logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
11.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
12
15
30

Papież jest otwarty na LGBT, ale?

Gender jako "kolonizacja ideologiczna"

Dodano: 04.10.2016, Aktualizacja: 04.10.2016

Papież Franciszek ponownie wypowiada się na temat ludzi LGBT: tym razem w trakcie rozmowy z dziennikarzami na zakończenie podróży do Gruzji i Azerbejdżanu powiedział, że "osobom należy towarzyszyć tak, jak czynił to Jezus. Kiedy taka osoba przybędzie do Jezusa, Jezus na pewno nie powie: idź sobie, bo jesteś homoseksualistą". Równocześnie papież ostro skrytykował gender.

O ludziach LGBT papież Franciszek najczęściej wypowiada się podczas rozmów z dziennikarzami w trakcie swoich podróży. Tak było w przypadku szeroko komentowanych słów: "Jeżeli ktoś jest gejem lub lesbijką i poszukuje Boga, kim ja jestem, żeby ich oceniać?", czy w czerwcu tego roku, gdy Franciszek stwierdził, że "Katolicy i inni chrześcijanie muszą prosić o wybaczenie nie tylko osoby homoseksualne. Muszą prosić Boga, by wybaczył, że ich dyskryminowali i wzbudzali wrogie postawy wobec nich".
ZOBACZ TEŻ Czy papież Franciszek spotka się w Krakowie z osobami LGBT? Wiara i Tęcza zaprasza do Przystani Pielgrzymów

Na zakończenie podróży do Gruzji i Azerbejdżanu papież w rozmowie z dziennikarzami powiedział: "W moim życiu księdza, biskupa i jako papież towarzyszyłem osobom ze skłonnościami i doświadczeniami homoseksualnymi. Towarzyszyłem im, zbliżyłem je do Boga. Towarzyszyłem im i nigdy nie porzuciłem". Franciszek skrytykował jednak teorię gender i edukację seksualną, nazywając je "podłością" i "kolonizacją ideologiczną". Przypomniał, że w Watykanie spotkał się z osobą transseksualną: "Życie jest życiem, a rzeczy należy przyjmować takimi, jakimi są. Grzech to grzech. Skłonności czy nierównowaga hormonalna przysparzają wielu problemów a my musimy być ostrożni, by nie powiedzieć, że to wszystko jest to samo".

W zeszłym tygodniu papież Franciszek poparł protesty przeciwko równości małżeńskiej w Meksyku. "Obrona życia i rodziny w tych czasach wymaga specjalnego duszpasterstwa i kulturowej uwagi na całym świecie" - mówił papież, nawiązując do protestów przeciwko równości małżeńskiej, którą obiecał prezydent kraju.

(red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (30)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
mikolopaktor (29) Warszawa 10.10.2016 2:49
Papież wylewa z siebie uprzedzenia, które świadczą o tym, że o żadnym przełomie w Kościele pod jego przewodem w kwestiach LGBTQ nie ma co mówić. Ostatnio było też coś o wojnie światowej z małżeństwem, skojarzeniem transpłciowości z bronią nuklearną też się kiedyś popisał. Artykuł powyższy mógłby mieć bardziej adekwatny tytuł, bez chwytania się, Droga Redakcjo, lichej nadziei - "Papież pierdoli jak potłuczony" byłoby w punkt.
lilianne_blaze (100) Warszawa 06.10.2016 1:39
Nienawidze go, gardze nim i nie mam najmniejszego zamiaru powstrzymywac sie od mowienia tego otwarcie. Jego cynizm i dwulicowosc znacznie przewyzszaja dwoch poprzednich wzietych razem. Mam nadzieje ze to jest poczatek konca KRK.
Tenebris7 (26) Warszawa 05.10.2016 19:35
Ni podoba mi ostatnio się jego brak spójności...
Choć w porównaniu do poprzedników i tak jest MEGA!
shingao (31) Szczecin 05.10.2016 17:18
Paulina:
Ciekawe co by było gdyby ktoś katolikom powiedział: ogólnie to was szanujemy i bądźcie sobie katolikami tylko nie praktykujcie tej swojej wiary bo to obrzydliwe


Jedzenie ludzkiego ciała i picie krwi są obrzydliwe.
shingao (31) Szczecin 05.10.2016 17:15
Marcin:
Drogie tęczowe rodzeństwo- wspaniałomyślnie papież nie wspomniał, że jeśli uprawiacie sodomię, to jednak idziecie prosto do piekielnego kotła ze smołą.


Przynajmniej będzie wesoło.
femguy (?) 05.10.2016 17:12
@sicksadgirl

jednak owa 'rzeczywistosc biologiczna' nie jest tak prosta jak upraszcza ją kosciol i dobrze o tym wie, ale nie na ręke mu oswiecac dojne baranki, skoro na niewiedzy mozna wciąż czerpac niemałą korzysc
Occultus (19) Warszawa 05.10.2016 16:26
Zaczynam odnosić wrażenie, że temat homoseksualizmu i ten papieski samolot są jakoś skorelowane.
kierownik2 (67) Tarnow 05.10.2016 10:36
Dzialania i slowa papieza,to swietny obraz hipokryzji i zaklamania ,jaki od 2 wiekow funduje nam ta organizacja,czyli kosciol instytucjonalny.
sicksadgirl (?) 05.10.2016 9:12
widzę sporo zamieszania z rozumieniem gender, zgodnie z pierwotną definicją wszelkie instytucje patriarchalne zawsze stały murem za gender, czyli społeczną rolą płciową, a co z tym idzie ze wszystkim co narasta wokół prostej rzeczywistości biologicznej.
Linbix (21) Poznań 04.10.2016 22:28
,,ale '' ulubiony spójnik nie 1 osoby w wypowiedzi z cyklu ,,jest tak i inaczej,ale.... ''
natomiast ta wypowiedź jest jakąś wielką pomyłką bo
1) czym jest ta tzw teoria gender? Dużo osób tego używa ale nikt nie umie zdefiniować
2)edukacja seksualna jest wręcz niezbędna bo dostarcza potrzebnej wiedzy dot.człowieka

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Papież jest otwarty na LGBT, ale?   credits CC-BY-SA 2.0 Papież Franciszek, fot. Casa Rosada/presidencia.gov.ar
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku