Małopolska kuratorka oświaty, Barbara Nowak, zapytana w rozmowie o swoje zdanie na temat pomysłu polityków Konfederacji, którzy zapowiedzieli, że złożą projekt ustawy "anty-LGBT", powiedziała: "jeżeli jest jakiś pomysł na to żeby zablokować funkcjonowanie w naszej przestrzeni publicznej ideologii LGBT, to jestem absolutnie za". Skrytykowała również tęczowy piątek, edukację seksualną i feminatywy.
"Oczywiście - jeżeli jest jakiś pomysł na to żeby zablokować funkcjonowanie w naszej przestrzeni publicznej ideologii LGBT, to jestem absolutnie za tym" - mówiła kuratorka. W dalszej części rozmowy krytykowała Konwencję o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, ratyfikowaną kilka lat temu przez Polskę. Nowak stwierdziła, że dokument został źle przetłumaczony i narzuca stosowanie się do zaleceń "ideologii gender i LGBT", które w jej opinii "nie zgadzają się z naszą ideą życia. To jest coś co nie jest absolutnie zgodne z prawem polskim". Z tego też powodu, kuratorka przyznała, że jest gorącą orędowniczką wypowiedzenia tzw. Konwencji Stambulskiej.
Dalej Nowak skrytykowała "Tęczowy Piątek", akcję edukacyjną organizowaną w ostatni piątek października przez Kampanię przeciw homofobii, która miała na celu pokazanie uczniom i uczennicom LGBT+ pokazanie, że są mile widziani w swoich placówkach. Przyznała, że ma obawy co do legalności inicjatywy i stwierdziła, że aktywiści i aktywistki LGBTQ posłużyli się oszustwem i podstępem, aby dostać się do szkół. Mówiąc o edukacji seksualnej stwierdziła, że jest ona realizowana w ramach lekcji Wychowania do życia w rodzinie, a na inne jej formy nie ma miejsca. Na koniec zapytana o feminatywy, które ostatnio stają się coraz bardziej popularne, stwierdziła, że jest bardzo konserwatywna i uważa, że nie mają one podłoża w polskiej tradycji i psują język.
(pk)
Piątek, 25.10.2019 Barbara Nowak o RPO: dla niego nieistotne jest prawo w Polsce, tylko afirmacja środowisk LGBT
Środa, 31.10.2018 Dlaczego Tęczowy Piątek jest potrzebny
Środa, 11.06.2025 Czy Karol Nawrocki poparłby ustawę o związkach partnerskich? Jest deklaracja
Czwartek, 13.01.2022 Lex Czarnek przegłosowany - PiS chce stworzyć "fabrykę patriotów". A co z tęczowymi piątkami?
Środa, 06.10.2021 Związki partnerskie - nowy sondaż: Konfederacja zaskakuje, Polki i Polacy na tak
Nie. Jest kompletną idiotką, zabierającą głos na tematy, o których nie ma zielonego pojęcia.
Zobacz mój komentarz niżej, gdzie podlinkowałem historię feminatywów w języku polskim.
A ja uważam, że popularne w ostatnich latach twierdzenia przeczące geocentryzmowi nie mają podłoża w poważnych badaniach naukowych.
Zostałem już prawicowym politykiem?
To takie proste - wystarczy postępować wg. zasady nie znam się to się wypowiem.
A teraz serio: jak ktoś się chce zapoznać z tematem to zapraszam do rozpoczęcia tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Feminatywum#Historia_fe(...)_polskim
(choć Wikipedia to często nie jest najlepsze źródło - te informacje są akurat poparte innymi pracami)
Właściwie to można tą całą Nowak wyzwać od komunistycznych złogów, które bezczeszczą przedwojenną tradycję stosowania feminatywów.