Strona główna Aktualności Społeczność
Profile Grupy Przewodnik Wydarzenia Wsparcie
Ogłoszenia
Towarzyskie Pokoje i mieszkania Praca Ogłoszenia drobne Edukacja Pozostałe Dodaj
Queeroteka
Książki Filmy i seriale Quizy Patronat Queer.pl
Magazyn
Artykuły Galerie Tematy Tagi
Kontakt Reklama Regulamin
Queer.pl Portal osób LGBT+
Menu
Logowanie Rejestracja
TOP Sport LGBT Profile i ogłoszenia Marsze Równości 2026 Kino LGBT Coming out
Wtorek, 21.09.2021, Aktualizacja: Środa, 01.04.2026

Taniec z gwiazdami a wsparcie LGBT: JoJo Siwa tańczy z kobietą, a co się dzieje w polskiej edycji?

Podziel się Tweetnij Skomentuj (4)
Podziel się Tweetnij Skomentuj (4)

YouTuberka JoJo Siwa rozpoczęła swój udział w programie "Dancing with the Stars", w Polsce znanym jako "Taniec z gwiazdami". Partnerką dziewczyny jest profesjonalna tancerka, Jenna Johnson. Paniom udało się zdobyć najwyższy wynik wieczoru - 29 na 40 możliwych punktów od jury.


Po zakończeniu tańca Bruno Tonioli, jeden z czterech sędziów, powiedział, że taniec ten był "przełomowym momentem" dla programu. Z kolei JoJo mówiła wcześniej, że powiedziała producentom, iż marzy o tańczeniu z kobietą, także dlatego, że będzie to złamanie stereotypów i przekazanie przesłania.

W styczniu tego roku Siwa dokonała coming outu. Jest znana z programu "Dance moms" oraz współpracy z Disney Channel i Nickelodeon. JoJo tworzy również własną muzykę. Jej kanał na YouTubie obserwuje ponad 12 milionów osób.

ZOBACZ TEŻ JoJo Siwa dokonała coming outu! Nastoletnia gwiazda youtube'a ujawniła się jako część społeczności queer


Tymczasem w polskiej wersji "Tańca z gwiazdami" daleko do takich przełomów. W obecnej edycji do jury dołączył Andrzej Piaseczny, który niedawno ujawnił się jako gej. Na temat par jednopłciowych w polskim programie powiedział dość wymijająco: 

Mam nadzieję, że tak kiedyś będzie, ale wtedy, kiedy ludzie będą to z przyjemnością oglądać. Pokazywanie sytuacji z osobami tej samej płci wpływa na akceptację 

Jednak co tydzień Piasek stara się w jakiś sposób nawiązać do TVP lub PiS, podkreślając swoją orientację i niedawny coming out. We wczorajszym odcinku nawiązał do słów Jana Dudy:

Nie wiem, czy państwo wiecie, od wczoraj w internecie krąży nieśmiała teza pewnego naukowca, że ode mnie można się czymś zarazić. Otóż można się zarazić... wysokimi notami dla uczestników
ZOBACZ TEŻ LGBT w UE: Duda mówi o zaraźliwym "homoseksualizmie", Matczak kontruje, a Adamowicz tłumaczy się z głosowania


(jg)

OCEŃ ARTYKUŁ
Podoba mi się (16)
yysw alex-misfit c0ver blackwolfie marsjanin marcinekk nati93 song1 ns91 kierownik2
Nie podoba mi się (0)
Komentarze (4)
HEJT STOP!Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Komentuj
Moja ikona
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Ikona
23.09.2021 6:47 Alexis9977
Warto zauważyć, że w Wielkiej Brytanii już rok temu była para jednopłciowa - bokserka Nicola Adams tańczyła z profesjonalną tancerką. W tej edycji zadebiutuje para męsko-męska.

Para jednopłciowa pojawiła się także w niemieckiej edycji show, w tym roku dwóch mężczyzn w jednej parze będzie rywalizować także we francuskiej odsłonię „Tańca…”
cytuj zgłoś 1 0
Ikona
22.09.2021 15:38 OnchybaAs
przyprawa do herbaty:
Ciekawe, czy i kiedy u nas nastąpi coś tak dobrego.
Za 10 lat, za... 50?
Nie wiem, czy wtedy jeszcze Taniec z Gwiazdami będzie emitowany. ;)


Chciałoby się tego doczekać
Występu pary jedno płciowej w Tańcu z Gwiazdami w Polskiej edycji
Do tej pory w Izraelskiej wersji Dance with the stars było
cytuj zgłoś 1 0
Ikona
22.09.2021 14:53 frog
Taniec z Gwiazdami jest jak Moda na sukces - nieśmiertelny :D
cytuj zgłoś 0 0
przyprawa do herbaty
21.09.2021 19:27 przyprawa do herbaty (48) Wrocław
Ciekawe, czy i kiedy u nas nastąpi coś tak dobrego.
Za 10 lat, za... 50?
Nie wiem, czy wtedy jeszcze Taniec z Gwiazdami będzie emitowany. ;)
cytuj zgłoś 0 0
Autor
Redakcja Queer.pl
Pierwszy polski portal ludzi LGBT
TAGIWięcej
Andrzej Piaseczny Jednopłciowe pary w Tańcu z Gwiazdami Jenna Johnson JoJo Siwa LGBT w mediach Media Polska Showbiznes Społeczeństwo Taniec z Gwiazdami telewizja
Powiązane
Obraz Wtorek, 05.07.2022 Jacek Jelonek zatańczy z partnerem - Pierwsza męska para w polskim Tańcu z Gwiazdami Obraz Wtorek, 02.08.2022 Wiemy, z kim zatańczy Jacek Jelonek - Pierwsza jednopłciowa para w Tańcu z Gwiazdami Obraz Poniedziałek, 18.12.2017 Mało ludzi widzę na ulicy, którzy krzyczą: jestem hetero Obraz Czwartek, 20.09.2007 Komisja do spraw mediów Obraz Piątek, 01.08.2025 Katarzyna Zillmann zatańczy w duecie z kobietą w „Tańcu z Gwiazdami”
Inne tematy
Transkrypcja małżeństw jednopłciowych: była radość - są problemy, niepewność i rozczarowanie Wtorek, 26.05.2026 Transkrypcja małżeństw jednopłciowych: była radość - są problemy, niepewność i rozczarowanie
Prezydent Nawrocki zapowiada weto ws. ustawy o statusie osoby najbliższej. Będzie projekt prezydencki? Czwartek, 28.05.2026 Prezydent Nawrocki zapowiada weto ws. ustawy o statusie osoby najbliższej. Będzie projekt prezydencki?
Eurowizja 2026: Finlandia faworytem bukmacherów. Jakie szanse ma Polska? Piątek, 15.05.2026 Eurowizja 2026: Finlandia faworytem bukmacherów. Jakie szanse ma Polska?
Kontakt Reklama Regulamin
Social media
Polub na Facebooku Obserwuj na Twitterze Instagram WhatsApp
© 1996-2026 Queermedia.pl, ISSN 2299-9019 Polityka prywatnościUstawienia prywatnościPrzerwij abonamentOdstąpienie od umowy







🌈
Odkryj więcej na Queer.pl
Zalogowani użytkownicy mogą oglądać zdjęcia innych osób, zakładać profile, komentować artykuły i oceniać filmy.
Dołącz do nas Zaloguj się