Dokładnie 13 czerwca 2015 ulicami Warszawy przejdzie kolejna Parada Równości. Nie zabraknie na niej niespodzianek i atrakcji. Jak zwykle, wydarzenie połączą postulaty mniejszości m.in. narodowych, etnicznych, seksualnych, religijnych i osób z niepełnosprawnościami.
Nieznane jest jeszcze hasło Parady Równości 2015 ani jej trasa. Wiadomo jednak, że organizatorzy chcą zakończyć przemarsz
radosną imprezą, jak to miało miejsce w roku 2014. Już teraz w organizację wydarzenia włączyło się ok. 20 podmiotów: są wśród nich organizacje pozarządowe, partie polityczne, firmy, instytucje, grupy nieformalne oraz osoby prywatne. Całością prac kieruje od 2011 roku Fundacja Wolontariat Równości.
Dwanaście postulatów Parady Równości dotyczy m.in. lepszej ochrona przed wykluczeniem i dyskryminacją, wzmocnienia ochrony przed mową nienawiści, walki o prawa osób transpłciowych, równość małżeńską, otwieranie przestrzeni miejskiej na potrzeby m.in. osób z niepełnosprawnościami, edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej w szkołach oraz lepszego traktowania obcokrajowców w Polsce.
POZNAJ 12 POSTULATÓW PARADY RÓWNOŚCI!W minionej Paradzie Równości udział wzięło ok. 13,5 tys. osób, które przemaszerowały ulicami Warszawy pod hasłem „Równe prawa – wspólna sprawa”. Finałowa impreza pod nazwą Plaża Równości odbyła się w klubie La Playa – wśród gwiazd na scenie pojawiła się Izabela Trojanowska, Asteya, drag queen Żaklina i drag queen Virgin. Paradę listem otwartym wsparło aż 27 ambasad, mających swoje siedziby w naszym kraju. Na przemarszu pojawili się osobiście ambasadorzy Norwegii, Danii, Szwecji, Finlandii i Kanady. List poparcia przekazała także ówczesna Pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania ministra Agnieszka Kozłowska-Rajewicz. Wydarzenie wspierał także Komitet Honorowy w skład którego weszły znane osoby życia publicznego, w tym m.in. Robert Biedroń, Anna Grodzka, Wojciech Olejniczak, Leszek Miller, prof. Bożena Chołuj, prof. Magdalena Środa, Kazimiera Szczuka, Joanna Senyszyn, Janusz Palikot, prof. Jan Hartman, Piotr Guział, Sebastian Wierzbicki, Wanda Nowicka, Ramona Rey i Agnieszka Szulim.
Patronatu, tradycyjnie, odmówiła Prezydenta Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.
PARADA RÓWNOŚCI 2015 - wydarzenie na Facebooku.(mat. pras.)
Zobacz też: Parada Równości: mój pierwszy raz.Zobacz też: "Jeden wielki cyrk z dziwakami" - dyskusja.
Jeśli pokażesz mi na tegorocznej, ubiegłorocznej albo przyszłorocznej Paradzie Równości choć jedną dupę z piórami, to masz u mnie piwo.
Jeżeli jej nie ma to się pomyliłem i zwracam honor.Tylko,że informacje o jej obecności pojawiały się nieraz nawet tutaj na queer,więc myślałem że to prawda.
Nie wiem skąd pomysł, żeby wierzyć w każdy głupi komentarz w internecie ;) Lepiej przybyć, zobaczyć i się przekonać. Mamy nawet zaświadczenie od policji, że przez 13 lat Parady Równości ani razu żadnej gołej dupy (tudzież innej części ciała) nigdy nie było.
Piwo autorce!
To znaczy akurat tyle, co "zgoda będąca wynikiem zgody". Nie popisuj się słowami, których nie znasz, Mariuszu Drozdowski.
No, bo hetero to straszni są, panie tego. Zdolni tylko dzieci robić dla homo, bo oni sami nie mogą.
O, widzę, że NIKT mi nie odpisał. Czyżby jednak nie wyrazili?
I dlaczego interesują was problemy (i tak tylko niektóre, bo tak naprawdę guzik o niepełnosprawnych wiecie) wyłącznie osób niepełnosprawnych ruchowo?
I ilu z was bierze udział w Marszu Godności Osób Niepełnosprawnych?
Poza tym przyłączam się do pytania o wyżej wymienione gołe d...