Papież Franciszek poparł protesty przeciwko równości małżeńskiej w Meksyku. "Obrona życia i rodziny w tych czasach wymaga specjalnego duszpasterstwa i kulturowej uwagi na całym świecie" - mówił papież w niedzielę. W weekend tysiące mieszkańców i mieszkanek Meksyku protestowało przeciwko równości małżeńskiej, którą obiecał prezydent kraju.
Przypomnijmy, że spór o równość małżeńską toczy się w Meksyku już od wielu lat: warto pamiętać, że w Meksyku, jak i w USA, jest podział na prawo federalne i stanowe. Niektóre
meksykańskie stany zaczęły wprowadzać równość małżeńską na własną rękę (w tej chwili jest ich 9 - na 31).W maju prezydent
Enrique Peña Nieto wezwał do zmian w konstytucji, które umożliwiłyby parom jednopłciowym zawieranie małżeństw w całym kraju. Słowa polityka wywołały falę protestów, zwłaszcza ze strony radykalnego Frente Nacional por la Familia (Narodowego Frontu dla Rodziny), który zebrał 100 tys. podpisów pod petycją przeciwko małżeństwom jednopłciowym i wyprowadził setki tysięcy ludzi na ulicę. W połowie września donosiliśmy, że jeden z protestów zablokował 12-letni chłopiec.
Proponowanym zmianom bardzo mocno sprzeciwiają się też meksykańscy biskupi - jeden z nich powiedział, że "w obronie rodziny mogę iść do więzienia". W niedzielę protestujących poparł papież Franciszek. "Obrona życia i rodziny w tych czasach wymaga specjalnego duszpasterstwa i kulturowej uwagi na całym świecie" - mówił papież.
(red)
jesteś gejem , czy założyłeś profil na tym portalu po to by tu mącić ???
bo nie rozumiem, co osoba o takich poglądach tutaj robi ?!?
nie wspominając ,że nie masz odwagi pokazać nam swojej twarzy !!!
Trolluje nam tu człowiek. W dupie go miejmy, za przeproszeniem.
A swoją drogą, IS a potem już mniej Queer bardzo broniły (w zdrowy sposób) nieupoważnionym wstępu na stronę. Widzę, że to się zmienia, przez udostępnianie i inne pierdoły fejsbukowe.
Wystarczy napisać coś co ci trudno zrozumieć lub ci się nie pododa i od razu przyczepiasz łatkę trolla? Żałosne. Nigdy nie osiągniemy w tym kraju pokoju, jeśli wykażemy wysiłku, żeby zrozumieć innych a nie siłą narzucać swój jednostronny punkt widzenia.
jesteś gejem , czy założyłeś profil na tym portalu po to by tu mącić ???
bo nie rozumiem, co osoba o takich poglądach tutaj robi ?!?
nie wspominając ,że nie masz odwagi pokazać nam swojej twarzy !!!
Trolluje nam tu człowiek. W dupie go miejmy, za przeproszeniem.
A swoją drogą, IS a potem już mniej Queer bardzo broniły (w zdrowy sposób) nieupoważnionym wstępu na stronę. Widzę, że to się zmienia, przez udostępnianie i inne pierdoły fejsbukowe.
jesteś gejem , czy założyłeś profil na tym portalu po to by tu mącić ???
bo nie rozumiem, co osoba o takich poglądach tutaj robi ?!?
nie wspominając ,że nie masz odwagi pokazać nam swojej twarzy !!!
1. Gdzie jest papież Franciszek, kiedy trzeba potępić patologię w rodzinach?
2. Gdzie jest papież Franciszek, kiedy trzeba potępić ojca czy matkę alkoholików i ich nałóg zabierający dzieciakom środki do życia?
3. Gdzie jest papież Franciszek, kiedy trzeba potępić ojca czy matkę bijących swoje dzieci?
4. Gdzie jest papież Franciszek, kiedy trzeba potępić tchórzostwo ojca czy matki względem dziecka, które przyszło na świat?
5. Gdzie jest papież Franciszek, kiedy trzeba potępić męża, który zrobił sobie ze swojej żony lalkę do r....a (kto mądry ten wie, co mam na myśli)?
Wtedy papieża Franciszka nie ma czy jak?
Atak tak. Kościoła na zdrowy rozsądek.