logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
11.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
31
0
3

Dziś Światowy Dzień AIDS

Pamiętajcie o testowaniu! (mapa)

Dodano: 01.12.2016, Aktualizacja: 01.12.2016

Światowy Dzień AIDS, obchodzony 1 grudnia, został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1988 roku, by zwrócić uwagę świata na problemy wynikające z epidemii HIV/AIDS. Symbolem Światowego Dnia AIDS jest czerwona kokardka. Przypominamy, gdzie w Polsce można wykonać darmowe badanie w kierunku HIV oraz zachęcamy do udziału w wydarzeniach, które w najbliższych dniach się odbędą.

Krajowe Centrum ds. AIDS przypomina, że po trzydziestu latach od wykrycia w Polsce pierwszego zakażenia szacuje się, że nawet 35 tys. osób żyje z HIV, a blisko co druga o tym nie wie i może nieświadomie zakażać. Według danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny od wdrożenia badań w 1985 roku do 31 sierpnia 2016 zakażenie HIV stwierdzono u 20.756 osób, odnotowano 3.408 zachorowań na AIDS, a 1.348 chorych zmarło.

Gdzie można darmowo i anonimowo wykonać test na HIV? Na stronie KC ds. AIDS znajdziecie listę takich miejsc.

PUNKTY KONSULTACYJNO-DIAGNOSTYCZNE W POLSCE


Fot. za: aids.gov.pl

WYDARZENIA

WROCŁAW

Światowy Dzień Hiv/Aids - "Odruch serca"
Miejsce: MWW Muzeum Współczesne Wrocław, plac Strzegomski 2A, Wrocław
Data: 01.12.2016 w godzinach 18:00-20:30
Kultura Równości zaprasza na seans "Odruchu serca" – przejmującego filmu opowiadającego o początkach epidemii AIDS w USA. Dzięki uprzejmości HBO Polska, obraz ten pokazujemy w ramach Światowego Dnia Walki z AIDS. Pokaz filmu odbędzie się w przestrzeni MWW Muzeum Współczesne Wrocław 1 grudnia o godzinie 18:00. Po seansie zapraszamy na krótki wykład o obecnej sytuacji HIV/AIDS w Polsce. Bezpłatne wejściówki na film do odebrania przed rozpoczęciem seansu. Zapraszamy!

Wydarzenie na Facebooku

Porozmawiajmy w łóżku o HIV – warsztaty
Miejsce: Rada Osiedla Szczepin, ul. Zachodnia 1, Wrocław
Data: 02.12.2016 w godzinach 19:30-21:00
Kiedy nakładamy kaptur mnicha podczas seksu? Jaka to pozycja na nożyce? Na czym polega SHAVE SEX? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć podczas warsztatów poświęconych tematyce bezpiecznego seksu. Uczestnicy dowiedzą się jak można ograniczyć czy też nie dopuścić do zakażenia się wirusem HIV oraz innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową podczas kontaktu seksualnego. Postaramy się również odpowiedzieć na takie pytania jak: czemu seks oralny niesie mniejsze prawdopodobieństwo zakażenia się wirusem HIV niż seks analny? Dlaczego nie należy stosować oliwki do ciała podczas łóżkowych igraszek? Kiedy najlepiej zgłosić się do PKD tak aby mieć pewność co do wyniku po niepewnym kontakcie seksualnym? Zapraszamy Ania i Zenek - Fundacja Salida. Zapisujcie się! kontakt@kulturarownosci.org

Wydarzenie na Facebooku

WARSZAWA

Koncert charytatywny - World AIDS Day 2016
Miejsce: Club Galeria, Plac Mirowski 1, Warszawa
Data: 03.12.2016 w godzinach 21:00-5:00
Wystąpią: Adelon Drag Queen, Daruma, Druga Maryla - śpiewający SOBOWTÓR Maryli Rodowicz, Edyta, Gabryjella Drag Queen, Kim Lee, Martyna DRAQ QUEEN, Migota, Miki, Sellina De Melon, Valentyna Wala, Tatiana Drag. Gość specjalny: Cayra. Koncert poprowadzi: Romek Wrzosek. Bilet wstępu: 10 zł. - dochód ze sprzedaży biletów przeznaczony będzie na działalność Zjednoczenie Pozytywni w Tęczy.

Wydarzenie na Facebooku

KRAKÓW

Jak Żyć z Plusem - Panel dyskusyjny o HIV / AIDS
Miejsce: Spółdzielnia "Ogniwo", ul. Paulińska 28, Kraków
Data: 03.12.2016, godz. 16.00-17.30
HIV - wirus, który wywołuje lęk. Plus – wynik, którego nikt nie chce otrzymać.
- Czy nasz strach i postrzeganie zakażenia jest adekwatne, czy raczej wynika z przeszłości i mitów przekazywanych od ponad 30 lat?
- Czym dzisiaj jest zakażenie, jak wpływa na nasze życie i dlaczego odgrywa tak istotną rolę w naszej świadomości?
Na te i na inne pytanie postaramy się odpowiedzieć w czasie panelu dyskusyjnego "Jak Żyć z Plusem", na który mamy przyjemność Państwa zaprosić. W dyskusji udział wezmą ekspertki i eksperci, którzy na co dzień stykają się z problematyką HIV w swojej pracy, jak również gość specjalny, który z tematem zakażenia zetknął się we własnym życiu, będąc w związku z osobą zakażoną, a teraz aktywnie działając na rzecz przeciwdziałania stygmatyzacji. Spotkanie będzie miało charakter otwarty na dyskusję i to od Was w będzie zależał kierunek, w którym się potoczy rozmowa, dlatego zapraszamy Państwa do przyjścia z własnymi pytaniami i spostrzeżeniami.

Wydarzenie na Facebooku

Jeżeli obchody Światowego Dnia AIDS odbywają się także w Waszych miastach - piszcie w komentarzu!

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (3)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Monika   dodane przez Facebooka 01.12.2016 19:57
HIV to nie jest niebezpieczna choroba, HIV to wirus, AIDS to choroba...
Tomek   dodane przez Facebooka 01.12.2016 16:17
ja już zrobiłem swój test a Wy? Zróbcie go bezpłatnie i anonimowo w swoim mieście... http://arcasstyle.blogspot.com/2016/12/17-pierwszy-g(...)owy.html
Piotr   dodane przez Facebooka 01.12.2016 14:54
No tak nadal poważna choroba i z tego co wiem nieuleczalna. Jednak to wina nas samych . Gdyż liczy się sex nie ważne z kim i gdzie aby jednak zaliczyć. Tyle jest zabezpieczen i wcale nie droge . NP. prezerwatywy ale po co byle sex byle z kim ważne że zaliczymy. Na szczęście jestem zdrowy od tej choroby i mam nadzieję ze tak będzie zawsze. Zaufanie niby nic a tak wiele znaczy. Uczciwość to podstawa związku bo nawet będąc w związku nie mamy pewnośći co do partnera. Życzę jednak wszystkim zdrowia aby nigdy nikt z nas nie dowiedział się u siebie o tej chorobie czy wirusie. Pozdro z Bytowa...

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Dziś Światowy Dzień AIDS   credits CC BY 2.0 Fot. za: flickr.com/photos/alachuacounty
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku