W zeszłym tygodniu, Rober Biedroń przedstawił kandydatów i kandydatki Wiosny z województwa lubelskiego, którzy wystartują w najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wśród dziesięciu "jaskółek" znalazł się profesor Tomasz Kitliński, ujawniony gej. Kto jeszcze wystartuje z lubelskiej listy Wiosny?
"Jestem tu, żeby pokazać, że nasze dziesięć jaskółek zmieni oblicze polityki, pokaże, że polska polityka jest inna. Że my dzięki Wiośnie uciekniemy od tej wojny polsko-polskiej i popłyniemy w kierunku błękitnych oceanów, gdzie zaczniemy rozwiązywać realne, prawdziwe problemy Polek i Polaków" - mówił Biedroń w przemówieniu wygłoszonym na Placu Litewskim w Lublinie.
Wśród dziesięciu kandydatów i kandydatek został wymieniony Tomasz Kitliński, naukowiec związany z Uniwersytetem Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie. Na liście Wiosny jest trójką. W Europarlamencie chciałby zająć się promocją lubelskich uczelni wyższych oraz kultury niezależnej. Tomasz Kitliński jest również ujawnionym gejem. Wielokrotnie zabierał głos w sprawach istotnych dla LGBT.
W 2004 roku, został na naszym portalu opublikowany jego list otwarty. Kiliński wyrażał w nim swoje poparcie dla umożliwienia parom jednopłciowym zawierania rejestrowanych związków partnerskich. Tomasz Kiliński jest także współautorem książki "Miłość i demokracja", która w bardzo szerokim kontekście mówi o społeczności LGBT+.
Na lubelskiej liście Wiosny znajdują się również: Zbigniew Bujak, Monika Pawłowska i Małgorzata Sobieszczańska-Rogala, Szymon Pietrasiewicz, Paulina Bryzek, Krzysztof Wiśniewski, Justyna Jasek-Kosobucka, Paweł Grzegorczyk oraz Marcin Walasek.
(pk)
Czwartek, 23.05.2019 "W Brukseli zjednoczą nas wszystkich, pozwolą nam wyartykułować swoje żądania"
Poniedziałek, 26.08.2019 Związki partnerskie i równość małżeńska wśród postulatów Lewicy
Poniedziałek, 27.05.2019 PiS obroni Polaków przed "podnoszonym zagrożeniem"?
Niedziela, 26.05.2019 Wybory do Parlamentu Europejskiego: PiS wygrywa, Wiosna powyżej progu
Środa, 13.02.2019 Biedroń nadaje się na premiera? Wg Polaków bardziej niż Schetyna i Kaczyński
Nagonka na wyborców PiS i Jarka? Kiedy? Gdzie? Krytyka to tak, ale nagonka?