logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
14
0
0

Książka Barb ze "Stranger Things"

W piątek premiera kolejnego sezonu

Dodano: 25.10.2017, Aktualizacja: 25.10.2017

Za parę dni premiera nowego sezonu kultowego już serialu Netflixa, "Stranger Things". Tego samego dnia w sklepach Topshop, brytyjskiej firmy odzieżowej, będzie można kupić kolekcję ubrań i gadżety inspirowane serialem. Wśród nich - książka dedykowana Barbarze Holland, jednej z bohaterek.

W zeszłym roku świat oszalał na punkcie serialu braci Duffer, "Stranger Things". Mroczna historia o grupie dzieciaków, którzy szukają swojego zaginionego przyjaciela, zdobyła już rzesze fanów i fanek, a młodzi aktorzy stali się gwiazdami. I chociaż w "Stranger Things" nie znajdziemy odniesień wprost do LGBT, serial stał się popularny także wśród tęczowej społeczności - wiele osób uważa go za jedną wielką metaforę tego, jak to jest być innym.

Na 27 października Netflix zaplanował premierę drugiego sezonu serialu, a w sklepach Topshop - uczta dla jego fanów. Będzie można kupić ubrania inspirowane serialem, gadżety i książkę „The Book of Barb”" - dedykowaną bohaterce - Barb. 


Została ona napisana i zilustrowana przez Nadię Bailey. Z opisu można wnioskować, że jest to „nieoficjalny przewodnik” po tym wszystkim, co związane jest z Barbarą Holland. Są w niej jej wypowiedzi i życiowe porady, w tym humorystyczne wskazówki, jak wystylizować się na bohaterkę.


Prawdopodobnie książka zostanie wprowadzona do sprzedaży również w Polsce.
 Ale jeżeli nie możecie się już doczekać, możecie ją kupić w internetowym sklepie Topshop. Cena - niecałe 10 funtów plus koszty przesyłki. W kwietniu Shannon Purser, czyli serialowa Barb, umieściła na Twitterze serię wiadomości, opisujących trudności w pogodzeniu się ze swoją seksualnością: "Pogodzenie się z własną seksualnością to proces. Będzie dobrze. Szkoda tylko, że nie wiedziałam tego wcześniej" - napisała m.in. aktorka, dodając: "Kolejna rzecz, którą chciałabym wiedzieć wcześniej w kontekście seksualności: wszystko powoli. To definiuje cię na tyle, ile ty chcesz". Shannon przyznała też, że wiele trudności przysparza jej łączenie seksualności z wiarą.

Jej serialowa bohaterka stała się też bardzo popularna wśród tęczowych widzów.

(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku