logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
14.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
51
2
10

Oczywiście, że powtórka akcji Hiacynt jest możliwa

Rozmowa z Mikołajem Milcke - autorem "Różowych teczek" i "Geja w wielkim mieście"

Dodano: 19.11.2015, Aktualizacja: 19.11.2015

O akcji Hiacynt, historii i bohaterze "Różowych kartotek" rozmawialiśmy z pisarzem, Mikołajem Milcke. W niedzielę obchodziliśmy 30. rocznicę akcji Hiacynt! Do końca listopada zapraszamy Was do lektury tekstów, wspomnień, wywiadów z Hiacyntem związanych – zachęcamy Was też do dzielenia się wspomnieniami i historiami, także bliskich lub znajomych Wam osób.

Mikołaj Milcke zadebiutował cztery lata temu powieścią "Gej w wielkim mieście", która od razu zdobyła grono fanów i fanek. Dwa lata później pojawiła się kolejna część debiutu, równie dobrze przyjęta, "Chyba strzelę focha!". Pod koniec września swoją premierę miała trzecia książka pisarza, "Różowe kartoteki", której tłem jest akcja Hiacynt. Bohaterem książki jest Ksawery Downar, kandydat Prawicy Polskiej na prezydenta w wyborach w 2015 roku. W siedzibie partii, na niespełna pół godziny przed oficjalnym ogłoszeniem jego kandydatury mężczyzna dowiaduje się, że ktoś dostarczył władzom partii dyskwalifikujące go materiały. Po 30 latach wychodzi na jaw, że powszechnie szanowany Ksawery Downar był tajnym i świadomym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa PRL. TW „Synek” został zwerbowany w 1985 roku w konsekwencji Akcji Hiacynt – zmasowanych działań władz PRL przeciwko homoseksualistom. Dlaczego tematem i tłem Pana kolejnej książki stała się akurat akcja Hiacynt? Po pierwsze to bardzo ważne wydarzenie z historii nie tylko polskich homoseksualistów, ale i Polski. Niestety trochę dziś zapomniane. Oto pewnego dnia postanowiono zatrzymać i spisać tysiące mężczyzn. Tylko dlatego, że byli gejami. To przerażające. Olbrzymia większość tych ludzi nigdy wcze...   ( Pozostało znaków: 5397 )
Redakcja Queer.pl Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 196604   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Oczywiście, że powtórka akcji Hiacynt jest możliwa Mikołaj Milcke, fot. za: facebook.com/Miko%C5%82aj-Milcke-160282887362903/?ref=br_rs
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku