logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
17.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
1
12
39

Ziobro zapowiada kasację ws. łódzkiego drukarza

"Już zdecydowałem"

Dodano: 19.09.2017, Aktualizacja: 19.09.2017

"Już zdecydowałem, będzie kasacja. Nie chodzi tu o żadne uprzedzenia wobec tych czy innych środowisk, tylko o zasady. Dziś każdy ma wybór, zwłaszcza w przypadku tak rozpowszechnionych usług, jak drukarskie. Jeśli spotka się z odmową zlecenia, może iść do konkurencji" - powiedział PAP minister sprawiedliwości i prokurator generalny, Zbigniew Ziobro.

Przypomnijmy, że pod koniec lipca zeszłego roku Sąd Rejonowy w Łodzi wyrokiem nakazowym uznał, że pracownik drukarni, który odmówił wykonania usługi zleconej przez Fundację LGBT Business Forum, popełnił wykroczenie. Fundacja otrzymała od drukarni maila o treści: "Odmawiam wykonania roll up’u z otrzymanej grafiki. Nie przyczyniamy się do promocji ruchów LGBT naszą pracą".

Sąd nakazał drukarzowi opłacenie grzywny. Już wtedy oświadczenie w sprawie wydał minister sprawiedliwości i prokurator generalny, Zbigniew Ziobro: zdaniem polityka wyrok ten "Stawia w uprzywilejowanej pozycji Fundację reprezentującą środowiska mniejszości seksualnych, a łamie wolność sumienia pracownika, który ma prawo nie popierać homoseksualnych treści". Polityk zdecydował o "przystąpieniu przez Prokuraturę Okręgową w Łodzi do postępowania przed Sądem Rejonowym dla Łodzi Widzewa". Sprawa znowu skończyła się w sądzie - sąd ponownie uznał, że drukarz jest winny. Prokurator i obrona wystąpili o umorzenie sprawy.
ZOBACZ TEŻ Drukarz z Łodzi prawomocnie skazany Sąd utrzymał wyrok

26 maja Sąd Okręgowy w Łodzi utrzymał wyrok sądu pierwszej instancji. 

Już w czerwcu Zbigniew Ziobro zapowiedział w radiowej "Jedynce", że jak tylko dostanie uzasadnienie wyroku - skieruje kasację do Sądu Najwyższego. Minister sprawiedliwości zaznaczył, że podejmie "wszystkie przewidziane prawem działania", także w kontekście Trybunału Konstytucyjnego, a nawet "zmianę prawa rodem z PRL-U".

"Już zdecydowałem – będzie kasacja. Nie chodzi tu o żadne uprzedzenia wobec tych czy innych środowisk, tylko o zasady" - powiedział w poniedziałek Zbigniew Ziobro PAP.

Minister sprawiedliwości dodał, że stoi "po stronie fundamentalnych zasad, których nie wolno naruszać w imię jakichkolwiek ideologicznych racji. Robię to w interesie wszystkich, których może spotkać podobna historia". Dowiadujemy się także, że "Chodzi też np. o to, żeby drukarnia związana ze środowiskami homoseksualnymi mogła odrzucić zlecenie na druk broszury, która udowadnia, że homoseksualizm jest chorobą".

Minister sprawiedliwości podkreśla rolę... konstytucji, albowiem "Chodziło nie o to, kto zleca, tylko co zleca. Zrezygnował z wykonania usługi dopiero, gdy zorientował się, że treści promowane w materiałach, które ma drukować, stoją w sprzeczności z jego sumieniem, światopoglądem i przekonaniami. A do tego daje mu prawo konstytucja. To ona stoi na straży wolności myśli i przekonań" - dowiadujemy się z rozmowy z PAP.

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (39)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Ewelina   dodane przez Facebooka 23.09.2017 23:01
Dlaczego dyskryminujecie ludzi ze względu na poglądy?
Cargill   dodane przez Facebooka 23.09.2017 9:08
Obrzydliwe. Po co kasacja może tak od razu wprowadzić segregacjie. Przyzwolenie na dyskryminacje nigdy nie prowadzi do niczego dobrego.
Szymon   dodane przez Facebooka 23.09.2017 0:54
Burak a nie minister sprawiedliwości!
Kacper   dodane przez Facebooka 22.09.2017 22:31
Serio chcielibyście korzystać z usług homofobskiego drukarza i dawać mu pieniądze, przyczyniając się tym samym na rozwój jego firmy? Nie lepiej go zbojkotować i pójść do konkurencji?
Maciej   dodane przez Facebooka 22.09.2017 19:03
I weź wreszcie popraw te krzywe bryle
Maciej   dodane przez Facebooka 22.09.2017 19:01
"Pan jesteś zerem" L. Miller
Skakanka   dodane przez Facebooka 21.09.2017 23:31
Szkoda ze w oznaczeniach lubie, przykro mi , nie ma środkowego palca.
Karol   dodane przez Facebooka 21.09.2017 9:27
SPRAWIEDLIWE SONDY!
Szymon   dodane przez Facebooka 21.09.2017 9:13
Zbigniew Z. już się otarł o więzienie za swoje "eksperckie" podejście do litery prawa. Następnym razem może bie być prezydenta który go drugi raz ułaskawi.
Noemi   dodane przez Facebooka 21.09.2017 8:38
ręczne sterowanie. A miało być tak Pięknie i Sprawiedliwie

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Ziobro zapowiada kasację ws. łódzkiego drukarza Zbigniew Ziobro, fot. za: bip.ms.gov.pl
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku