logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
171
0
35

Dumna mama

Wywiady Queer.pl: Elżbieta Bajan

Dodano: 15.03.2013, Aktualizacja: 15.03.2013

Z Elżbietą Bajan, która wraz z córką Mirosławą Makuchowską wzięła udział w kampanii skierowanej do rodziców ludzi LGBT „Odważcie się mówić”, rozmawiała Magda Dropek.

Kampania, w której pani bierze udział nazywa się „Odważcie się mówić”. Trudno być u nas odważnym rodzicem? To jest trudne. Słyszę od dziennikarzy i od osób znajomych, że podziwiają mnie za odwagę. W Akademii Zaangażowanego Rodzica było tylko dwanaście mam - na dwa miliony ludzi LGBT, którzy mają łącznie cztery miliony rodziców. Rozumiem, że lęk, obawy, właśnie brak odwagi zdecydowały o takiej małej frekwencji, czyli to jest trudne. „Odważcie się mówić” ma zwrócić uwagę społeczeństwa na to, że są osoby homoseksualne, które cierpią na skutek obraźliwych wyzwisk i dyskryminacji, służy też temu, żeby dać sygnał społeczeństwu, że to są normalni, pełnowartościowi, wspaniali i wrażliwi ludzie. To nie jest żadna „propaganda homoseksualna”, nie ma żadnej propagandy! Z jakimi reakcjami się pani spotkała po nagłośnieniu kampanii? Nie jestem rozpoznawalna na ulicach, plakaty są rozwieszone dopiero od 1 marca. Nie spotykam się ani z pozytywnymi, ani negatywnymi reakcjami. Natomiast miałam reakcje po konferencji prasowej w Warszawie inaugurującej kampanię. Na temat mojej odwagi, coming outu, śmiałości mówienia, że jestem mamą lesbijki. Podeszło do mnie trzech dziennikarzy z gratulacjami, którzy mi powiedzieli, że pierwszy raz na konferencji prasowej usłyszeli coś takiego, że się wzruszyli. Udało mi się powiedzieć coś, co poruszyło serca słuchaczy. Gdy miałam wywiad w TVN24 to kamerzysta, który mówił, że zwykle nie ma czasu na słuchanie podczas filmowania przyznał, że mnie z przyjemnością słuchał. Mam bardzo miły odzew. Chociaż nie uważam, żebym robiła coś niezwykłego! A czyta pani komentarze pod doniesieniami medialnymi o kampanii? Staram się śledzić, najszy...   ( Pozostało znaków: 7194 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 193565   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Dumna mama Elżbieta Bajan z córką Mirosławą na plakacie kampanii "Odważcie się mówić"
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku