli wpływ na rządzenie czy nie.
Jaka odpowiedzialność? I oczywiście wyborcy zdecydują, ale on nadal będzie prezesem pisu. Inni bekną za jego decyzje, a jemu nic nie będzie.
don_diego44 (52) Tychy 10.12.2016 0:34
@shingao
Nie histeryzuj. Ty chyba ulegasz propagandzie polskojęzycznych mediów. W rządzie jest wiele mądrych osób i moim zdaniem, całkiem dobrze sobie radzą.
shingao (31) Szczecin 10.12.2016 0:28
don_diego44:
@shingao
Czemu stchórzył? Przecież każdy wie, że ma on bardzo duży wpływ na politykę partii rządzącej i jeżeli będzie coś nie tak, to głównie on poniesie konsekwencje polityczne. I raczej nie ma większego znaczenia czy zajmie on stanowisko prezydenta, premiera, czy jakieś inne.


PiS urządza taki burdel, że będzie można postawić Szydło i Dudę przed Trybunał Stanu (kiedyś PiS straci władzę). Kaczyńskiego nie będzie można, bo on za nic nie odpowiada jako "szeregowy" poseł.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku