W kwietniu w ramach kolejnego spotkania z cyklu Lambda Cafe zapraszamy na spotkanie z Ewą Schilling - jedną z najbardziej rozpoznawalnych autorek prozy lesbijskiej w Polsce.
Autorka drukowała w czasopiśmie "Filo", "Inaczej", "Literaturze", "Borussii", "Opcji", "Portrecie" i "Pograniczach" używająć również pseudonimu Ewa Kronhaus. Jej pierwsza książka, zbiór opowiadań "Lustro", ukazała się w 1999 r. staraniem wydawnictwa Info Press w Krakowie. Następna
- "Akacja", na którą składają się dwie mikropowieści, ukazała się dwa lata później, wydana przez Wspólnotę Kulturową "Borussia" (Olsztyn 2001r.). Obie pozycje wywołały rozmaite reakcje wśród krytyków, krusząc wygodną i zastygłą już perspektywę widzenia takich zjawisk jak mniejszości narodowe czy miłość między kobietami (ukazana tutaj na tle II wojny).
W 2005 roku nakładem wydawnictwa Ha!art ukazała się nowa, znakomita książka Ewy Schilling - "Głupiec", której akcja toczy się we współczesności. Powieść ta burzy wszechobecny niemal mit niespełnionej, skazanej na tragedię miłości między dwiema kobietami (LD).
W trakcie spotkania będzie można nabyć książki i oczywiście otrzymać autograf autorki.
Spotkanie odbędzie się w pierwszą sobotę miesiąca (01.04.2006 r.) o godz.
18.00, w siedzibie Stowarzyszenia Lambda Warszawa, ul. Hoża 50/40.
Kontakt:
[email protected] Ewa Schilling - "Głupiec": http://www.innastrona.pl/kult_books_show.php3?fID=89
(Lambda)