logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
19.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
36
1
13

Premier Irlandii z partnerem i Trudeau na paradzie w Montrealu

Wesoło i tęczowo

Dodano: 22.08.2017, Aktualizacja: 22.08.2017

Zdjęcie premiera Kanady, Justina Trudeau i ujawnionego premiera Irlandii, Leo Varadkara na paradzie w Montrealu, obiegło cały świat. Nam pozostaje tylko pozazdrościć liderów.

Varadkar spędził w Kanadzie trzy dni. W tym czasie spotkał się z Trudeau, z którym - jak donoszą media - rozmawiał m.in. o współpracy handlowej, Brexicie i aborcji. Przypomnijmy, że w Irlandii aborcja jest zakazana w konstytucji - Trudeau miał powiedzieć Varadkarowi, że "prawo do aborcji to fundamentalne prawo dla kobiet".

Premier Irlandii zapowiedział, że w przyszłym roku odbędzie się w kraju referendum w tej sprawie - by sami obywatele mogli znieść zakaz z konstytucji.

Najgłośniej jednak w mediach było o początku wizyty Varadkara w Kanadzie, albowiem... wraz z Trudeau i z partnerem, Mattem Barrettem, wzięli udział w Montreal Pride. I jak widać na zdjęciach i filmikach, które premierzy chętnie w mediach społecznościowych udostępniali - świetnie się bawili.


Premier Kanady zaznaczył, że Varadkar jest pierwszym zagranicznym liderem, który wziął udział w takim wydarzeniu w Kanadzie.

A sam Varadkar mówił:

Kraje, które są progresywne, otwarte i różnorodne, takie jak Kanada i Irlandia, mają odpowiedzialność przed ludźmi w innych częściach świata, gdzie równość i równe prawa są zagrożone. Musimy wykorzystać nasz głos, by stanąć w obronie społeczności, przed którymi są prawdziwe zagrożenia i niebezpieczeństwa.
Chyba czas zaprosić premiera Irlandii do Polski.

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (13)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
timothius85 (32) 24.08.2017 17:35
@Julia-Renata

Jeśli z jakichś przyczyn dziewczyna nie wzięła leku blokującego owulacje lub lek nie zadziałał co jest mało prawdopodobne i zaszła w ciąże w wyniku gwałtu to w takim przypadku jest zdecydowanie za możliwością aborcji. Być może istnieją jeszcze jakieś powody do indywidualnego rozpatrzenia przemawiające za uznaniem takiej decyzji za słuszną.Ja w pozostałych przypadkach nie miał bym serca czegoś takiego zrealizować.Do śmierci nękałoby mnie i zastanawiałbym się jak dziecko by wyglądało ,jakby to było gdyby przyszło na świat, kim by było ... .Gdyby jakimś bliżej nieznanym cudem dosiadła mnie kobieta i powstało życie to poza wyjątkami o których napisałem nie zgodziłbym się na aborcje .Chciałbym żeby dziecko mi zostawiła do wychowania.
Julia-Renata (?) 24.08.2017 0:04
proLife:


"Jestem tylko za aborcją w przypadku zagrożenia życia lub nieodwracalnie zdrowia matki lub w przypadku wad płodów ..."

A co powiesz , jeśli młoda dziewczyna zostaje zgwałcona ; nie planowała seksu i nie jest przygotowana do ciąży i rodzenia dziecka i po prostu nie chce dziecka gwałciciela ? Czy wg Ciebie usunięcie to wygodnictwo ???
proLife (?) 23.08.2017 19:15
shingao:

Tu wyrażam swój pogląd. Ty uważasz tak, ja inaczej.Niemniej ludzie którzy uważają , że nie ma nic w tym złego żeby unicestwiać płody na życzenie (które powstały przecież niesamoistnie przez wiatropylność tylko świadomą decyzję na seks i każdy wie jakie są konsekwencje seksu waginalnego bez stosowania odpowiedniej antykoncepcji) uważam za ludzi złych i takim uciekam z pola widzenia i na pewno się nie obrażę się jeśli będą mnie omijali odpowiednio szerokim łukiem.
shingao (31) Szczecin 23.08.2017 13:12
proLife:
odnośnie aborcji i wskazań z przyczyn wad płodów głębiej bym się zastanowił czy jest to sukces zmuszać kobietę do urodzenia martwego płodu, lub płodu który wkrótce umrze a jeśli nie to który z góry będzie skazany na cierpienie z powodu kalectwa.Inny powód prawo natury i selekcja naturalna .Oczywiście w tym przypadku decyzja należy do kobiety .Jeśli się zdecyduje urodzić to należy się dziecku i matce odpowiednie wsparcie i szacunek.


Decyzja zawsze powinna należeć do kobiety, a nie tylko wtedy kiedy Ty jej pozwolisz łaskawie podjąć decyzję.
shingao (31) Szczecin 23.08.2017 13:09
ProLife:
Pozatym urodzenie dziecka nie musi wiązać się z jego wychowaniem nic na siłę.Znajdzie się dużo chętnych na adopcje.


I dlatego domy dziecka są puste?
proLife (?) 23.08.2017 2:15
odnośnie aborcji i wskazań z przyczyn wad płodów głębiej bym się zastanowił czy jest to sukces zmuszać kobietę do urodzenia martwego płodu, lub płodu który wkrótce umrze a jeśli nie to który z góry będzie skazany na cierpienie z powodu kalectwa.Inny powód prawo natury i selekcja naturalna .Oczywiście w tym przypadku decyzja należy do kobiety .Jeśli się zdecyduje urodzić to należy się dziecku i matce odpowiednie wsparcie i szacunek.
don_diego44 (52) Tychy 23.08.2017 1:11
Prawo do aborcji to fundamentalne prawo dla kobiet ? Czyli jak ktoś chce zabić kogoś innego ,to jest to jego fundamentalne prawo? Jakby kobieta sama chciała się zabić ,chociaż nie popieram ,to można by to jeszcze uznać za jej prawo, ale w przypadku aborcji - w żadnym razie.
ProLife (?) 22.08.2017 22:50
Pozatym urodzenie dziecka nie musi wiązać się z jego wychowaniem nic na siłę.Znajdzie się dużo chętnych na adopcje.
proLife (?) 22.08.2017 22:45
shingao:

Czytaj ze zrozumieniem.Nie napisałem, że zapłodniona komórka to dziecko tylko że to życie. Każde dziecko i każdy z nas taką komórką był.Ten kto uważa inaczej niech dziękuje losowi, że jego matka nie dokonała aborcji.
shingao (31) Szczecin 22.08.2017 22:36
proLife:
Nie zgadzam się, że aborcja to zawsze fundamentalne prawo kobiet.Co z fundamentalnym prawem do życia nienarodzonych, nie umiejących się bronić dzieci? Ktoś powie, że to jeszcze nie życie. Każdy kto ma ciut pojęcia o biologi doskonale wie że zapłodniona komórka to już życie z własnym metabolizmem,przemianą energii i programem genetycznym z którego może wyrosnąć wspaniały człowiek. (...)


Zapłodniona komórka to nie "dziecko". Ty to nawet nie masz "ciut" pojęcia o biologii skoro piszesz takie rzeczy.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Premier Irlandii z partnerem i Trudeau na paradzie w Montrealu Fot. za: Twitter.com