Strona główna Aktualności Społeczność
Profile Grupy Przewodnik Wydarzenia Wsparcie
Ogłoszenia
Towarzyskie Pokoje i mieszkania Praca Ogłoszenia drobne Edukacja Pozostałe Dodaj
Queeroteka
Książki Filmy i seriale Quizy Patronat Queer.pl
Magazyn
Artykuły Galerie Tematy Tagi
Kontakt Reklama Regulamin
Queer.pl Portal osób LGBT+
Menu
Logowanie Rejestracja
TOP Sport LGBT Profile i ogłoszenia Marsze Równości 2026 Kino LGBT Coming out
Środa, 13.04.2011, Aktualizacja: Czwartek, 02.04.2026

Niewyoutowany szef Apple najbardziej wpływowym gejem?

Podziel się Tweetnij Skomentuj (15)
Podziel się Tweetnij Skomentuj (15)

5. odsłona rankingu magazynu "Out"

Magazyn "Out" już po raz piąty opublikował swoją coroczną listę 50. najbardziej wpływowych gejów oraz lesbijek w Stanach Zjednoczonych. Trzymająca przez ostatnie lata największą władzę Ellen DeGeneres musiała w tym roku oddać koronę na rzecz... Tima Cooka, nowego szefa Apple, który nigdy publicznie nie ustosunkował się do plotek o swojej domniemanej homoseksualności.

Miejsca w rankingu są zdeterminowane "mocą wpływania na kulturalne i społeczne zachowania, polityczną siłą przebicia, indywidualnym bogactwem oraz medialnym profilem danej osoby". Jak wygląda pierwsza piętnastka?

15. Tom Ford - projektant mody, reżyser
14. Ryan Murphy - scenarzysta, reżyser, producent filmowy oraz telewizyjny, znany przede wszystkim jako "ojciec" bijącego rekordy popularności serialu "Glee"
13. Scott Rudin - producent filmowy oraz teatralny, w ostatnim roku ma na koncie m.in. takie hity jak "The Social Network", "Prawdziwe męstwo" oraz kręconą właśnie przez Davida Finchera adaptację pierwszej części trylogii "Millennium" Stiega Larssona
12. Marc Jacobs - projektant mody
11. Tammy Baldwin, David Cicilline, Jared Polis - członkowie Izby Reprezentantów, działacze na rzecz antydyskryminacyjnego prawa oraz obalenia ustawy DOMA
10. Rich Ross - szef Walt Disney Studios
9. Joe Solmonese - prezes organizacji Human Rights Campaign
8. Barry Diller - milioner, biznesmen, prezes InterActiveCorp
7. Peter Thiel - milioner, współzałożyciel PayPala
6. Shepard Smith - dziennikarz telewizyjny, gospodarz programu w stacji Fox News
5. Barney Frank - kongresman z Massachusetts, znany z ujawniania orientacji homoseksualnej osób działających na szkodę ruchu LGBT ("Prywatność- tak, hipokryzja-nie")
4. Rachel Maddow - dziennikarka radiowa i telewizyjna, prezenterka
3. Anderson Cooper - dziennikarz, twarz stacji CNN, autor programu "Anderson Cooper 360 Degree"
2. Ellen DeGeneres - aktorka, komik, gospodyni "The Ellen Degeneres Show", zdobywczyni Nagrody Emmy, pierwsza ujawniona osoba homoseksualna, która prowadziła galę rozdania Oscarów (2007 r.)
1. Tim Cook - prawa ręka Steve'a Jobsa, obecnie pełniący funkcję CEO Apple, nazywany "najbardziej wpływowym gejem w krzemowej dolinie" - chociaż nigdy publicznie się nie ujawnił

Pełna lista Power 50 2011.

(md)
OCEŃ ARTYKUŁ
Podoba mi się (30)
resus12 zinixo jarek somethingstupid sebusiowy labryska89 porannarosa dazinf alex esensja
Nie podoba mi się (7)
lukaisme konwik sylverster_1991 yomawaru mikolopaktor
Komentarze (15)
HEJT STOP!Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Komentuj
Moja ikona
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
KEPTN
16.04.2011 14:04 fakjubicz (34) Borken
Wstyd się przyznać,ale nie znam,nie kojarzę nikogo z owej listy :x
cytuj zgłoś 0 0
Ikona
15.04.2011 7:38 mikimik
No cóż, nie znam i nie kojarzę
żadnej z tych osób, może poza Tomem Fordem.
Czyli ta lista jest trochę abstrakcyjna dla europejczyka ...
cytuj zgłoś 0 0
aemilie
14.04.2011 23:21 madame_hollywood (41) Warszawa
Coś próbuje się wydostać przez jego grdykę!
cytuj zgłoś 1 0
Ikona
14.04.2011 21:39 extra_marginem
Pff już widzę jak w prawicowych rozumkach roi się nowa teoria spiskowa. Tym razem to nie Żydzi czy Masoni, ale geje rządzą światem.
Nr 6 mnie zaciekawił. Stacje od Foxa to raczej konserwatywne środowisko.
cytuj zgłoś 0 0
Ikona
14.04.2011 2:31 android
boogie:
android:
aż nie wiem jak to skomentować...


Niektórzy milczą, gdy nie wiedzą co powiedzieć. Polecam na przyszłość.



Dzięki, wezmę to pod uwagę. A puki co polecam to samo.
cytuj zgłoś 0 1
jayd92
13.04.2011 22:18 jayd92 (33) Polska Zachodnia
Jak niewyoutowany, to skąd wiadomo, że jest gejem? Na podstawie plotek? Jeżeli tak, to to obrazuje powagę tego całego rankingu.
cytuj zgłoś 3 1
Ikona
13.04.2011 21:30 boogie
android:
aż nie wiem jak to skomentować...


Niektórzy milczą, gdy nie wiedzą co powiedzieć. Polecam na przyszłość.
cytuj zgłoś 2 2
Ikona
13.04.2011 19:06 mrraucel
unplugged_99:
Też mnie to zaciekawiło. Jak można kogoś umieszczać na takiej liście skoro się oficjalnie nie przyznał do bycia homo?!

Bo to jest takie... wiesz... "cicho sza, jestem za". ;)
cytuj zgłoś 0 2
unplugged_99
13.04.2011 18:45 unplugged_99 (38) łódzkie
android:
coś pięknego; nie wyautowani ale na liście najbardziej wpływowych gejów i lesbijek... aż nie wiem jak to skomentować... bez używania niecenzuralnych słów; kocham to środowisko.

Też mnie to zaciekawiło. Jak można kogoś umieszczać na takiej liście skoro się oficjalnie nie przyznał do bycia homo?!
cytuj zgłoś 3 0
Ikona
13.04.2011 18:33 android
coś pięknego; nie wyautowani ale na liście najbardziej wpływowych gejów i lesbijek... aż nie wiem jak to skomentować... bez używania niecenzuralnych słów; kocham to środowisko.
cytuj zgłoś 4 2
  • 1
  • 2
Autor
Redakcja Queer.pl
Pierwszy polski portal ludzi LGBT
TAGIWięcej
Apple Biznes biznesmeni dziennikarze Ellen DeGeneres Human Rights Campaign Media OUT ranking Ranking Power 50 magazynu Out Showbiznes Tim Cook Tom Ford USA wpływowe osoby
Powiązane
Obraz Czwartek, 11.04.2013 Do trzech razy sztuka? Szef Apple ponownie na topie Obraz Piątek, 11.04.2008 50. najbardziej wpływowych gejów i lesbijek Ameryki Obraz Piątek, 15.04.2016 Tim Cook i Ellen ponownie na szczycie Obraz Piątek, 16.04.2010 Ellen dalej na topie Obraz Czwartek, 16.04.2015 Prezes "Jabłuszka" najbardziej wpływowym gejem w USA
Inne tematy
Transkrypcja małżeństw jednopłciowych: była radość - są problemy, niepewność i rozczarowanie Wtorek, 26.05.2026 Transkrypcja małżeństw jednopłciowych: była radość - są problemy, niepewność i rozczarowanie
Minister Kierwiński o parach jednopłciowych: "będą korzystać z większości praw, które mają wszyscy polscy małżonkowie" Wtorek, 19.05.2026 Minister Kierwiński o parach jednopłciowych: "będą korzystać z większości praw, które mają wszyscy polscy małżonkowie"
Prezydent Nawrocki zapowiada weto ws. ustawy o statusie osoby najbliższej. Będzie projekt prezydencki? Czwartek, 28.05.2026 Prezydent Nawrocki zapowiada weto ws. ustawy o statusie osoby najbliższej. Będzie projekt prezydencki?
Kontakt Reklama Regulamin
Social media
Polub na Facebooku Obserwuj na Twitterze Instagram WhatsApp
© 1996-2026 Queermedia.pl, ISSN 2299-9019 Polityka prywatnościUstawienia prywatnościPrzerwij abonamentOdstąpienie od umowy







🌈
Odkryj więcej na Queer.pl
Zalogowani użytkownicy mogą oglądać zdjęcia innych osób, zakładać profile, komentować artykuły i oceniać filmy.
Dołącz do nas Zaloguj się