DKF SubWersja w Kino.Labie
"Zygfryd" (1986) Andrzeja Domalika na podstawie prozy Jarosława Iwaszkiewicza to jeden z niewielu polskich filmów, w którym główny bohater jest osobą homoseksualną. Przez całe lata "Zygfryd" był jedynym filmem z Polski, który figurował w światowych encyklopediach kina gejowskiego.
Stefan Drawicz (Gustaw Holoubek), myśliciel i koneser sztuki, by zabić dręczącą nudę daje się namówić na wizytę w cyrku. Odnajduje tam swoją wielką fascynację - młodego akrobatę-żonglera Zygfryda (Tomasz Hudziec). Profesor aranżuje spotkanie z chłopcem, stopniowo wciąga go w świat, w którym żyje
Seans "Zygfryda" odbędzie się w ramach DKF SubWersja w Kino Labie (Centrum Sztuki Współczesnej, Zamek Ujazdowski, al. Ujazdowskie 6, Warszawa) w poniedziałek, 14 stycznia 2008 r. o godz. 20.00.
Zapraszamy!
Bilety - 10 złotych.
"Zygfryd" (1986)
reż. A. Domalik, wyk. G. Holoubek. T. Hudziec, M. Pakulnis, J. Nowicki, A. Ferency
jakie to trywialne - facet nie ma odwagi byc soba, byc gejem, energie kieruje zamiast na uczucia to na kariere, robia ja, najczesciej naukowa a jak juz jest stary i ma kase i uznanie, czyli ma cos cennego materialnie, to ulega fascynacji mlodej ladnej dziwki, ktora widzi w staruchu latwa szanse na kase a staruch widzi w niej spelnienie tego, czego sie bal cale zycie. staruch udaje, ze nie widzi, ze to milosc za kase, woli wierzyc, ze w tym jest cos wiecej, cos duchowego odrobine hehehe-))) no plebs jak cholera.